Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam ,

podaję zużycie CO+CWU za luty :

 

-dom : 1419 kWh x 0,43 pln =610,17 pln brutto (E+P+OZE) , czas pracy tylko CO 482h , zużycie w poprzednim sezonie 1150 kWh

-inne budynki :

budynek produkcyjny ok 440m2 9kW T-cap F 1faz 1 520kWh x 0,40 pln netto (E+P)=608 pln netto (przy ostatnich mrozach praca PC ciągła , styro zwykłe 10 cm )

biurowiec ok 500m2 8 szt PC P/P Panasonic Paci 1 622kWh x 0,40 pln netto (E+P)=649 pln netto (dobra izolacja np styro grafit 18cm o najlepszej lambdzie , grzanie wyłączane od 18 do 4 rano)

 

Dzisiaj był u nas max mróz -17,5 st , a ostrzejsza zima jest od tygodnia (dzień -8st/noc -14 st)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okres 01.02-28.02

 

CO i CWU 553 kWh - średnio na dobę 19.75 kWh

Czas pompy CO 223 h - średnio na CO na dobę 7:57 h

Czas pompy CWU 26:19 h - średnio na CWU na dobę 0:55 h

 

Zużycie prądu:

CO - 480 kWh - ok 165 zł

CWU - 73 kWh - ok 35 zł (troche w T1)

 

Zużycie dom całość 772 kWh

T1 - 160 kWh

T2 - 612 kWh

Reku Thessla 400 wessał ok 35 kWh....

 

Taryfa G12

 

W domu temp na dole 22,5 C na górze 21,5 ok. CWU grzane do 46 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie prądu za luty z podlicznika na PC.(co+cwu) 197 kWh w taniej, 2 kWh w drogiej.

Czas pracy 145 godz, w tym 40 godz. na CWU.

Załączenia pompy zazwyczaj 3 razy na dobę. (po ok. 1 godz. +2 godz. + 2,5 godź., teraz przy mrozach dołożyłem 45 minut nad ranem bo stopniowo temperatura zaczęła spadać poniżej 22 st. ze zwyczajowych 22,5 st)

Trochę nietypowy miesiąc bo z jednej strony krótszy od stycznia o 3 dni, a także trzeba odliczyć 5 * 2 godz mniej grzania ze względu na wyjazd na ferie.

Z drugiej strony miesiąc dużo bardziej mroźny niż styczeń...... A u mnie zużycie bardzo zbliżone do grudniowego i styczniowego.

Banan przy płaceniu rachunku za prąd bezcenny :). Oczywiście wszyscy powiedzą, że pompa się nie opłacała i w większości przypadków będą mieli rację.

W moim konkretnym przypadku wyszedł okres zwrotu ok. 7 lat. Stwierdziłem, że warto bo taka okazja może się już nie powtórzyć, a na etapie decyzji o systemie C.O. nie wiedziałem jeszcze, że dom wyjdzie mi taki ciepły jak wyszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luty:

co 447 kwh cop 3,7

cwu 105 kwh cop 2,2

temperatura wewnętrzna w dzień 23st noc 22st

najniższa temperatura na zewnątrz -14,5st

grzejemy non stop (i nie chodzi tu tylko o te żeby utrzymać wyższy cop ale przy pracy stałej nie mamy spadków temperatury no i wydłużamy żywotność sprężarki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

585 kWh w miesiącu na CO i CWU oraz chłodzenie

temp CWU - zapodana 45 stopni przez większość czasu - CWu - 4-6 rano oraz 13-15 w dzień - grzanie do 49 stopni, poza tymi dwoma okresami ustawione 45 stopni cyrkulacja,

CO - steruje krzywa, pompa śmiga w t2 na podbiciu +2 stopnie, w t1 bez podbicia, przez co i tak grzeje głównie w taniej (około 80-90%) temp. w domu mierzona termometrem w pokojach (nie podłogi ale powietrza) góra - około 22-23 stopnie dół - od 24 do 25 stopni

 

antylegionella raz na tydzień (nawet nie wiem kiedy się załącza, bo nie można tego ręcznie ustawić - podobno w poniedziałkową noc) SCOP podawane przez pompę, czyli całkowicie nieprawdziwe i jak oszukane, ale dla mających pc SmartHeata niezła dana do porównania jeśli nie mają ciepłomierzy itp. (tak, coś na zasadzie "a ja mam większego" ) 5,6

 

 

porównując do zeszłego roku pobrało więcej o 62 kWh (luty 2017 -523 kWh)

 

 

a jeszcze jedno - g12w, grzeje kiedy potrzebuje, nie ograniczam się tylko do 2 taryfy

2+2 małych dzieci

 

link do tabelki

https://1drv.ms/x/s!AiC8LfIRsRcyge1Qdu9gEIq8KzAmeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUTY:

CO - 519kWh - 130,01zł

CWU - 101kWh - 25,30zł

Tw - 22,6*C

Tcwu - 46*C

Tylko II taryfa (G12w)

Zużycie wody: 6,44m3

 

OGÓLNIE:

CO - 1756kWh - 441,01zł

CWU - 564kWh - 141,77,50zł

Zużycie Wody - 34,794m3

 

Tak z ciekawości, z tą wodą to nie pomyłka?

 

edit:

doczytałem OGÓLNIE tzn. za jaki okres?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas poszło za luty 552kWh (CO+CWU)

 

W domu około 22,6 stopnia (sterowanie termostatem z histerezą 0,5 stopnia). W lutym pół miesiąca grzane tylko w II taryfie , a druga połowa bez patrzenia już na czas , choć i tak większosc czasu pompa działała w taniej taryfie.

 

Luty był bardzo mroźny (wiele bardzo mroźnych nocy z temperaturami nawet do -21 stopni) , w ciagu dnia też mroziło.

Dodatkowo dzięki "mrozom" wyszło że drzwi wejściowe są całkowicie nieszczelne i niesamowicie przez nie wieje i je przemraża. Widać fachowcy nie docisnęli drzwi do ościeźnicy i trzeba będzie je wyregulować . Zawsze było chłodniej w wiatrołapie a teraz mróz "pokazał" gdzie jest problem.

Fachowcy mają podjęchać i doregulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w lutym CO+CWU 959kWh, COP 2,9

 

T1- 30% ,288kWh x 0,53= 152,64 zł

T2-70%, 671kWhx 0,0654=43,88 zł promocja Fortum, bez opłat stałych.

 

Razem 195,88 zł

 

Ostatni tydzień bardzo zimny, największe zużycie dzienne 62kWh. Temp.zasilania 43 stopnie. W domu 23*, w częsci z grzejnikami 19*

 

zużycie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...