Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Czy zaczęliście już sezon grzewczy? Na jakimś blogu wyczytałem w zeszłym roku o rozpoczęciu grzania w listopadzie, a już jestem na granicy, bo nocą temperatura spada poniżej 21 stopni. Z uwagi na zachmurzenie zyski z energii słonecznej są znikome :/

 

Podsumowanie sierpnia

Zużycie prądu: 68 kWh (w tym I - 16kWh, II - 52 kWh, na razie jesteśmy w G11, od listopada ma być już G12)

Koszt: 40,66 zł (1 kWh = 0,598 zł)

Rekuperator: 7 kWh

 

Dom 2+1. Wszystko na prąd.

Edytowane przez kerad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Podsumowanie sezonu 2016/2017.

Sezon liczony od 26.09.2016 do 26.09.2017.

.

Całkowite użycie energii dla CO, CWU i wentylacji mechanicznej - 4.698 kWh - podlicznik Bemko BM03B-L.

Całkowita energia wytworzona przez PC 56,278 GJ = 15.630 kWh - Danfoss Sonometr 1100 ultradźwiękowy.

 

Temperatura wnętrz. nie mniej niż 22,2* C. Praca z reguły ciągła, niezależna od stref taryfowych, w sezonach przejściowych sterowanie termostatem.

CW - grzanie wyłącznie w taniej taryfie.

 

Urządzenia opomiarowane podlicznikiem;

- PC PW T-Cap 9 kW, zbiornik CW OSO Hotwater 300l, Klimakonwektor Aermec FCL 62 - wyłącznie dla chłodzenia, w tym sezonie użyty kilkakrotnie.,

- rekuperator Viessman Vitovent 300, praca ciągła 160 m3/h, 47-55 W/h (oboje palimy),

- odkamieniacz Viessmann Aquahome 10N -praca ciągła 4 W/h

Odejmując ok. 480 kWh (szacunkowe zużycie na wentylację i odkamienianie wody), roczne zużycie na CO I CW wyniosło 4.218 kWh.

 

Więcej o 343 kWh niż w poprzednim sezonie grzewczym

 

SCOP na poziomie 3,71.

 

Zużycie prądu dla całego domu wyniosło 7.108 kWh, z czego 70,0 % w drugiej taryfie

 

Opole-IX-16-IX-17.jpg

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie wrzesnia(1.09-30.09)

 

Średnia temperatura dobowa: 13,6 st

 

Zużycie: II 61 KW/h; I 40kWh

Koszt: 47,35 zł (II-35gr, I-66gr/Kwh)

COP: 2,9

czas pracy sprężarki CO: 17h

czas pracy sprezarki CWU: 26h

liczba startow CO: 16

liczba startow CWU:100

Energia wytworzona: 298kWh

 

Łączne zużycie od 15stycznia 2017

 

 

Taryfa I 147,55 zł zużycie 227kwh

Taryfa II 498,75 zł zużycie 1425 kwh

Razem 646,30 zł zużycie 1652 kwh

 

Rekuperator pobrał 20 kWh

 

Zużycie domu całkowite

 

W I taryfie 164kWh

W II taryfie 254kWh

 

Zużycie wody 9m3.

 

 

Dom 2+2. Wszystko na prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zużycie IX'2017

Zużycie:

II 174 kwh; I 41kwh , 80,9%)

Koszt: 58,7 zł (II-32,4zł, I-26,3zł)

 

pełny rok 1.10.2016 - 1.10.2017

suma=5466kwh za1662zł

2T=4049kwh, za 754zł

1T=1417kwh za 908zł

%2T=74,1%

powyżej 5000kwh miałem tylko w 1 sezonie grzewczym 2010-2011 (!) i teraz....

czasy pracy

CO:2092h, CWU:743h

słowo komentarza dla czasu pracy - dane te są mylące - tak dla CO jak i CWU - CWU - mały zasobnik, CO-3 pompy obiegowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

zużycie we wrześniu CWU+CO 243,5 kWh , koszt ok 109 pln , średni koszt 1 kWh ok 0,45 pln brutto.

CO włączane wg potrzeb w ciągu dnia- wyłączane przed snem (taka praca tylko w okresach przejściowych)

Najniższa temp w nocy 1,5 st już dwa tyg temu...

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie września

 

Zużycie prądu: 58 kWh (w tym I - 27kWh, II - 31 kWh)

Koszt: 34,70 zł (1 kWh = 0,598 zł)

Rekuperator: 7 kWh

 

Dom 2+1. Wszystko na prąd.

 

Zastanawia mnie mniejsze o 10 kWh zużycie energii mimo pracy ogrzewania jednego dnia przez ok. 1,5h. Na samą wodę poszło więc o jakieś 12 kWh mniej. Może być to związane z włączeniem opcji uczenia się pompy. Niestety kilka razy woda była zbyt zimna i musiałem dokonać korekty (w godzinach kąpieli ma być komfortowa temp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się też dopiszę :)

 

Pompa LG Therma V 9KW. Rodzina 2+2. (wanna + prysznic).

 

Rozruch pompy 1.09 i od tego dnia już działa.

 

Przez większość miesiąca grzane tylko CWU (bojler 300L) , ale tez kilka dni pompa ogrzewała dom.

W domu 22-23 stopnie.

 

Od 1.09 do 30.09 zużyto 51KW prądu , tylko w II taryfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie wrzesien 2017

 

Zużycie: 93,14 Kwh

Koszt: 54,02 (0,58 zł/Kwh)

COP: 3,69

czas pracy sprezarki CO+CWU: 36 h

liczba startów CO+CWU: 326

czas pracy sprężarki CO: 5 h

czas pracy sprezarki CWU: 33 h

liczba startow CO: 8

liczba startow CWU:306

Rekuperator zużycie KWh 8,53

Prudukcja PV: 469 z czego żużyta na bierząco 228,31 oddana do zte 240,59 (z zte do pobrania za darmo: 192,55)

Łączna produkcja PV w roku (uruchomienie od 12.04.2017) 4248 KWh

Edytowane przez maciej10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dodaj Swoją lokalizację. Będę zaintertesowany wynikami przy najniższych temperaturach.

 

Lokalizacja : kujawsko-pomorskie. Dokładnej lokalizacji nie chce podawać. Ale dom jest położony blisko rzeki , blisko jezior. W tej lokalizacji jest o kilka stopni zimniej niż w najbliższym mieście. Temperatura najniższa jaką miałem kilka lat temu niedalko od tego miejsca to -28 stopni i było to najzimniejsze miejsce w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

239 kWh w miesiącu na CO i CWU oraz chłodzenie

temp CWU - zapodana 45 stopni przez większość czasu - CWu - 4-6 rano oraz 13-15 w dzień - grzanie do 49 stopni, poza tymi dwoma okresami ustawione 45 stopni cyrkulacja,

CO - grzanie mam ustawione jak temp. na zewnątrz spadnie poniżej 20 stopni przez dłużej niż 1h :p

temp. w domu

góra - około 22-24 stopnie (zalezy od słońca)

dół - od 23 do 26 stopni - tez zależy od słońca :p

antylegionella raz na tydzień (nawet nie wiem kiedy się załącza, bo nie można tego ręcznie ustawić - podobno w poniedziałkową noc) SCOP podawane przez pompę, czyli całkowicie nieprawdziwe i jak oszukane, ale dla mających pc SmartHeata niezła dana do porównania jeśli nie mają ciepłomierzy itp. (tak, coś na zasadzie "a ja mam większego" ) 5,9

 

 

porównując do zeszłego roku pobrało więcej o 37 kWh (wrzesień 2016 - 202 kWh)

 

https://1drv.ms/x/s!AiC8LfIRsRcyge1Qdu9gEIq8KzAmeg

 

 

i jak mi zostało to gdzieś wyżej udowodnione, mój podlicznik na samą pc zawyża wartość... więc traktuję to wyżej jako szacunkową wartość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie można tyle tylko że nie dzieli na nocną i dzienną.

 

A przy okazji zużycie za ostatnie 3 miesiące. 01.07 - 30.09

 

Całkowite zużycie przez dom - 124 I taryfa i 443 II taryfa

W tym

Pompa - 30 kWh II taryfa CO i 7 kWh II taryfa CWU

Reku - 43 kWh I taryfa i 99 kWh II taryfa - zużycie spore bo testowałem czujnik wilgotności i sporo czasu reku chodziło na ful wydajności. Przy normalnej pracy jest o 30 - 40% mniej.

 

Po niedzieli podam produkcję.

 

Miało być po niedzieli a mam już dziś.

produkcja całkowita 243kWh, CO 224 a CWU 19

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ponad 9 latach użytkowywania pc na jednej taryfie przeszedłem na dwie taryfy. Stąd moja prośba. Jakimi licznikami opomiarować obydwie pc (jedna gruntowa, druga do cwu) i gdzie je znaleźć. Wyszukiwarka z forum nie pomaga. Dlatego proszę o namiary odnośnie ich zakupu. Może być na priv. Z góry dziękuję za pomoc.Rocznie zużywam ok 10 000 kwh.Wszystko na prąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ponad 9 latach użytkowywania pc na jednej taryfie przeszedłem na dwie taryfy. Stąd moja prośba. Jakimi licznikami opomiarować obydwie pc (jedna gruntowa, druga do cwu) i gdzie je znaleźć. Wyszukiwarka z forum nie pomaga. Dlatego proszę o namiary odnośnie ich zakupu. Może być na priv. Z góry dziękuję za pomoc.Rocznie zużywam ok 10 000 kwh.Wszystko na prąd.

 

9 lat. Jaka pompa? Jak dobrze dom izolowany. Ile kosztowo wychodziło Cię CWU oraz CO w 1 taryfie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ponad 9 latach użytkowywania pc na jednej taryfie przeszedłem na dwie taryfy. Stąd moja prośba. Jakimi licznikami opomiarować obydwie pc (jedna gruntowa, druga do cwu) i gdzie je znaleźć. Wyszukiwarka z forum nie pomaga. Dlatego proszę o namiary odnośnie ich zakupu. Może być na priv. Z góry dziękuję za pomoc.Rocznie zużywam ok 10 000 kwh.Wszystko na prąd.

 

ja mam coś takiego jak na tej aukcji, chyba nawet od tego samego sprzedawcy

http://allegro.pl/licznik-energii-pradu-3-fazowy-2-taryfowy-zegar-i6346595572.html

jak ci wygląd nie przeszkadza...swoje zadanie spełnia dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...