Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Witam,

Zużycie w grudniu

CO - 494 KW, produkcja 1286

CWU - 229, produkcja 428

 

Taryfa g13 - praktycznie 100% w taniej taryfie - koszt około 190 zł.

Dodatkowo kominek jak w stopce.

Kosztów ogrzewania pompą i kominka nie łączę bo praktycznie kominek nie ma u mnie wpływu na pracę pompy.

Bez problemu 21,5 do 22 C pompa dogrzewa w taniej taryfie a kominek w salonie robi saunę (żona lubi:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie za miesiąc styczeń wyszło 486kWh (CO+CWU).

Temp powyżej 22 stopni.

 

Przez dużą część miesiąca działała tylko w II taryfie , później dołożyłem 2 godziny w drogiej taryfie.

 

Czasami sobie działała nonstop w weekendy , od wczoraj działa nonstop już bez żadnych ograniczeń czasowych.

 

Dodatkowo dzięki mrozom wyszło że mam nieszczelne okno w salonie od wielu miesiecy (wiało przez nie niesamowicie , bo część okna nie dociskała do uszczelki. Dopiero prawie pod sam koniec stycznia serwis mi wyregulował okno.

Dodatkowo dzięki mrozom wyszło że rekueperator też nie działa jak powinien i wdmuchuje bardzo zimne powietrze.

Rekuperatur mają wymienić w poniedziałek.

 

Więc sądzę że wyniki zużycia prądu trochę zawyżone przez w/w "problemy" ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CWU+CO = 703,93 kWh (z ostatniego rachunku koszt łączny brutto prądu to 0.43 zł/kWh co daje 302,69 zł) total zuzycie : 1305,27 kWh (to są wszystkie koszty utrzymania domu) przy okazji sprawdzałem jak kominek wpływa na zuzycie i jesli palę 3-4 szczapki to praktycznie nie widać różnicy zużycia prądu ale zwieksza temperature w .... łazience :). Zakładam że termostaty w salonie wyłączają obieg ale w łazience chodzi cały czas więc bardziej pompa dogrzewa łazienkę nie zmieniając zuzycia (mam też bufor) . Zużycie delikatnie spada jak założe cały kominek (8-10 szczap) to wtedy cały kolejny dzień jest gorąco w domu - ale obecnie tak nie robie bo to sa dla mnie temperatury w których nie funkcjonuje normalnie :) Edytowane przez gogush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STYCZEŃ 2018

 

CO + CWU - 569 kwh

 

średnie temperatury w styczniu:

temp CWU 45,54

temp zasilania 33,32

temp wewnętrzna 23,29

temp rekuperacji 21,4

temp zewnętrzna 0,51

 

taryfa G12W

średni koszt 0,42 = 240 pln

 

Ogrzewanie chodzi kiedy potrzeba

CWU - tylko w taniej taryfie

Edytowane przez Brysia8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link do notatek

https://1drv.ms/x/s!AiC8LfIRsRcyge1Qdu9gEIq8KzAmeg

 

 

516 kWh w miesiącu na CO i CWU oraz chłodzenie

temp CWU - zapodana 45 stopni przez większość czasu - CWu - 4-6 rano oraz 13-15 w dzień - grzanie do 49 stopni, poza tymi dwoma okresami ustawione 45 stopni cyrkulacja,

CO - grzanie mam ustawione jak temp. na zewnątrz spadnie poniżej 20 stopni przez dłużej niż 1h

temp. w domu

góra - około 21-23 stopnie

dół - od 23 do 24 stopni

antylegionella raz na tydzień (nawet nie wiem kiedy się załącza, bo nie można tego ręcznie ustawić - podobno w poniedziałkową noc) SCOP podawane przez pompę, czyli całkowicie nieprawdziwe i jak oszukane, ale dla mających pc SmartHeata niezła dana do porównania jeśli nie mają ciepłomierzy itp. (tak, coś na zasadzie "a ja mam większego" ) 5,7

 

 

porównując do zeszłego roku pobrało mniej o 165 kWh (styczeń 2017 - 681 kWh)

 

 

i jak mi zostało to gdzieś wyżej udowodnione, mój podlicznik na samą pc zawyża wartość... więc traktuję to wyżej jako szacunkową wartość...

 

a jeszcze jedno - g12w, grzeje kiedy potrzebuje, nie ograniczam się tylko do 2 taryfy

2+2 małych dzieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okres 05.01-31.01

 

Zużycie w okresie 5.01-31.01 na CO i CWU 551,00 kWh (za pełny miesiąc ok 586,5)

Średnio w okresie 5.01-31.01 na dobę 20.40 kWh

 

Czas pracy pompy od 5.01- 31.01 na CO 209 h

Średni czas pracy pompy na CO na dobę 7,74 h

 

Czas pracy pompy od 5.01-31.01 na CWU 30 h

Średni czas pracy pompy na CWU na dobę 1,11 h

 

Zużycie dom całość

T1 - 211 kWh

T2 - 567 kWh

 

Taryfa G12, cena za kWh : dzienna 0,645381 brutto

nocna 0,321891 brutto

 

W domu temp na dole 23 C na górze 21,5 ok. CWU grzane do 46 stopni, 1 raz legionella 4,5 kWh (na tym samym podliczniku)

 

Pompa pracowała ok 90% czasu w taniej taryfie - wodę grzeję w drogiej od jakiegoś czasu raz dziennie. Muszę policzyć, jak to jest lepiej - czy jak się grzeje raz między 18.30-20.00 czy dwa razy w taniej taryfie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie prądu styczeń z podlicznika na PC.(co+cwu)

206 kWh w taniej, 1 kWh w drogiej.

Śmiesznie to wygląda ale rachunek za prąd na wszystko (co,cwu,bytowy- w domu wszystko na prąd ), jest bardzo zbliżony do rachunku za wodę i ścieki. -190zl/m-c

Nie wiem czemu nie wstawia mi uśmiechu - chodzi o to ,że za wodę drogo w porównaniu z prądem.

Edytowane przez ketjof
Źle się wstawiły emotikonki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...