Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Nie widzę w tym nic dziwnego.

Jednak, bez względu na to jaki typ wybierzemy, musimy wiedzieć, że powietrzne pompy ciepła do działania i pokrycia zapotrzebowania domu na ciepło muszą korzystać z uzupełniającego źródła ciepła, jakim jest np. grzałka elektryczna. Wiąże się to oczywiście z dodatkowymi kosztami eksploatacyjnymi – komentuje dr inż. Małgorzata Smuczyńska, Menedżer ds. marki NIBE.

Wystarczy ostatnia część cytowanego fragmentu

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

 

Pani jest wyrocznią i najwyższym autorytetem . Ale wieloletnie oczekiwanie na normalna zimę przeczy tej tezie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Gość TwojPan
Przecież to masz FV szacunkową a nie KW spisane z licznika ..... !!!!

Kolego, to jest własnie brak czytania ze zrozumieniem.

Popatrz dobrze.

Ja płacę rachunki w G12W za co miesięczny okres rozliczeniowy, wg. wskazań licznika. Na FV jest odczyt z poprzedniego okresu (wrzucałem na forum w ubiegłym miesiącu https://forum.muratordom.pl/showthread.php?191620-POMPA-CIEP%C5%81A-zu%C5%BCycie-pr%C4%85du&p=7746053&viewfull=1#post7746053 ) i obecny dla każdej z taryf.

To jest spore zużycie, są tacy co mają 150pln, no ale ja mam sporą kubaturę...

Edytowane przez TwojPan
add link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, to jest własnie brak czytania ze zrozumieniem.

Popatrz dobrze.

Ja płacę rachunki w G12W za co miesięczny okres rozliczeniowy, wg. wskazań licznika. Na FV jest odczyt z poprzedniego okresu (wrzucałem na forum w ubiegłym miesiącu https://forum.muratordom.pl/showthread.php?191620-POMPA-CIEP%C5%81A-zu%C5%BCycie-pr%C4%85du&p=7746053&viewfull=1#post7746053 ) i obecny dla każdej z taryf.

To jest spore zużycie, są tacy co mają 150pln, no ale ja mam sporą kubaturę...

 

W odczycie z licznika masz (S) czyli szacunkowy . skopiuj jeszcze raz rachunek z opisem tym na dole co to "S" ...

 

ja czytam ze zrozumieniem nawet rachunki..

Edytowane przez toommm
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
W odczycie z licznika masz (S) czyli szacunkowy . skopiuj jeszcze raz rachunek z opisem tym na dole co to "S" ...

 

ja czytam ze zrozumieniem nawet rachunki..

 

Racja. Po raz pierwszy się tak zdarzyło, na poprzednim rachunku jest odczyt fizyczny. Dopłacam za odczyty co miesięczne fizyczne. Nawet nie pomyślałem, że jest to odczyt szacowany. Już to zgłosiłem, tym bardziej że napisali że nie było dostępu do skrzynki, a ona nie zmieniła lokalizacji od 2 lat...

Dziękuję za zwrócenie uwagi i przepraszam.

Staram się wrzucać rachunki, aby nie było mowy o nieprawdziwym zużyciu. Jak dojdzie korekta, wkleję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Po raz pierwszy się tak zdarzyło, na poprzednim rachunku jest odczyt fizyczny. Dopłacam za odczyty co miesięczne fizyczne. Nawet nie pomyślałem, że jest to odczyt szacowany. Już to zgłosiłem, tym bardziej że napisali że nie było dostępu do skrzynki, a ona nie zmieniła lokalizacji od 2 lat...

Dziękuję za zwrócenie uwagi i przepraszam.

Staram się wrzucać rachunki, aby nie było mowy o nieprawdziwym zużyciu. Jak dojdzie korekta, wkleję.

 

przed ostatni odczyt też masz " S" to też szacunkowy ...

 

mi teraz też zrobili szacunkowy ...ale nie będę się wychylał bo FV na kwotę dosłownie 25 zł/brutto ... więc w styczniu bedzie co najmniej 500 wyrównania...

Edytowane przez toommm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na początu roku dostałem fakturę z odczytem szacunkowym i po sprawdzeniu licznika okazało się że niedoszcowali prawie 2MWh. :)

Licznik oczywiście był dla ZE dostępny bo stoi przy płocie od strony drogi.

 

wierze ,, mi do grudniowej FV ( czyli od 24 listopada) brakuje jakieś 200 zł no może lekko ponad , spisuje dokładnie pod licznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

28 XI 18 przeprogramowano mi licznik z G12W na G13 w Tauronie.

Postanowiłem wykorzystać walory w/w taryfy, starając się w miarę możliwości korzystać z pracy w tanim prądzie, nie rezygnując z komfortu zapewnianego przez ciągłą pracę jednostki. Zwłaszcza, że pogoda temu w znacznej części sprzyjała.

W weekendy i święta PC pracowała w reżimie pracy ciągłej.

 

Poniżej prezentuję wyniki po 1 miesiącu (30 dni) pracy w G13.

 

Całkowite użycie energii dla CO, CWU i wentylacji mechanicznej - 679 kWh - podlicznik Bemko BM03B-L.

Całkowita energia wytworzona przez PC 7,988 GJ = 2,219 kWh - Danfoss Sonometr 1100 ultradźwiękowy, certyfikowany.

 

Temperatura wnętrz. nie mniej niż 22,2* C. Praca z reguły w taryfie tzw. nocnej, z przedłużeniem w godzinach rannych o 1 godz. i w zależności od potrzeb w godzinach popołudniowych również o 1 godz. W weekendy i święta PC pracowała w całości w reżimie pracy ciągłej.

CW - grzanie wyłącznie w taniej taryfie.

 

Urządzenia opomiarowane podlicznikiem;

- PC PW T-Cap 9 kW, zbiornik CW OSO Hotwater 300l, Klimakonwektor Aermec FCL 62 - wyłącznie dla chłodzenia,

- rekuperator Viessman Vitovent 300, praca ciągła 160 m3/h, 47-55 W/h (oboje palimy),

- odkamieniacz Viessmann Aquahome 10N -praca ciągła 4 W/h

Odejmując ok.37 kWh (szacunkowe zużycie na wentylację i odkamienianie wody), miesięczne zużycie na CO I CWU wyniosło 642 kWh.

 

SCOP na poziomie 3,46 - niższy niż standard poprzednich lat, wynikający z stosowania wyższej temp. zasilania, zwłaszcza w okienku taniej taryfy w godz. 13-16

Zużycie prądu dla całego domu wyniosło 918 kWh, z czego 88,3 % w taryfie "nocnej". 5,0 % w szczycie przedpołudniowym oraz 6,7 % w szczycie popołudniowym.

 

Opole XII (1).jpg

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie grudnia i 2018 roku

 

Grudzień:

Zużycie w T1 93kWh

Zużycie w T2 225kWh

 

Koszt ok 139,20gr

 

 

I cały rok 2018

 

Zużycie w T1 675kWh

Zużycie w T2 1414kWh

Razem 2089kWh

Wyprodukowanej energii 6856kWh

 

Koszt ok 933,65 zł

 

Startów sprężarki co 738

Liczba godzin pracy sprężarki co 887

Startów sprężarki cwu 927

Liczba godzin pracy sprężarki cwu 367

 

2017 2018

1496h 1254h czas pracy sprężarki

1280 1665 ilość startów sprężarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec roku to czas podsumowań.

 

Za miesiąc grudzień zużyliśmy 408 kWh (CO+CWU).

Większość głównie w II taryfie , ale też w tym miesiącu próbowałem grzać cały czas nie patrząc na taryfy , ale niestety efekty tego nie były zadawalające (dużo wyższe zużycie prądu , bardzo mocne taktowanie pompy, przegrzewanie domu) więc wróciłem do grzania czasowego w II taryfie.

 

Za cały rok 2018 (CO+CWU) poszło 2665 kWh , też głównie w II taryfie. Koszt sądzę że nawet po podliczeniu droższego prądu w I taryfie powinnien zamknąć się w kwocie około 900zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...