Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Ale masz duzy dom wiec sporo zuzywasz :) Ja bede mial 150 m2- tak mniej wiecej :) wiec ile rocznie moge wydać ? 4-5 k ?

 

Mi wychodzi około 5000 kWh (CO+CWU) rocznie, kosztowo 2 - 2,2tyś więc wahania małe - 4 pełne lata grzania.

na CWU dla 4 osób w okresie letnim 70-80 kWh miesięcznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No właśnie. Dlatego poprosiłem kerad85 o rozbicie wartości osobno na CO i osobno na CWU, bo podał 650 zł na rok za całość... po prostu ciekawi mnie samo CO...

 

Z danych pompy wynika, że jest to stosunek 4:1 (CO:CWU). Pamiętajcie, że w miesiącach największego zużycia korzystam z taryfy T2 za 9 gr / kWh all inc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Podsumowanie marca (28.1-28.2)

W domu mieliśmy 22,5-23st.

Średnia temperatura miesięczna: 1,2 st

 

Zużycie: II 251 KW/h; I 63 kWh

Koszt: 128,80 zł (II-35gr, I-66gr/Kwh)

COP: 3,90

czas pracy sprężarki CO: 163h

czas pracy sprezarki CWU: 31h

liczba startow CO: 116

liczba startow CWU:31

Energia wytworzona: 1224kWh

 

 

 

Rekuperator pobrał 18kWh 20/55/100% wydajności/ sporo tryb antyzamrożeniowy

 

 

Zużycie wody 6,3m3.

 

 

Dom 2+2. Wszystko na prąd.

 

Łączne zużycie od 1stycznia 2018

 

 

Taryfa I 137,80 zł zużycie 212kwh

Taryfa II 260,05 zł zużycie 743 kwh

Razem 397,85 zł zużycie 955 kwh

 

Wyprodukowanej energii:3798kWh

 

Sezon grzewczy 2017/2018 co+cwu

od września do.......

 

Taryfa I 342kWh 225,72 zł

Taryfa II 1441kWh 504,35 zł

 

Wyprodukowanej energii 6880 kWh

 

Przewidywany koszt prądu wg kalkulatora pge od 5.02-31.03 to około 535zł za 1116kWh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zużycie w marcu (na rzecz CO i CWU) w T2 454 kwh, T1 15 kwh.

Koszt 173,34 zł. Rok temu zużycie miałem nieco wyższe 503 kwh.

P.S.

Łącznie za okres grzewczy, który jeszcze trwa- licząc od końca września do dnia dzisiejszego zużyłem 2747 kwh- koszt 1013 zł.

Edytowane przez Tomaszs131
P.S.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie marca 2018

W domu było średnio 22,5*C na dole i 21,5*C na górze

 

Zużycie prądu: 374 kWh (I 21 KWh, II 353 kWh, 94% w taniej taryfie)

Koszt: 45 zł (T1: 0,625 zł/kWh, T2: 0,09 zł/kWh) - promocja Fortum

Czas pracy sprężarki: 197 h (w tym CO: 170 h, CWU 27 h)

Liczba startow CO+CWU: 91

Rekuperator: 53 kWh (działał defrost)

Zużycie wody: 9 m3

 

Zużycie prądu T1/T2 w całym domu jest identyczne jak w lutym, czyli 72% w T2 i 28% w T1.

 

Ps. Za okres grzewczy od października do końca marca (chociaż ogrzewanie w zasadzie dopiero w listopadzie zaczęło działać) za CO+CWU zużycie wyniosło 1684 kWh.

Edytowane przez kerad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym się zdziwił. Poproś o zamontowanie licznika energii...

 

O nic nie musi prosic, licznik zdemontowany na zyczenie odbiorcy zawsze jest zastępowany nowym lub legalizowanym licznikiem energii. Licznik zdemontowany jest poddany ekspertyzie na której podstawie jest przeliczana korekta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za marzec poszło 445kWh za CO + CWU.

 

Jestem zadowolony , tym bardziej że dom mam duuużo przeszkleń i cześć domu mam wysokie "sufity" (do 4,5m) , więc też to kubaturę zwiększa a i same okna są sporym "mostkiem".

 

W domu powyżej 22,5 stopnia , grzeje nonstop , choć może nie do końca bo steruje pompą termostat pokojowy i on pilnuje temperatury w domu.

Nie wiem ile czasu w I a ile w II taryfie ale patrząc na pompę raczej większość energii i tak idzie w II taryfie , całe CWU jest grzane w II taryfie.

 

Przez zimę wyszło że miałem 3 olbrzymie mostki termiczne (2 nieszczelne duuże okna) oraz nieszczelne drzwi wejściowe.

Drzwi wejściowe ciągle nie są szczelne i ciągle przy mrozach mam całe zamrożone od wewnątrz , ale serwis się ociąga :(

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez zimę wyszło że miałem 3 olbrzymie mostki termiczne (2 nieszczelne duuże okna) oraz nieszczelne drzwi wejściowe.

Drzwi wejściowe ciągle nie są szczelne i ciągle przy mrozach mam całe zamrożone od wewnątrz , ale serwis się ociąga :(

 

Jak zamrożone, to chyba masz większy problem niż tylko regulacja. Ja też mam niby U=0.7 i wydawały mi się w porządku, ale jak w lutym trafiła się wichura prostopadle do drzwi, to myślałem, że mi łeb urwie w wiatrołapie :wtf:. Na szczęście regulacja pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie 1-31.03 193 kWh C.O razem z C.W.U.

Pozdrawiam.

Ps. Zastanawiałem się czemu bardzo podobne zużycia wychodzą w grudniu, styczniu i marcu.

Odpowiedz daje chyba pobliska stacja pogodowa - średnia temperatura - odpowiednio grudzień , styczeń, marzec +1,7 , + 1,4 , +0,9 stopnia ( w marcu mocno pomaga już słońce )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...