Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kurde jakim cudem 44kWh na miesiąc za CWU. Jak wy to robicie? To wychodzi 1.5 kWh na dzień. COP niech będzie 3. To ciepła zużyto 4.5 kWh dziennie na zagrzanie zbiornika... Czyli jeden zbiornik 200l od 25*C do 45*C. Grzany w taniej pewnie 13-15 dociąga do wieczora? A rano do 13 zimna woda w kranie? Bez zaczepki po prostu jestem ciekaw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do północy jeszcze 2godz ale do 580kwh dobije jak jeszcze wodę zagrzeje. To jest z podlicznika za co +cwu i wszelkie pompki obiegowe. Grzane 150m2 w 100%grzejniki.

Koszt jak co niektórzy liczą w optymistyczny sposób bez chyba przesylow i VAT ów to ja napiszę 0zl bo mi pv naprodukowala latem na zapas....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jakim cudem 44kWh na miesiąc za CWU. Jak wy to robicie

 

Jest możliwe

 

Przy dwuosobowym gospodarstwie, zbiorniku o mnimalnej stracie postojowej, krótkich prysznicach i oszczędności w zużyciu wody posuniętej do granic .....

Zwróć jednak uwagę na dane od plusfoto. Dla produkcji CW. COP nie 3 a 2 (88/44), wyprodukowana CW to 88 kWh/mies.,czyli nie optymistyczne 4,5 dziennie ale ok. 2,9 kWh. I to wszystko bez uwzględnienia straty postojowej zbiornika CW szacowanej przez większość producentów przeciętnie na 1,5 - 2 kWh dziennie.

Cóż mam więcej powiedzieć?

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to to rozumiem tzn.blizej prawdy

 

Tzn, z czym bliżej prawdy? W tamtym roku listopad ok 30zł taniej ale grzane w kagańcu 2t i komfort zdecydowanie mniejszy. Niestety średniej temperatury nie zanotowałem w misiącu więc porównanie z d...y jeśli chodzi o koszta.

 

Dodam jeszcze link, co prawda lekko mija się z podlicznikiem, ponieważ on liczy msc do msc ja zliczam kiedy mam możliwość odczytu ostatniego/przedostatniego dnia.

 

https://pvmonitor.pl/user_pc.php?idinst=10455

Dołożyłem do pvmonitora czujnik temp. ale przy gruntówce temperatura na minusie nie robi wrażenia na zużyciu :).

Edytowane przez cob_ra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn, z czym bliżej prawdy? W tamtym roku listopad ok 30zł taniej ale grzane w kagańcu 2t i komfort zdecydowanie mniejszy. Niestety średniej temperatury nie zanotowałem w misiącu więc porównanie z d...y jeśli chodzi o koszta.

 

Dodam jeszcze link, co prawda lekko mija się z podlicznikiem, ponieważ on liczy msc do msc ja zliczam kiedy mam możliwość odczytu ostatniego/przedostatniego dnia.

 

https://pvmonitor.pl/user_pc.php?idinst=10455

Dołożyłem do pvmonitora czujnik temp. ale przy gruntówce temperatura na minusie nie robi wrażenia na zużyciu :).

 

Nie chodzi mi o różnice (porównanie gruntowej i powietrznych) tylko opłat za kwh (500 kwh 150 zł lub 500 kwh 250 zł ) ,wszyscy grzeją w t2 :no::no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o różnice (porównanie gruntowej i powietrznych) tylko opłat za kwh (500 kwh 150 zł lub 500 kwh 250 zł ) ,wszyscy grzeją w t2 :no::no:

 

Naprawdę tak trudno zrozumieć, że za 500kwh jeden zapłaci 150 a drugi 250??

Kraj duży, różnice cenowe pomiędzy różnymi regionami są spore, a do tego jeszcze dochodzą czasami inni dostawcy...

Widzę że należysz do grona osób, którzy nawet jak zobaczą skan faktury, to nie uwierzą...

tania taryfa to ~0,19zł, droga ~0,75. Zużycie podałem na poprzedniej stronie, sam policz...

 

No to w takim razie pge oddział bialystok jest naj naj z cenami pradu g11 to koszt 0.57 zł.brutto bez opłat stałych ,g 12 to w godz.tanszych jakies 0.49 zł. A w droższych 0.65 zł ,toż to szok

Ps. Po nowym roku prąd prawie 40% do gory

ktoś ci już wcześniej zwrócił uwagę, że źle to policzyłeś dla G12w.

To że będą podwyżki to nieuniknione, ale do końca 2020 mnie ten temat nie dotyczy - podpisałem pod koniec września nową umowę z gwarancją ceny na 2 lata, gdyby liczyć listopad wg tych cen już teraz, to byłoby około 10zł drożej.

Edytowane przez JTKirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja podam.

 

od 1 do 15 listopada (do godz. 13.00) - CO+CWU łącznie

145 kWh (bez podziału na taryfy bo miałem licznik jednostrefowy) ale licząc 72% w II tarycie wyjdzie

I taryfa 41 kWh (x0,6733 = 27,61 zł)

II taryfa 104 kWh (x0,3572 = 37,15 zł)

 

 

 

od 15 listopada (od 13.00) do 1.11 do godziny 8.00 -

łącznie 367,7 kWh, w tym

I taryfa 101,9 kWh (x 0,6733 = 68,61 zł)

II taryfa - 265,8 kWh (x0,3572 = 94,94 zł)

Pompa pokazuje ze w tym czasie tj. od 15 listopada do 1.12 wyprodukowała (oddała) 1401 kWh co dawałoby COP 3,81

 

 

Łączne zużycie za cały listopad to około 515 kWh, z czego w drugiej wychodzi około 72%.

 

Koszty łącznie za listopad 228,31 zł +-5 zł z uwagi na brak licznika strefowego do 15

listopada w tym

I taryfa 96,22 zł

II taryfa 132,09 zł

 

Temp w domu 22.5-23, łazienki 23,5-24

Edytowane przez biikej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...