Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

człowieku nie obrażaj u mnie woda jest darmo, mam własną studnię głębinową i oczyszczalnie ścieków zapewniam cię ze żużywam 3 razy więcej wody od ciebie, a pociągniem jeździć nie muszę na szczęście:D, poza tym jestem rodzynkiem mam 3 córki i żonę, a niski rachunek jest spowodowany bardzo wysokim COPem układu pc z bezpośrednim parowaniem, gaz z DZ ma temperaturę 24C

 

No to rewelacja! Ja mam też 5 osób (ale jest nas 2 samców). Zużywam od 15 do 20 kubików wody miesięcznie. Zakładam, że wcale nie mniej niż Ty. U mnie COP wyniósł 2,48 przy glikolu z dz 14-15C, a zapłaciłem 65,18 zł. Cena kWh pewnie też podobna do Twojej. No to musisz mieć COP=6,45!!!!!!!!! No chyba, że zużywasz więcej wody to COP jeszcze wyższy czyli perpetuum mobile. Wybaczcie, ale porównywanie tylko opłat za prąd prowadzi do NICZEGO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to rewelacja! Ja mam też 5 osób (ale jest nas 2 samców). Zużywam od 15 do 20 kubików wody miesięcznie. Zakładam, że wcale nie mniej niż Ty. U mnie COP wyniósł 2,48 przy glikolu z dz 14-15C, a zapłaciłem 65,18 zł. Cena kWh pewnie też podobna do Twojej. No to musisz mieć COP=6,45!!!!!!!!! No chyba, że zużywasz więcej wody to COP jeszcze wyższy czyli perpetuum mobile. Wybaczcie, ale porównywanie tylko opłat za prąd prowadzi do NICZEGO

Dokładnie. Już kiedyś takiego jednego przydusiłem to się okazało, że zużycie bardzo małe na CWU bo się często kąpią... poza domem:D

Mało tego. Obraził się i wykasował wszystkie swoje posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zużycie

1.T.: 2,02 kwh x 0,67,zł

2.T= 78,44kwh x 0,3025 zł

 

założe sobie licznik na wodę i będe wklejał zdjęcia licznika z dedykacja dla glikolowców, w odróznieniu od was mam licznik 2 taryfowy w pc nie musze nic przeliczać ide żrobic zdjęcie.

 

http://www.megaparty.pl/upload/licznik.jpg

 

jutro założę licznik na wode sam jestem ciekaw ile idzie CWU

Edytowane przez puzondm
error
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zużycie

1.T.: 2,02 kwh x 0,67,zł

2.T= 78,44kwh x 0,3025 zł

 

założe sobie licznik na wodę i będe wklejał zdjęcia licznika z dedykacja dla glikolowców, w odróznieniu od was mam licznik 2 taryfowy w pc nie musze nic przeliczać ide żrobic zdjęcie.

 

No to chylę czoła. Ja niestety muszę obliczyć COP bo licznik energii elektrycznej mam oddzielnie od PCi i ciepłomierz też oddzielnie. W pompie ciepła mam jedynie licznik czasu pracy, ale niewiele to daje, bo moc elektryczna pobierana przez pompę (niestety glikolową) jest zależna od temperatur dz i gz. W Siriusie, którego oglądałem w siedzibie Thermogolv (jakieś 2 lata temu) nie było wbudowanego licznika dwutaryfowego en. el. Teraz jest na wyposażeniu? A ciepłomierz? Bardzo mocno rozważałem zakup właśnie tej pompy, ale była dla mnie za droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liwko w tamtej dyskusji byłeś niegrzeczny

 

Co takiego? Przytoczyć ci wyzwiska jakimi zostałem opluty? Facet jest zwykłym chamem i tyle. Może i wybudował pasywniaka (w najcieplejszym miejscu Polski) ale niewygodne dane skrzętnie przemilczał. Gdy mu je wreszcie z gardła wyciągnąłem (po wielu awanturach przyznał się że z rodziną często się kąpią na mieście), obraził się jak dziecko i pousuwał posty. Przecież to zwyczajna dziecinada!!! Temat był otwarty i nie był to jego osobisty dziennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

założe sobie licznik na wodę i będe wklejał zdjęcia licznika z dedykacja dla glikolowców, w odróznieniu od was mam licznik 2 taryfowy w pc nie musze nic przeliczać ide żrobic zdjęcie.

jutro założę licznik na wode sam jestem ciekaw ile idzie CWU

Ja proponuje założyć kamerkę z podglądem ON-Line i takie małe "reality show PC" będzie... Żeby tylko łącze wytrzymało ;)

Pozdrawiam.

Edytowane przez pshemko84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Właśnie ponad miesiąc temu uruchomiłem pompę ciepła i czeka mnie wybór taryfy no i pierwszy sezon grzewczy. Po przejrzeniu tego wątku mam pytanie do osób korzystających z taryfy dwustrefowej. Większość zużytej energii przypada na II taryfę a jak się to ma w przypadku gdy na zewnątrz np. panują temperatury w okolicach -20 st. C ,czy wystarcza że pompa pracuje w wspomnianej II taryfie i nagrzeje cały dom i nie musi pracować cały czas w ciągu dnia w I taryfie . Wybaczcie jeśli moje pytanie wydaje się Wam naiwne ale ponoć "kto pyta nie błądzi" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Właśnie ponad miesiąc temu uruchomiłem pompę ciepła i czeka mnie wybór taryfy no i pierwszy sezon grzewczy. Po przejrzeniu tego wątku mam pytanie do osób korzystających z taryfy dwustrefowej. Większość zużytej energii przypada na II taryfę a jak się to ma w przypadku gdy na zewnątrz np. panują temperatury w okolicach -20 st. C ,czy wystarcza że pompa pracuje w wspomnianej II taryfie i nagrzeje cały dom i nie musi pracować cały czas w ciągu dnia w I taryfie . Wybaczcie jeśli moje pytanie wydaje się Wam naiwne ale ponoć "kto pyta nie błądzi" :)

 

Prawidłowo dobrana pompa powinna mieć moc grzewczą tak dobraną, żeby zapewnić ogrzewanie w największe mrozy przy pacy 24h/d. Nie ma sensu przewymiarowanie zapewniające ogrzewanie przy -20C tylko w II taryfie. Cena pompy z takim zapasem mocy będzie kosmiczna, a oszczędności wynikające z różnicy ceny en. el. między strefą dzienna i nocną nigdy się nie zwrócą. Komfort cieplny też na tym ucierpi. Średnia temperatura zewnętrzna w sezonie grzewczym jest duuuuuużo wyższa od temp. obliczeniowej (tj. -20C). Niektórzy nawet zakładają wspomaganie grzałką w okresie najwyższego zapotrzebowania na energię cieplną - w ogólnym bilansie rocznym to się opłaci. Bierz taryfę dwustrefową, a jeżeli możesz to weekendową. Na pewno się opłaci. Już wielu miało takie rozterki, ale jeszcze nikt na tym forum nie wypowiadał się, że stracił na taryfie wielostrefowej przy ogrzewaniu pompą ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena pompy z takim zapasem mocy będzie kosmiczna, a oszczędności wynikające z różnicy ceny en. el. między strefą dzienna i nocną nigdy się nie zwrócą.

 

Hm... u mnie roznica miedzy PCi o mocy 8kW a 12kW wynosilo cos okolo 2 tys zlotych. Moze dla bezrobotnego to jest kosmos, ale jesli ktos stawia dom, to rioznica nikla.

Jesli chodzi o zwrot takiej inwestycji, to mysle, ze max 3-4 sezony grzewcze jak bedzie prawdziwa zima i bede jechal glownie w taniej taryfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Moje pytanie odnośnie zużycia prądu zrodziło się bardziej z wpisów na forum niż chęci doboru pompy o większej mocy która zapewniałaby pracę pompy tylko na II taryfie. Chodziło mi bardziej o to - podam tu przykładowe zużycie energii ( dane z pierwszego posty tego wątku ) 1T=1907kwh 2T=3129kwh przypada na II taryfę . Sugerowało by to pracę pomp głównie podczas godzin wieczornych no i dwóch godzin II taryfy podczas dnia. I nie byłem pewny czy mój tok rozumowania jest prawidłowy. Siłą rzeczy wolałby aby w nocy temp. była niższa niż w dzień.

Niestety mam taką sytuację że cały czas ktoś przebywa w domu ( praca zmianowa) i nie ma szans na to aby np. obniżać temp. w domu podczas dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...