Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

październik CO+CWU - 303kWh (prawie wszystko w taniej) - wchodzą w to pompy obiegowe ta w panasonicu (prądożerna kiedyś takie montowali) i druga do podłogówki oraz euroster i lankontroler - jak już tak dokładni chcemy być :)

 

Włączając się do dyskusji o CWU to lipiec, sierpień, wrzesień - 72, 70, 73kW rodzina 2+2 ( w tym roku troszkę mniej niż w poprzednich bo dzieci mniej z wanny korzystają ale różnice niewielkie tylko 2 razy minimalnie 80kWh przekroczyło - oczywiście piszę o miesiącach letnich bo tylko w tych samo CWU podaje).

 

edit:

zużycie wody z ostatniej faktury: 2018-08-09 - 2018-10-26 - 29 m3

Edytowane przez rob30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pierwszy miesiąc działania PC, T-cap 12 kW

Zużycie z podlicznika na całą kotłownię 683 kWh, z licznika Panasonica 535 kWh, troszkę się rozjeżdżają. W typowo grzewczym sezonie różnica pewnie nie będzie już tak rażąca.

Koszt liczony po średniej cenie policzonej z głównego licznika - 237 zł.

no to dużo jak na 1 miesiąc do tego jeszcze ciepły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączając się do dyskusji o CWU to lipiec, sierpień, wrzesień - 72, 70, 73kW rodzina 2+2 ( w tym roku troszkę mniej niż w poprzednich bo dzieci mniej z wanny korzystają ale różnice niewielkie tylko 2 razy minimalnie 80kWh przekroczyło - oczywiście piszę o miesiącach letnich bo tylko w tych samo CWU podaje).

 

edit:

zużycie wody z ostatniej faktury: 2018-08-09 - 2018-10-26 - 29 m3

u mnie 3+2 wody idzie różnie - średnio za miesiace letnie mam 19m3 ZWU

w tym okresie zużycie prądu na CWU:

1.05 - 12.06 -->191kwh - tutaj mogło jeszcze gdzieś CO wpaść

12.06 - 1.09 -->290kwh

1.09 - 30.09 -->116kwh - tutaj też wpadły pojedyncze kwh za CO

wanna+prysznic - zużycie takie a nie inne, bo jednak trochę za mały zasobnik+cyrkulacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dużo jak na 1 miesiąc do tego jeszcze ciepły

 

Dom był wcześniej całkowicie bez ogrzewania, a było chłodno, więc zdążył się wychłodzić co pompa musiała nadrobić w pierwszych kilku dniach. Było też w październiku kilka nocy poniżej 0 i jeden bardzo wietrzny tydzień. A dom ma ponad 300 metrów kwadratowych i jest słabo ocieplony (5 cm białego styro).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Minął rok od założenia podlicznika na PC.

Zużycie przez ten rok na CO+CWU to 1500 kWh.

W zeszłym roku w listopadzie jeszcze nie mieszkaliśmy tylko ogrzewaliśmy dom do 22 st i kilka razy CWU więc dla uczciwości należałoby dodać ok. 50 kWh na CWU bo tyle średnio wychodzi mi na miesiąc.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Ile Wam obecnie PC pobiera prądu średnio na dobę? Fajnie jakby podać też średnią temp. na zewnątrz dla porównania.

 

Mam wrażenie jak szło więcej niż w zeszłym roku, ale mogę się mylić. W tym miesiącu poszło 115 kWh, ale przez długi czas w listopadzie było ciepło i praktycznie tylko CWU szło.

Edytowane przez kerad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie trzy tygodnie pompa zużyła 195 kwh na CO i CWU. Dane z podlicznika pompy.

Czyli niecałe 9,3 kwh na dobę. Temperatura w domu 22,7- 23oC.

Najniższa temp. zanotowana na zewnątrz to - 5oC. W kominku jeszcze nie paliłem. Przeszło mi.

P.S.

W tym roku prawdopodobnie zużycie prądu przez pompę będzie o wiele niższe niż w poprzednim 2017 r. Powinienem się swobodnie zmieścić w 2900 kwh.

Edytowane przez Tomaszs131
P.S.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...