Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Trzeba by zrobić na forum oddzielnie:

Zużycie prądu przez Powietrzne Pompy Ciepła

Zużycie prądu przez Gruntowe Pompy Ciepła

 

 

bardzo dobry pomysł

gdy był zakładany ten wątek, to posiadaczy pomp p-w było tutaj bardzo niewielu, stąd taki a nie inny tytuł tego wątku - powstał on po to, żeby nie zaśmiecać wątku POMPA CIEPŁA - spostrzeżenia,uwagi

Chyba najwyższy czas, żeby to dodatkowo rozdzielić.....

 

założyłem już odpowiednie wątki

dla P-w

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?335833-POMPA-CIEP%C5%81A-P-W-zu%C5%BCycie-pr%C4%85du&p=7425457#post7425457

 

i G-w

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?335834-POMPA-CIEP%C5%81A-G-W-zu%C5%BCycie-pr%C4%85du&p=7425458#post7425458

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1.09.2016 - 28.02.2017

 

4482 kWh co i CWU

 

Dom 300m2 po podłodze + garaż z kotłownią 70m2 przylegające do domu pośrednio ogrzewanie.

ocieplenie ścian 20cm styro, podłoga 15 cm, dach: skosy 15 cm wełny, powierzchnie płaska 30cm wełny, rekuperator.

 

Pompa 9kW Panasonic t-cap 1 faza,

 

rodzina 4 os, temp pomieszczeń 22,5-23,5 st. C Najniższa temp garażu 10st. C (przy -19st zew)

. Zużycie wody 129m3 (Od 1.09.2016 - 28.02.2017)

Sredni koszt kWh 34 gr. Koszt ogrzewania od 01.09.2016 1524 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś wyżej pisał - należałoby wziąć pod uwagę dwa IDENTYCZNE domy i dwie różne pompy - PC i GPC i wtedy można podyskutować.

 

Do tego te identyczne domy powinny mieć użytkowników o identycznych nawykach i znajdować się w tej samej strefie klimatycznej ... a najlepiej blisko siebie (nie dalej niż 1-2 km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobry pomysł

gdy był zakładany ten wątek, to posiadaczy pomp p-w było tutaj bardzo niewielu, stąd taki a nie inny tytuł tego wątku - powstał on po to, żeby nie zaśmiecać wątku POMPA CIEPŁA - spostrzeżenia,uwagi

Chyba najwyższy czas, żeby to dodatkowo rozdzielić.....

 

założyłem już odpowiednie wątki

dla P-w

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?335833-POMPA-CIEP%C5%81A-P-W-zu%C5%BCycie-pr%C4%85du&p=7425457#post7425457

 

i G-w

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?335834-POMPA-CIEP%C5%81A-G-W-zu%C5%BCycie-pr%C4%85du&p=7425458#post7425458

 

Nie sadze aby mnozenie watkow bylo dobrym pomyslem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sumujemy luty:

CO

I taryfa - 4

II taryfa - 455

produkcja - 1433

 

CWU

I taryfa - 2

II taryfa - 12

produkcja - 33

 

Koszt całkowity - 160,55

sprężarka 187 godzin pracy i 167 startów

 

 

Reku

I taryfa - 20

II taryfa - 41

Koszt - 27,24

 

Temperatura pod płytą fundamentową 9,8 stopnia więc izolacja chyba dobra bo tylko o 2 stopnie więcej niż w okresie gdy nie było grzane.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zainstalowałem czujnik na chudziaku,pod styro.12cm zanim ruszyła pc bylo 5.5 st. teraz jest 8.5-9. Tylko że zasilam podłogówkę ok.27st. w pomieszczeniach

16st.Więc ucieka.

Nigdy jak nie było grzane w ciągu ostatnich 3 lat temperatura pod płytą mi nie spadła poniżej 7,6 stopnia. Latem a w zasadzie już jesienią najwyższa jaką udało mi się zaobserwować to było 12,9. U mnie też idzie 27 - 28 stopni ale w pomieszczeniach mam obecnie 20,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sumujemy luty:

CO

I taryfa - 4

II taryfa - 455

produkcja - 1433

CWU

I taryfa - 2

II taryfa - 12

produkcja - 33

Koszt całkowity - 160,55

sprężarka 187 godzin pracy i 167 startów

Temperatura pod płytą fundamentową 9,8 stopnia więc izolacja chyba dobra bo tylko o 2 stopnie więcej niż w okresie gdy nie było grzane.

 

Witam

 

Przy takich parametrach pracy jakie podajesz, coś marny COP ci wyszedł.

Chyba, że się gdzieś machnąłeś z cyferkami.

U mnie w styczniu - średnio blisko o 5* chłodniejszym niż luty, COP wyniósł 3,20.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191620-POMPA-CIEP%C5%81A-zu%C5%BCycie-pr%C4%85du&p=7398430&viewfull=1#post7398430

 

Grzanie w okienkach taryfowych ma jednak pewne minusy; sprężarka goni wówczas na wysokich obrotach.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Grzanie w okienkach taryfowych ma jednak pewne minusy; sprężarka goni wówczas na wysokich obrotach.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

 

U kolegi plusfoto chyba też pod uwagę trza wziąć to, że domek jeszcze nie zamieszkany.....

Miałem podobnie podcas pierwszej zimy jak jeszcze nie mieszkałem i grzałem do 18-19C. Teraz jest całkiem inaczej i idzie całkiem mniej prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kolegi plusfoto chyba też pod uwagę trza wziąć to, że domek jeszcze nie zamieszkany.....

Miałem podobnie podcas pierwszej zimy jak jeszcze nie mieszkałem i grzałem do 18-19C. Teraz jest całkiem inaczej i idzie całkiem mniej prądu.

 

Nie ma zysków bytowych, nie wiem jak u Ciebie było, ale u mnie nie ma też reku wiec i o odzysku ciepła nie ma mowy, a montować i nie mieszkać to szkoda gwarancji aby leciała, dom wietrze robiąc przeciągi codziennie.

 

Zamieszkamy to będą realne wyniki. Pomimo, że grzeje do 22st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kolegi plusfoto chyba też pod uwagę trza wziąć to, że domek jeszcze nie zamieszkany.....

Miałem podobnie podcas pierwszej zimy jak jeszcze nie mieszkałem i grzałem do 18-19C. Teraz jest całkiem inaczej i idzie całkiem mniej prądu.

 

Zyski bytowe jak i konieczność wygrzewania (suszenia) budynku z COP-em niewiele mają wspólnego; wpływają na zmniejszenie lub zwiększenie zapotrzebowania na energię niezbędną dla uzupełnienia strat budynku

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Edytowane przez Pratchawiec
sprostowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 01.02 do 01.03. = 650kWh

Mamy w tym CO do 23.6st C, mamy CWU, mamy wygrzewanie zasobnika CWU

 

Całość 2 taryfa ok. 27gr/1kWh = niespełna 180 za za luty i 1 dzień marca

 

Całość od września PC nabiła ok 2950kWh. Zasadniczo wynik na końca sierpnia będzie ok 4000-4200KWh niemal całość 2 tarya i 3ci rok z rzędu rachunki za 12msc poniżej 1200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...