Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Samo ogrzewanie w tym miesiącu do dziś włącznie 145 kWh, CWU około 45. W domu 22 - 23 stopnie. Srednia temperatura do tej pory za listopad 5 stopni. Najniższa zanotowana to -6 a najwyższa to 17.

 

Za listopad 2017 przedstawiałes dane 281kWh i temperaturę. 21*C pn-pt, 22*C weekend. Teraz wychodzi ci dużo mniej przy wyższej temperaturze w domu. Cieplejszy listopad? Inny licznik? Częściej kominek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W dniu dzisiejszym przeprogamowano mi licznik z dotychczasowej G 12W na G13. Mam gwarancję dotychczasowych cen (bez opłat przesyłowych!) do 30 X 2020.

Przy okazji sprawdziłem zużycie prądu za okres od 26 IX do 28 XI, czyli pełne 63 dni.

Na CO i CW zużyłem w tym okresie 621 kWh, a dla całego domu (w tym rekuperacja ok 80 kWh) łączne zużycie energii wyniosło 1112 kWh -72 % w taryfie II.

SCOP za ten okres = 3,83.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zafundowałeś sobie samemu podwyżkę za energie elektryczną w granicach 10-15%:) Jestem ciekaw czy się opłaci, bo sam zrobiłem podobnie...

 

Niekoniecznie

 

Wg moich prognoz średnia cena jednostkowa 1 kWh - w moim przypadku i przy mojej strukturze zużycia, powinna spaść o ok. 20 %.

Mam gwarancję stałej ceny energii na ok 2 lat, i są to ceny z przed ostatniej podwyżki. Oczywiście na wysokość opłat przesyłowych nie mam żadnego wpływu, podobnie jak wszyscy odbiorcy.

Zobaczymy jak będzie. Na razie niewiadomą są ceny przesyłu i pochodnych.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pomijam przejście z G12W na G13... to jest sprawa indywidualna, zależna od profilu zużycia, dla mnie G13 też wypada dużo korzystniej niż pozostałe taryfy. Bardziej chodziło mi o średnie porównanie ceny w obrębie jednej taryfy G13 z oraz bez gwarancji ceny. Średnia cena za 1kWh energii w G13 to obecnie 28,5gr (sama energia) opłata handlowa za gwarancję ceny to 210zł/rocznie. Jeśli ktoś zużywa powiedzmy 7MWh rocznie to musi doliczyć jakieś 3gr do każdej kWh, dlatego napisałem o podwyżce 10-15%. Inna sprawa że jak URE klepnie podwyżki na przyszły rok to mogą one wynieść 2-3razy tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ale....

 

W listopadzie 2017 zawarłem trzyletnią umowę z gwarancją ceny. Opłata handlowa - wg bieżącego cennika ponad 17 zł/mies, dla mnie po uwzględnieniu rocznego okresu zwolnienia i dopłaty 100 zł wynosi za ten okres 5,86 zł miesięcznie.

Szczególy w poście z 2 I 18 https://forum.muratordom.pl/showthread.php?10576-Ogrzewaj%C4%85cy-elektryczno%C5%9Bci%C4%85-z-COP-1-WYST%C4%84P-!!!&p=7585599&viewfull=1#post7585599.

Z dzisiejszej perspektywy wygląda to inaczej i każdy musi to odnieść do swojej sytuacji.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dzisiejszej perspektywy wygląda to inaczej i każdy musi to odnieść do swojej sytuacji.

 

dokładnie

pamiętasz - też rozważałem G13. Ale okazuje się, że wrócić muszę do takiej samej taryfy - więc jak teraz u innego sprzedawcy mam G12w, to po powrocie do Tauronu 1.01.2019 tez muszę mieć G12w. Teoretycznie mogę 2.01.2019 iść zmienić taryfę na G13 - ale teraz (umowę podpisałem pod koniec września) mam gwarancję ceny na 2 lata, obawiam się, że w tym styczniu warunki nie będą sprzyjające do przechodzenia na G13...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JTKirk

 

Bo cena energii w G13 dość wyraźnie wzrosła w stosunku do tej jaką mam w mojej umowie z XI 17.

A opłata handlowa, po uwzględnieniu zwolnienia i 100-złotowej dopłaty - wzrosła ponad 3-krotnie.

Nie mając gwarancji ceny z pewnością nie zmieniałbym taryfy, a opłatę handlową przy umowie z gwarancją ceny i tak musiałbym płacić.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...