Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

O matko i wy w takich temperaturach jeszcze żyjecie? Ja mam 20-21 i chodzę praktycznie w majtkach i podkoszulku.

 

 

sam chodze w samych bokserkach

jak staram się obnizyć na tyle, aby temp w pokojach była 22-23 max, to zaraz jest wołanie że za zimno

 

poza tym na górze mam karton-gipsy, i słoneczko nagle podwyższa tempkę, wszystko szybko się nagrzewa....

na dole mam tynki tradycyjne, jakoś słabiej czuć wysoką temperaturę, wolniej się nagrzewa....

 

inna sprawa ze mam 20 cm grafitu na ścianach ale i pełno mostków - hłównie przy oknach i drzwiach wejsciowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No i po marcu:

 

CO

tylko II taryfa - 199

produkcja - 896

 

CWU

tylko II taryfa - 16

produkcja - 46

 

Koszt całkowity - 72,03 zł

sprężarka 130 godzin i 68 startów

 

Reku

I taryfa - 17

II taryfa - 23

Koszt - 19,18 zł

 

Hej, patrzę na Twoje zużycie i widzę COP na CO 4,5!!! niemożliwe

a na CWU masz COP 2,85

 

Do tego zużycie ciepłej wody o temperaturze 48st.C to 991,5L

? nierealne w zamieszkanym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, patrzę na Twoje zużycie i widzę COP na CO 4,5!!! niemożliwe

Przecież to marzec... średnie temperatury +5sC.

 

Do tego zużycie ciepłej wody o temperaturze 48st.C to 991,5L? nierealne w zamieszkanym domu.

Cóż, niektórzy nie leją wody dla samego lania. Ja też mam zgrzyt, bo wszyscy proponują do PC zbiornik 400L a ja obecnie mam termę 50L i zazwyczaj nie zużywamy całej ciepłej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to marzec... średnie temperatury +5sC.

 

 

Cóż, niektórzy nie leją wody dla samego lania. Ja też mam zgrzyt, bo wszyscy proponują do PC zbiornik 400L a ja obecnie mam termę 50L i zazwyczaj nie zużywamy całej ciepłej wody.

 

Gdzie średnia w nocy jest + 7st.C? się pytam, bo jest +2st..

A misi być +7st.C żeby mieć takie COP.

Więc tak jak mówię nie możliwe.

 

1000L przez 40L (średni prysznic) to jest 25 prysznicy przez cały miesiąc.

A gdzie reszta, kawa herbata, ręce umyć?

Więc nie realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, patrzę na Twoje zużycie i widzę COP na CO 4,5!!! niemożliwe

a na CWU masz COP 2,85

 

Do tego zużycie ciepłej wody o temperaturze 48st.C to 991,5L

? nierealne w zamieszkanym domu.

A cóż Ci się w COP nie podoba - cóż tam takiego dziwnego? Licznika głównego, podlicznika i licznika pompy jednocześnie nie oszukasz

Co do zużycia ciepłej wody to też nic dziwnego nie widzę - dom jeszcze nie zamieszkały, Bywam tam w wykendy , czasem dłużej jak coś dłubie. Temperatura w domu nigdy nie spadła poniżej 20 stopni, przeważnie w marcu było 20,5 - 21.

 

P.S. Jest jeszcze opcja że ktoś mi skopał instalację.;)

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cóż Ci się w COP nie podoba - cóż tam takiego dziwnego? Licznika głównego, podlicznika i licznika pompy jednocześnie nie oszukasz

Co do zużycia ciepłej wody to też nic dziwnego nie widzę - dom jeszcze nie zamieszkały, Bywam tam w wykendy , czasem dłużej jak coś dłubie. Temperatura w domu nigdy nie spadła poniżej 20 stopni, przeważnie w marcu było 20,5 - 21.

 

P.S. Jest jeszcze opcja że ktoś mi skopał instalację.;)

 

Jeżeli nie zamieszkały to woda, ok.

COP 4,5na CO to bardzo dużo, dobrze że Ci od gruntówek tego nie widzieli, zaraz by krzyczeli że herezja :-)

 

Może masz ustawione pracę tylko między 13-15 ? bo jak grzejesz w nocy to nie jest ten wynik realny.

Ale już od jakiegoś czasu coś mi z tym Twoim przepływomierzem nie gra.

Sam pisałeś że przy delcie 5st.C i przepływie małym masz 9kW, a to matematycznie nie możliwe.

 

Nie piszę tego ponieważ chcę hejtować, bo mnie to nie kręci :-) (ja nie ta opcja polityczna) tylko ponieważ ten COP w porównaniu z innymi wynikami jest o 25% wyższy.

A jeżeli 100domów ma 3,5 a jeden 4,5 to statystycznie jest to nie możliwe, chyba że jest to forum wierzących w cuda :-)

 

 

PS. Ze Zduńskiej wyjeżdżałem o 20 więc dałem już spokój :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie średnia w nocy jest + 7st.C? się pytam, bo jest +2st..

A misi być +7st.C żeby mieć takie COP.

Więc tak jak mówię nie możliwe.

U nas 0-2 to jest średnia zimowa, a nie marcowa. Że straty małe, to można pewnie w dziennym oknie grzać.

 

1000L przez 40L (średni prysznic) to jest 25 prysznicy przez cały miesiąc.

A gdzie reszta, kawa herbata, ręce umyć?

Więc nie realne.

Jak już wspominałem, niektórzy się myją -- co nie jest równoważne z jałowym wylewaniem wody do ścieku. Można się zmoczyć, namydlić, i spłukać. Da się zużyć mniej wody, nie będąc brudniejszym niż ten co zleje hektolitry wody na siebie. Poza tym ciepłą wodę miesza się jednak z zimną, bo oczywiście są tacy co się kąpią w 45+ (np. moja żona potrafi), ale dla większości (w tym dla mnie) 38-40 to absolutny maks. Ale mnie już nic nie zdziwi, nie dalej jak wczoraj na grupie dyskusyjnej koleś zaczął wmawiać, że 20L wody w czasie 2 min. zużywa do umycia jednej SZKLANKI -- i na tej podstawie motywował konieczność zakupu zmywarki, w sensie że jest bardziej oszczędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 3 panie potrafią 500 l ciepłej wody o temp .45C zużyć w 2-3 h - nie wierzyłem że przy tej ilości jest to możliwe ale nie doceniałem moich dziewczyn .

 

Dla mojej ekipy 3 pań też żaden problem. 400l bardzo czesto nie starczało i mam CWU grzane juz non-stop.

 

 

Zuzycie marzec:

CO - 87 kWh 100% 2T

CWU - 145 kWh, z grzalką co tydzien do 65 oC.

Edytowane przez karolek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...