Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

539 kWh w miesiącu na CO i CWU oraz chłodzenie

temp CWU - zapodana 45 stopni przez większość czasu - CWu - 4-6 rano oraz 13-15 w dzień - grzanie do 49 stopni, poza tymi dwoma okresami ustawione 45 stopni cyrkulacja,

CO - steruje krzywa, pompa śmiga w t2 na podbiciu +2 stopnie, w t1 bez podbicia, przez co i tak grzeje głównie w taniej (około 80-90%) temp. w domu mierzona termometrem w pokojach (nie podłogi ale powietrza) góra - około 22-23 stopnie dół - od 24 do 25 stopni

 

antylegionella raz na tydzień

 

 

porównując do zeszłego roku pobrało więcej o 112 kWh (marzec 2017 - 427 kWh)

najwięcej zresztą odkąd mam PC - czyli od 2015 (założona listopad 2014)

 

 

a jeszcze jedno - g12w, grzeje kiedy potrzebuje, nie ograniczam się tylko do 2 taryfy

2+2 małych dzieci

 

link do tabelki

https://1drv.ms/x/s!AiC8LfIRsRcyge1Qdu9gEIq8KzAmeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okres 01.03-31.03

 

CO i CWU 579 kWh - średnio na dobę 18.69 kWh

Czas pompy CO 212 h - średnio na CO na dobę 6:50 h

Czas pompy CWU 38:30 h - średnio na CWU na dobę 1:14 h

 

Zużycie prądu:

CO - 476 kWh - ok 160 zł

CWU - 103 kWh - ok 35 zł

 

Zużycie dom całość 851 kWh

T1 - 239 kWh czyli 28%

T2 - 612 kWh czyli 72%

Reku Thessla 400 wessał ok 30 kWh....

 

Taryfa G12

 

W domu temp na dole 22,5 C na górze 21,5 ok. CWU grzane do 46 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni ogrzewanie wyłaczone. Zużycie sezon 2017/2018(wrzesień-marzec)

 

1t 342kWh 225,72zł

2t 144kWh1 504,35zł

Zużycie całkowite 1783kWh

 

 

Koszt co+cwu 730,07zł. Jeśli moje obserwacje są realne to średni koszt na cwu 40/50zł miesiecznie. Daje to ok 320zł. Wychodzi ogrzewanie 410,07 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon zimowy 2017/2018 zamknięty. Pompa już nie grzeje od paru dni ze wzgl. na temp zewnętrzne.

Pierwszy sezon od przeprowadzki. Nowy niewygrzany dom. W domu temp 23,3-24,5. CWU - 44 stopnie. Grzanie tylko w taniej (sporadycznie CWU włączone w drogiej - większa liczba ludzi w domu). Nieskończone ocieplenie dom-garaż.

zużycie prądu w okresie 13 września 2017 - 16 kwietnia 2018 r.: 2783 kWh ~ 800 zł.

Dla mnie bomba. W tym roku przed sezonem grzewczym kończę ocieplenie i dokładam sterownik pokojowy by nie przekraczać 23,5 stopni w domu. Celuję w zakładane 600 zł/rok na CO/CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......i dokładam sterownik pokojowy by nie przekraczać 23,5 stopni w domu. .......
Możesz być zawiedziony. Chyba że nie zależy Ci na taryfach. Próbowałem w tym roku przez dwa miesiące przy histerezie +/- 0,2 i wróciłem do pogodowego. Może z histerezą +/- 0,1 by się sprawdziło ale ciężko taki znaleźć a jak już to sobie go cenią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon zimowy 2017/2018 zamknięty. Pompa już nie grzeje od paru dni ze wzgl. na temp zewnętrzne.

Pierwszy sezon od przeprowadzki. Nowy niewygrzany dom. W domu temp 23,3-24,5. CWU - 44 stopnie. Grzanie tylko w taniej (sporadycznie CWU włączone w drogiej - większa liczba ludzi w domu). Nieskończone ocieplenie dom-garaż.

zużycie prądu w okresie 13 września 2017 - 16 kwietnia 2018 r.: 2783 kWh ~ 800 zł.

Dla mnie bomba. W tym roku przed sezonem grzewczym kończę ocieplenie i dokładam sterownik pokojowy by nie przekraczać 23,5 stopni w domu. Celuję w zakładane 600 zł/rok na CO/CWU.

 

Twój login to od szkarni jaką mieliście w domu? :) A tak na serio to świetny wynik, tylko dla mnie zdecydowanie za gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarzekałem się że w domu będzie ~21 stopni ale po wprowadzeniu się okazało się że trzymamy 23 z ogonkiem. Jak jest 24 to juz za gorąco a jak spada poniżej 23 to jak się siedzi to robi się chłodno. Mieszkamy od 10 lutego.

Za 2 miesiące od 8 lutego do 7 kwietnia pompa zużyła ~1000kWh według średniej ceny z rachunku to 433zł, choć dla samej pompy cena pewnie wyszła lepsza bo chodziła w 80-90% taniej taryfie, niestety podlicznik zlicza wszystko razem.

Warto też wspomnieć że na cele bytowe poszło 750kWh.

 

Cały sezon pierwszy kosztował ~1800zł(4200kWh) z czego ~1370(3200kWh) poszło na wygrzewanie, suszenie wylewek i grzanie gdy jeszcze nie mieszkaliśmy. Grzałki niepotrzebnie trakcie wygrzewania zuzyły 150kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój login to od szkarni jaką mieliście w domu? :) A tak na serio to świetny wynik, tylko dla mnie zdecydowanie za gorąco.

 

Nie, nie od szklarni :) Całe życie w bloku więc człowiek przegrzany, przy 23 i w dół kończy się komfort.

Nie wiem czy dobry wynik, finansowo może i tak ale to dzięki taniej taryfie. Na pompę liczyłem 3000 kWh/na rok. (ale dla 21 stopni w środku) W 7 miesięcy zużyła niemal 2800 kWh. Wina zapewne po stronie wysokiej temp w domu jak i braków w ociepleniu.

Grzanie krzywą trochę się nie sprawdza, duże przeszklenia wyłapują w zimie ciepło i chata się przegrzewa, bo pompa od północy w cieniu grzeje bo zimno. Wtedy temp dobija nawet do 25.

Prosty sterownik ograniczający temp od góry (max 23,5) powinien załatwić sprawę szklarni. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon zimowy 2017/2018 zamknięty. Pompa już nie grzeje od paru dni ze wzgl. na temp zewnętrzne.

Pierwszy sezon od przeprowadzki. Nowy niewygrzany dom. W domu temp 23,3-24,5. CWU - 44 stopnie. Grzanie tylko w taniej (sporadycznie CWU włączone w drogiej - większa liczba ludzi w domu). Nieskończone ocieplenie dom-garaż.

zużycie prądu w okresie 13 września 2017 - 16 kwietnia 2018 r.: 2783 kWh ~ 800 zł.

Dla mnie bomba. W tym roku przed sezonem grzewczym kończę ocieplenie i dokładam sterownik pokojowy by nie przekraczać 23,5 stopni w domu. Celuję w zakładane 600 zł/rok na CO/CWU.

 

A w jaki sposób zamyka się sezon grzewczy? Czy włącza się tryb letni? Jeżeli tak, to co w przypadku, gdy temperatura u nas dzisiaj w nocy spadła do 5*, a w najbliższych dwóch dniach ma być jeszcze gorzej- w dzień maksymalnie 12-13*, wietrznie i deszczowo...

 

U mnie PC włączyła się dzisiaj w nocy (nie nastawiam na tryb letni) i pewnie w kolejnych zimnych dniach pogrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło sie ciepło więc w harmonogramie wyłączyłem grzanie zostawiłem tylko cwu. Zima 17/18 zamknelem zużyciem 3500kwh (co+cwu )mam g11 więc koszt zimy prawie 1800zł. (Wcześniej był węgiel i spalalem ok 3t węgla czyli koszt był ok 2700zł i etat palacza). Mam 100% grzejniki i powierzchnię do grzania ok 150m2 ,temperatura utrzymywana ok 21st.

Od początku 2018 uruchomione PV i od kwietnia zaczyna nadrabiać stracone zima kwh na pc i bytowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...