Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Okobar

 

Z niejakim zdumieniem, a wręcz niedowierzaniem czytam Twój ostatni wpis.

I nie chodzi mi o zużycie prądu przez PC.

 

Z przedstawionych cyfr wynika, że na zaspokojenie potrzeb bytowych zużywasz ok. 100 kWh miesięcznie.

Przy czterech osobach i modelu korzystania z urządzeń domowych, który trudno nazwać oszczędnym.

 

W moim domu - 2 dorosłe osoby, bez codziennego prania i włączania zmywarki, bez 12 godzin włączonej plazmy itp.

Średnio miesięcznie wychodzi ok. 200 kWh, co dotychczas wydawało mi się zużyciem umiarkowanym. .

 

Wyjaśnij mi i podobnym użytkownikom jak korzystać z domu by zużyć miesięcznie ok. 25 kWh na statystycznego mieszkańca?

Światło mam już na LED-ach, lodówkę energooszczędną, telewizor LED - 46 W, komputera stacjonarnego w domu nie używam.

 

Gdzie szukać oszczędności?

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Okobar

 

Z niejakim zdumieniem, a wręcz niedowierzaniem czytam Twój ostatni wpis.

I nie chodzi mi o zużycie prądu przez PC.

 

Z przedstawionych cyfr wynika, że na zaspokojenie potrzeb bytowych zużywasz ok. 100 kWh miesięcznie.

Przy czterech osobach i modelu korzystania z urządzeń domowych, który trudno nazwać oszczędnym.

 

W moim domu - 2 dorosłe osoby, bez codziennego prania i włączania zmywarki, bez 12 godzin włączonej plazmy itp.

Średnio miesięcznie wychodzi ok. 200 kWh, co dotychczas wydawało mi się zużyciem umiarkowanym. .

 

Wyjaśnij mi i podobnym użytkownikom jak korzystać z domu by zużyć miesięcznie ok. 25 kWh na statystycznego mieszkańca?

Światło mam już na LED-ach, lodówkę energooszczędną, telewizor LED - 46 W, komputera stacjonarnego w domu nie używam.

 

Gdzie szukać oszczędności?

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

 

cóż poradzę, widać można bardziej się starać....

a szczerze mówiąc nie mam zielonego pojęcia czy Tauron źle spisuje z licznika przy drodze, czy może mój podlicznik dla samej pompy ciepła zawyża, czy rzeczywiście mam takie zużycie...

ale takie mam wyniki

 

https://1drv.ms/i/s!AiC8LfIRsRcyh7gMqSDM7y3qTEPVHg

to podlicznik z dziś, godzina jakoś tak 17.40

 

https://1drv.ms/i/s!AiC8LfIRsRcyh7d29kXV4k4QVZvVLQ

a to skan faktury...

 

https://1drv.ms/x/s!AiC8LfIRsRcyge1Qdu9gEIq8KzAmeg

a to moje comiesięczne spisywanie podlicznika a PC

 

plusfoto: podaję ceny sprzedaży w netto, bo tak mam na fakturze dla poszczególnych taryf, opłaty stałe są jak zawsze :p a na końcu podaję ceny brutto z opłatami stałymi - czyli to co każdego najbardziej interesuje, czyli ile trzeba zapłacić...

jeśli tobie chce się spisywać wszystko z faktury, twoja sprawa, mi się nie chce :p

Edytowane przez okobar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plusfoto: podaję ceny sprzedaży w netto, bo tak mam na fakturze dla poszczególnych taryf, opłaty stałe są jak zawsze :p a na końcu podaję ceny brutto z opłatami stałymi - czyli to co każdego najbardziej interesuje, czyli ile trzeba zapłacić...

jeśli tobie chce się spisywać wszystko z faktury, twoja sprawa, mi się nie chce :p

Nikt ci nie każe spisywać wszystkiego - tylko ewentualnie prosi o rzetelne podawanie jeśli już to robisz - cen. bo chyba przyznasz iż pomiędzy ceną 0,3369 a 0,5722 za kWh oczywiście netto jest spora przepaść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci nie każe spisywać wszystkiego - tylko ewentualnie prosi o rzetelne podawanie jeśli już to robisz - cen. bo chyba przyznasz iż pomiędzy ceną 0,3369 a 0,5722 za kWh oczywiście netto jest spora przepaść

 

pewnie ze jest, ale tak mam podane

musiałbym zsumować jak widzę 4-5 pozycji aby podać cenę ze sprzedaży, dystrybucji itp.

a nie chce mi się - masz wyżej skan faktury, każdy kto chce zobaczyć to sobie zobaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co okobar jeżeli jest jak mówisz ( faktura nie kłamie ) , to twój komputer i plazma chyba prąd produkują a nie zużywają .

PS. 100 kWh /miesiąc na zużycie bytowe to 3,3 kwh/dzień . Jeżeli komp i plazma chodzą po 10 h /dobę to znaczy że po 150 W na godzinę biorą ???? o pralce i zmywarce nie wspomnę bo nie sądzę aby w 1kwh na cykl się zamknęły - czyli min. 2 kwh/dobę .Reasumując: chcesz nam powiedzieć że masz pralkę, zmywarkę, plazmę i komputer które pracując codziennie ( pralka, zmywarka 1h , komputer, plazma 10 h) zużywają 3,3 kwh ???? To nierealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co okobar jeżeli jest jak mówisz ( faktura nie kłamie ) , to twój komputer i plazma chyba prąd produkują a nie zużywają .

PS. 100 kWh /miesiąc na zużycie bytowe to 3,3 kwh/dzień . Jeżeli komp i plazma chodzą po 10 h /dobę to znaczy że po 150 W na godzinę biorą ???? o pralce i zmywarce nie wspomnę bo nie sądzę aby w 1kwh na cykl się zamknęły - czyli min. 2 kwh/dobę .Reasumując: chcesz nam powiedzieć że masz pralkę, zmywarkę, plazmę i komputer które pracując codziennie ( pralka, zmywarka 1h , komputer, plazma 10 h) zużywają 3,3 kwh ???? To nierealne.

 

patrząc na poprzednie faktury wnioskuję, ze mój podlicznik na PC może zawyżać dane

czyli przykładowo jeśli mi za miesiac podaje 500kWh to faktycznie moze byc np. 400... i w taki sposób ukrywa częśc bytowego

 

bo w miłosiernego Taurona, specjalnie zaniżającego mi zużycie z głównego licznika, to wybaczcie, ale nie wierzę

 

mam tylko takie dane jak przedstawiłem wyżej - czy możliwe? dane pokazują że tak

chyba ze mój podlicznik faktycznie kłamie, ale nie wiem jak to sprawdzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tylko takie dane jak przedstawiłem wyżej - czy możliwe? dane pokazują że tak

 

ale zawsze trzeba jeszcze włączyć myślenie i ocenić, czy to możliwe, że takie dane są prawdziwe.

Ja przychylam się do zdania surgi22.

I tak jak zauważyłeś, najbardziej podejrzany jest podlicznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zawsze trzeba jeszcze włączyć myślenie i ocenić, czy to możliwe, że takie dane są prawdziwe.

Ja przychylam się do zdania surgi22.

I tak jak zauważyłeś, najbardziej podejrzany jest podlicznik

 

co nie zmienia faktu, ze 1500 PLN za 6 miesięcy, kiedy w domu mam wszystko na prąd, jest chyba dobrym wynikiem?

jeśli podlicznik zawyża (po pierwsze "jeśli", po drugie ciekawe o ile - 10%? 20%? 30%?) to wynik samej PC SmartHeata jest niższy niż do tej pory mi się wydawało...

a jeśli byłem do tej pory zadowolony z tego co wskazywał podlicznik, to teraz jestem jeszcze bardziej zadowolony :)

 

w skrócie, zużycie z podlicznika, jako jedyna dana którą mogę tu podać jeśli chodzi o pobór prądu PC, dalej będę podawać :p

a ogólne zużycie prądu też mi się podoba :)

 

każda taka faktura upewnia mnie, ze wybór PC jako źródła ogrzewania i CWU był najlepszym rozwiązaniem dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

odnośnie zużycia , to na moim T-capie jest tak :

 

-bazuję na podliczniku przed PC (sama PC mam swoje wskazania dla CO i CWU - ale pokazuje ok 10-15% większe zużycie w stosunku do podlicznika)

-w pierwszym sezonie podawałem koszt za PC wg średniej dla całego domu tylko dla ceny brutto energii i przesyłu

-w drugim sezonie pojawiły się dodatkowe opłaty do każdej kWh , więc obliczam średnią kWh dla PC wg półrocznej f-ry rozliczeniowej (tj dzielę cały koszt tej f-ry brutto przez wszystkie kWh w tym okresie). W przypadku pierwszym średni koszt kWh był ok 0,43pln , w drugim już 0,45pln

 

Dodam jeszcze ,że miałem zafałszowane wyniki czasu pracy PC-okazało się ,że mój T-cap przy temp zewnętrznych od ok 18st ma po zagrzaniu CWU przełączony zawór 3D. Sterowanie licznikiem czasu pracy mam z dwóch przekaźników : od CO z Eurostera i właśnie spod zasilania zaworem 3D.

CWU sobie odpuszczam-będę obserwował czas pracy mojego T-capa tylko przy trybie CO (taki chochlik mi się trafił...)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc na poprzednie faktury wnioskuję, ze mój podlicznik na PC może zawyżać dane

czyli przykładowo jeśli mi za miesiac podaje 500kWh to faktycznie moze byc np. 400... i w taki sposób ukrywa częśc bytowego

 

bo w miłosiernego Taurona, specjalnie zaniżającego mi zużycie z głównego licznika, to wybaczcie, ale nie wierzę

 

mam tylko takie dane jak przedstawiłem wyżej - czy możliwe? dane pokazują że tak

chyba ze mój podlicznik faktycznie kłamie, ale nie wiem jak to sprawdzić...

 

To fajnie że zużycie energi jest w miarę niskie ale tak jak Ci wyszczególniłem podajesz nierealne zużycie energii bytowej tj. 3,3 kwh/dobę - sama pralka i zmywarka da ok, 2 kwh ( w zależności od wybranego programu ), lodówka , plazma, stacjonarny komputer kolejne 2-3 kwh dołożą PS. chyba że te 10-12 h pracy palzmy i kompa to ściema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajnie że zużycie energi jest w miarę niskie ale tak jak Ci wyszczególniłem podajesz nierealne zużycie energii bytowej tj. 3,3 kwh/dobę - sama pralka i zmywarka da ok, 2 kwh ( w zależności od wybranego programu ), lodówka , plazma, stacjonarny komputer kolejne 2-3 kwh dołożą PS. chyba że te 10-12 h pracy palzmy i kompa to ściema.

 

we fragmencie który cytujesz wskazałem, iż najpewniej podejrzewam zawyżanie licznika od PC, właściwie podlicznika

ale jak już wspomniałem nie wiem jak to sprawdzić :p

na dzień dzisiejszy muszę założyć że podlicznik zawyża... czyli że moja PC SmartHeata tak naprawdę zużywa mniej prądu niż wskazuje podlicznik założony u mnie przez elektryka

 

wtedy niestety mój bytowy rośnie z 600-700 kWh za 6 miesięcy do.... nie wiem ilu :) 1000? 1200? raczej nie więcej, bo zużycie przez PC też jednak jakieś musi być :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdzie szukać oszczędności?

 

Ja zrobiłęm pierwszy krok i znalazłem oszczędności na cyrkulacji zrezygnowałem ze sterownika czasowego ktory mnie irytował i znalazlem sensowny sterownik mikroprocesorowy do sterowania wodą. Zastanawialem sie czy samemu tego nie napisac , ale nie chcialo mi sie bawic (choc wszystkie czesci miałem)

w bloku miałem zużycie 250kWh/miesiac i dużo sprzętu eletronicznego, teraz czekam na rozliczenie półroczne bo mam fotowoltaike i wszystko na prad , ciekawy jestem jak to będzie na razie wyprodukowałem 1949.075kWh do dzisiaj , ile zużyłem to nie sprawdziłem bo podliczniki czekają na montaż :(, zobacze w rozliczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie maja(31.04-31.05)

 

Średnia temperatura dobowa: 14,1 st

 

Zużycie: II 92 KW/h; I 8kWh

Koszt: 37,40 zł (II-35gr, I-65gr/Kwh)

Zyżycie w I ok 8%, w II ok 92%

COP: 4,81

czas pracy sprężarki CO: 63 h

czas pracy sprezarki CWU: 11h

liczba startow CO: 60

liczba startow CWU:24

Energia wytworzona: 481kWh

 

Łączne zużycie od 15stycznia 2017

 

 

Taryfa I 82,55 zł zużycie 127kwh

Taryfa II 442,75 zł zużycie 1265 kwh

Razem 525,30 zł zużycie 1392 kwh

 

CWU grzwne raz dziennie w taniej taryfie 15-17(letni). Czas nie zaprogramowany w liczniku, liczy jakby pracowałą w drogiej taryfie.

 

temperatura w domu ustawiona na 21,5 st. Dom nie zamieszkany, brak rekuperacji, wietrzenie, brak zysków bytowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licznik - 9743 kWh (mierzone dziś, 2 maja 2017r. o godz.21...

czyli 380 kWh w miesiącu na Co i CWU

stan 4 osoby w tym 2 małych dzieci temp. góra - 23-24 stopnie temp. w pokojach zmierzona na kilku termometrach, dół - 25-26 stopnie (jak słonko przyświeci to dwa w górę)

temp CWU - zapodana 45 stopni przez większość czasu CO ustawione na sterowniku pompy na temp 23 stopnie w tanich godzinkach a 21 temp obniżenia - czas oczekiwania na załączenie - 24 h z temperaturą na dworze poniżej +20 stopni - CWu - 4-6 rano oraz 13-15 w dzień - grzanie do 49 stopni, poza tymi dwoma okresami ustawione 45 stopni cyrkulacja,

antylegionella raz na tydzień (nawet nie wiem kiedy się załącza, bo nie można tego ręcznie ustawić - podobno w poniedziałkową noc) SCOP podawane przez pompę, czyli całkowicie nieprawdziwe i jak oszukane, ale dla mających pc SmartHeata niezła dana do porównania jeśli nie mają ciepłomierzy itp. (tak, coś na zasadzie "a ja mam większego" ) 5,7

 

 

porównując do zeszłego roku pobrało więcej o 81 kWh (kwiecień 2016 - 299 kWh)

 

 

licznik - 9966 kWh (mierzone dziś, 1 czerwca 2017r. o godz.7.00...

czyli 223 kWh w miesiącu na Co i CWU

stan 4 osoby w tym 2 małych dzieci temp. góra - 23-24 stopnie temp. w pokojach zmierzona na kilku termometrach, dół - 25-26 stopnie (jak słonko przyświeci to dwa w górę, teraz staram się wciąż zbijać :p) - zaczęło włączać mi się chłodzenie :p czyli temp w kotłowni osiągnęła kilkukrotnie 28 stopni, bo tak mam ustawione jako temp. startową, a czujnik od chłodzenia jest tam...

temp CWU - zapodana 45 stopni przez większość czasu CO ustawione na sterowniku pompy na temp 23 stopnie w tanich godzinkach a 21 temp obniżenia - czas oczekiwania na załączenie - 24 h z temperaturą na dworze poniżej +20 stopni - CWu - 4-6 rano oraz 13-15 w dzień - grzanie do 49 stopni, poza tymi dwoma okresami ustawione 45 stopni cyrkulacja,

antylegionella raz na tydzień (nawet nie wiem kiedy się załącza, bo nie można tego ręcznie ustawić - podobno w poniedziałkową noc) SCOP podawane przez pompę, czyli całkowicie nieprawdziwe i jak oszukane, ale dla mających pc SmartHeata niezła dana do porównania jeśli nie mają ciepłomierzy itp. (tak, coś na zasadzie "a ja mam większego" ) 5,8

 

 

porównując do zeszłego roku pobrało więcej o 49 kWh (maj 2016 - 174 kWh)

 

 

https://1drv.ms/x/s!AiC8LfIRsRcyge1Qdu9gEIq8KzAmeg

 

 

i jak mi zostało to gdzieś wyżej udowodnione, mój podlicznik na samą pc zawyża wartość... więc traktuję to wyżej jako szacunkową wartość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licznik - 9966 kWh (mierzone dziś, 1 czerwca 2017r. o godz.7.00...

czyli 223 kWh w miesiącu na Co i CWU

..

 

porównując do zeszłego roku pobrało więcej o 49 kWh (maj 2016 - 174 kWh)

 

 

https://1drv.ms/x/s!AiC8LfIRsRcyge1Qdu9gEIq8KzAmeg

 

 

i jak mi zostało to gdzieś wyżej udowodnione, mój podlicznik na samą pc zawyża wartość... więc traktuję to wyżej jako szacunkową wartość...

Rozwazylbym jeszcze opcje ze licznik glowny od energetyki zaniza. Znam takie przypadki osobiscie co najmniej dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...