Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Trochę mało tych danych, ale albo masz jakoś tą piwnicę odizolowaną od grzanego domu albo dom Ci ją ogrzewa.

Ergo w domu o powierzchni 340 m2 (125 parter, piwnica pod całością plus góra 90 m2) utrzymujesz zadaną temperaturę i masz CWU za 1350 kWh/2 miesiące. Zakładając g11 na ok. 0,57 zł..

 

To miesięcznie ok. 385 zł. przy zimowych miesiącach.

 

Nosz kurde, co to forum robi z ludzi, to zły wynik? OMG.....:bash:

 

O ile koszt CO mnie bardzo zaskoczył (pozytywnie) - faktycznie, co innego miałem na myśli w pierwszej wypowiedzi, a co innego napisałem :p - o tyle koszt CWU już nie. Spodziewałem się mniejszego zużycia. Dopiero zaczynam poświęcać temu tematowi więcej czasu, dlatego chciałem się poradzić/dowiedzieć, czy taki wynik przy tych parametrach jest miarę racjonalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie się skończył się styczeń .;) przynajmniej jeśli chodzi o C.O. - po dzisiejszym i wczorajszym słoneczku, PC na C.O. Się nie załącza. Temperatura ciagle powyżej 23 st.

Do rzeczy- w taniej 256 kWh, w drogiej 5kWh. W tym na co 156 kWh a na CWU 105 kWh.

Więcej niż w 01.2018 szczególnie na CWU ale wywaliłem „forumowy” rekuperator ciepła ścieków szarych——przy cenach za podgrzanie wody przez PC to co zyskiwał nie starczało na KRETA do rozpuszczania syfu który się tam gromadził a w końcu i tak się zapchał na dobre. Jednym słowem nie warto.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...