Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Sam się dziwię, ale widocznie regulacja docisku okien, własnoręczne upychanie wełny w każdy zakamarek strychu itd. przyniosło efekty. Zostało jeszcze trochę fuszerek do poprawy, ale to już na wiosnę.

 

Czasem może wydawać się to niewiarygodne ale każda drobna poprawka robi różnicę. Znam wiele takich przypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Patrząc na opisy zużycia prądu nasuwa mi się wniosek, że większość posiadaczy PC stara się włączać ją w taniej taryfie. Czyli w nocy "ładujemy" ciepełko w podłogę a w dzień stygnie, gdzieś w ciągu dnia jeszcze trzeba załadować zasobnik wody. Czy dobrze to rozumiem?

 

Jakie byłyby koszty energii gdyby PC działa bez tych ograniczeń czasowych, sterowana czujnikiem temperatury w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na opisy zużycia prądu nasuwa mi się wniosek, że większość posiadaczy PC stara się włączać ją w taniej taryfie. Czyli w nocy "ładujemy" ciepełko w podłogę a w dzień stygnie, gdzieś w ciągu dnia jeszcze trzeba załadować zasobnik wody. Czy dobrze to rozumiem?

 

Jakie byłyby koszty energii gdyby PC działa bez tych ograniczeń czasowych, sterowana czujnikiem temperatury w domu?

U mnie pompa p-p działa bez przerwy. :) Zużycie w mrozy dla średniej dobowej -16 wychodziło pod 30 kWh do tego 5,5 kWh na podłogowe zadaniowe i 0,3 kWh na grzejnik w łazience.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na opisy zużycia prądu nasuwa mi się wniosek, że większość posiadaczy PC stara się włączać ją w taniej taryfie. Czyli w nocy "ładujemy" ciepełko w podłogę a w dzień stygnie, gdzieś w ciągu dnia jeszcze trzeba załadować zasobnik wody. Czy dobrze to rozumiem?

 

Jakie byłyby koszty energii gdyby PC działa bez tych ograniczeń czasowych, sterowana czujnikiem temperatury w domu?

 

Ja też póki co 100% w taniej taryfie, przy największych mrozach ustawiona już na pełny zakres T2 (poza tym okresem 3-4h zapasu). Woda czasami włącza się w T1. Tego jeszcze do końca nie ogarnąłem, ale miałem pompkę obiegową w naprawie (po miesiącu padła moja Wilo Star 4,5W).

 

Ładowanie CWU jest w nocy, a w dzień tylko trochę doładowuje braki.

 

Przy tych mrozach było ładne słoneczko, które w dzień grzało dom i temperatura bez włączonego ogrzewania rośnie u nas. Dzisiaj jak mrozy zelżały, a CO ustawione było na 24:00-6:00, temperatura w domu przekroczyła 23*C przy CO ustawionym na 22*C. W okienku dziennym pompa na CO się nawet nie włączyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na opisy zużycia prądu nasuwa mi się wniosek, że większość posiadaczy PC stara się włączać ją w taniej taryfie. Czyli w nocy "ładujemy" ciepełko w podłogę a w dzień stygnie, gdzieś w ciągu dnia jeszcze trzeba załadować zasobnik wody. Czy dobrze to rozumiem?

 

Jakie byłyby koszty energii gdyby PC działa bez tych ograniczeń czasowych, sterowana czujnikiem temperatury w domu?

 

W lutym PC działała bez kagańca czyli zoptymalizowany tryb wg zapotrzebowania. CWU zaczyna w okienku dziennim do 22h. W domu 22,5-23st zużycie 105 w 1T i 213 w 2T. Średnia temp -3,5

W styczniu kaganiec i grzanie w 2t, cwu jw. Ale ładowanie podłogówki i w ciągu dnia oddawanie ciepła. Weekendy wg zapotrzebowania. Zużycie 44kWh w 1T i 279 w 2T. Srednia temp była +1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na opisy zużycia prądu nasuwa mi się wniosek, że większość posiadaczy PC stara się włączać ją w taniej taryfie. Czyli w nocy "ładujemy" ciepełko w podłogę a w dzień stygnie, gdzieś w ciągu dnia jeszcze trzeba załadować zasobnik wody. Czy dobrze to rozumiem?

 

Jakie byłyby koszty energii gdyby PC działa bez tych ograniczeń czasowych, sterowana czujnikiem temperatury w domu?

 

Jeśli jakiś odbiornik pracuje cały tydzień ze stałą mocą to jego energia elektryczna kosztuje mnie 0,48zł/kWh(taryfa G12W 35/67gr). Jeśli pompa ciepła chodziłaby bez żadnych ograniczeń czasowych to wydaje mi się że energia elektryczna przez nią zużywana w tej taryfie to mogłoby być 0,45-0,48zł/kWh, wynika to z tego że w nocy jest zimniej i pompa ciepła pracuje więcej wtedy kiedy energia elektryczna jest tańsza nawet bez takich ograniczeń czasowych. Jesli uda się żeby pompa ciepła pracowała tylko w taniej taryfie to koszt energii elektrycznej będzie 0,35zł/kWh.

 

Teraz koszty kolejno: Tylko_tania_G12w / pracuje równą cała dobę na G12W / oraz taryfa G11 0,56/kWh

Dla domu w którym pompa ciepła zużywa w zimie

500kWh/miesiąc 175zł/225zł/280zł

1000kWh/miesiąc 350zł/450zł/560zł

 

Oczywiście parametry pracy pompy ciepła są troszkę gorsze przy pracy tylko w taniej taryfie, ale nie uważam żeby podnosiły zużycie więcej niż 5%

Edytowane przez zibizz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 postów przejrzeć to masakra a odpowiedzi nie mogę znaleść. Zatem. jaki jest koszt roczny pompy powietrznej do co i cw w waszym przypadku ? Taki pi razy drzwi :) Szukam informacji i szukam..

 

Jeżeli to Ci pomoże to proszę

04.10.2016-31.03.2017 3643 kWh1T*0.52 =1894,36pln

12.10.2017-07.03.2018 2818 kWh 1T*0.52 =1465.36pln

 

Cwu po sezonie

01.04.17-11.10.2017 471kWh 1T*0.52=244.92pln

 

Grzałka w bojlerze (głownie wygrzewanie Langonelli)

04.10.2016-07,03.2018 936kWh 1T*0.52= 486.72pln

 

czyli łączny koszt od pierwszego uruchomienia PC do dziś 4091.36pln. Temperaturę utrzymuję na 24C Nie będę narzekał bo mieszkając w bloku płaciłem na ogrzewanie 2832 za 51m2 bez ciepłej wody rocznie

Edytowane przez totoziziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 postów przejrzeć to masakra a odpowiedzi nie mogę znaleść. Zatem. jaki jest koszt roczny pompy powietrznej do co i cw w waszym przypadku ? Taki pi razy drzwi :) Szukam informacji i szukam..

 

Zwróć uwagę na stopkę forumowiczów udzielających się w tym wątku. Sporo z nich właśnie w niej umieszcza podsumowanie zużycia prądu przez Pci PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz duzy dom wiec sporo zuzywasz :) Ja bede mial 150 m2- tak mniej wiecej :) wiec ile rocznie moge wydać ? 4-5 k ?

 

to zależy od wielu czynników:

1 Jaką pompe kupisz

2.Jaką temperaturę chcesz mieć w domu

3.Jak będziesz grzał - podłoga, grzejniki, klimakonwektory

4.Jakie będą ocieplenia

5.Jakie będą okna

Czytaj forum, Ja zanim zdecydowałem się na pompę, przez rok siedziałem na internecie i czytałem, I jedna podstawowa zasada jak znajdziesz instalatora to niech podjedzie z tobą przynajmniej do 2 osób gdzie montowal pompę i spytaj ich o opinie na jego temat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie będzie to jakieś 650 zł za 12 miesięcy CO z CWU za 200m2 grzanych podłóg, ale od 7.12 do 31.03 mam promocję Fortum, która mi obniża koszta o jakieś 300-400 zł. Mimo wszystko wygląda na to, że w 1000 zł bym się zamknął.

 

Bardzo małe masz to zużycie. Możesz przełożyć na kWh z rozbiciem na CWU i CO. U mnie sama CWU wyjdzie ok 1000 zł na rok (7 osób)... na CWU zużywam obecnie średnio 200kWh miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...