Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja do dzis mam zużyte 374 kw domek 120m2 raczej kiepsko ocieplony bo od dewelopera kupielem, ale nie o to chodzi mam pytanie. Nie mam zamontowanego podlicznika, pompa aquarella panasonic 9kw zamontowana w tym roku, czy faktycznie do tego zużycia mam doliczyc az 30% takie jest przeklamanie?

 

Jak nie masz podlicznika to nie ma sensu podawać bo nijak ma się do rzeczywistości i jedynie wprowadza w błąd ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie.

 

A ja bym powiedział, że to wróżenie z fusów i nie wiadomo dopóki nie założysz podlicznika dobrej klasy. Bo zabawki za ok. 100zł z Aledrogo mogą się mylić również o 10% i więcej procent... U mnie wygląda to tak na dzisiaj. Licznik pompy 889kWh, podlicznik 934kWh, przy czym podlicznik uwzględnia jeszcze pobór prądu przez 2 termostaty, przekaźnik (zwykły), grzałkę tacy skroplin i grzałkę karteru.. wszystko mierzone przez 75dni pracy... Tak więc w moim przypadku licznik pompy jest bardzo miarodajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym powiedział, że to wróżenie z fusów i nie wiadomo dopóki nie założysz podlicznika dobrej klasy. Bo zabawki za ok. 100zł z Aledrogo mogą się mylić również o 10% i więcej procent... U mnie wygląda to tak na dzisiaj. Licznik pompy 889kWh, podlicznik 934kWh, przy czym podlicznik uwzględnia jeszcze pobór prądu przez 2 termostaty, przekaźnik (zwykły), grzałkę tacy skroplin i grzałkę karteru.. wszystko mierzone przez 75dni pracy... Tak więc w moim przypadku licznik pompy jest bardzo miarodajny.

U mnie za listopad to wygląda tak:

Podlicznik - 367

Sterownik - 340

SmartCloud - 328

 

Pełne zestawienie z podziałem na I i II taryfę podam jutro bo dziś nie chce mi się już liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ,ze te 137 złocisze to netto za te kwh ?

Toż to prąd za darmo ,podajesz zuzycie z kosmosu ?

 

brutto

co ja poradzę, że taką umowę kiedyś podpisałem...ale jeszcze miesiąc i będzie nowa, już mniej korzystna.

U oryginalnego dostawcy byłoby drożej, ale nie drastycznie...

sprawdziłem jeszcze raz w arkuszu, faktycznie, jest drobna nieścisłość, powinno być 144zł, a nie 137

zużycie nie z kosmosu, ale z podlicznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brutto

co ja poradzę, że taką umowę kiedyś podpisałem...ale jeszcze miesiąc i będzie nowa, już mniej korzystna.

U oryginalnego dostawcy byłoby drożej, ale nie drastycznie...

sprawdziłem jeszcze raz w arkuszu, faktycznie, jest drobna nieścisłość, powinno być 144zł, a nie 137

zużycie nie z kosmosu, ale z podlicznika.

 

No to w takim razie pge oddział bialystok jest naj naj z cenami pradu g11 to koszt 0.57 zł.brutto bez opłat stałych ,g 12 to w godz.tanszych jakies 0.49 zł. A w droższych 0.65 zł ,toż to szok

Ps. Po nowym roku prąd prawie 40% do gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za listopad

CO i CWU 356,44 83,85zł (brutto bez kosztów przesyłu)

T1 78,35 30.63zł

T2 278,09 53,22zł

- PC chodzi bez reżimu 24/7

Zużycie liczone wraz z pompą obiegową, sterownikiem, grzałkę tacy skroplin...

 

- temp w sypialniach 22 *(2 pokoje) 21,5 (2 pokoje)

- temp w salonie, kuchni 22,4*

- temp w łazienkach nie mniej niż 22,1*

W weekend tem. podniesione do 23C

Edytowane przez leniin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie pge oddział bialystok jest naj naj z cenami pradu g11 to koszt 0.57 zł.brutto bez opłat stałych ,g 12 to w godz.tanszych jakies 0.49 zł. A w droższych 0.65 zł ,toż to szok

Ps. Po nowym roku prąd prawie 40% do gory

Gdzie ty takie bzdury znalazłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie pge oddział bialystok jest naj naj z cenami pradu g11 to koszt 0.57 zł.brutto bez opłat stałych ,g 12 to w godz.tanszych jakies 0.49 zł. A w droższych 0.65 zł ,toż to szok

Ps. Po nowym roku prąd prawie 40% do gory

 

Mam w Białymstoku G12W i cena 2T to około 0,32 brutto na dany moment a nie 0,49 jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...