Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie pompa 14kW dom podobnej wielkości lecz tylko 100m2 podłogi reszta grzejniki średnia za najzimniejszy okres prawie 60kWh

Pompa pracuje non stop , koszt mi wychodzi za miesiąc niecałe 800 zł, kiedyś bym spalił przynajmniej tonę groszku za minimum 1000 zł

Więc ja też jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taryfa g13.

Zużycie cały dom, okres od 08.12.2018r do 19.02.2019

Taryfa I - 2845 kWh - 0,27zł

Taryfa II - 127 kWh - 0,79zł

Taryfa III- 340 kWh - 0,50zł

 

Koszty całość 1038zł

Dom 160m2, rok budowy 1979r, wszędzie grzejniki

Średnia 1kWh- 0,31zł

Zużycie energii na dom ok 250kwh na miesiąc

Czyli koszt ogrzewania domu z wodą użytkową ok 858zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Luty (31.1-28.2)

W domu mieliśmy 22,5-23st.

Średnia temperatura miesięczna: +3 st

 

Zużycie: II 207 KW/h; I 70 kWh

Koszt: 123,80 zł (II-36gr, I-67gr/Kwh)

COP: 3,91

czas pracy sprężarki CO: 138h

czas pracy sprezarki CWU: 38h

liczba startow CO: 87

liczba startow CWU:63

Energia wytworzona: 1117kWh

 

Rekuperator pobrał 13kWh

 

Zużycie wody 6m3.

 

Sezon grzewczy 2018/2019 co+cwu

od września do.......

 

Taryfa I 479 320,93 zł

Taryfa II 1051 378,36 zł

Razem 1530 699,29 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

28 XI `18 przeszedłem na G13

.

Od tego czasu całkowite użycie energii dla CO, CWU i wentylacji mechanicznej - 1.984 kWh - podlicznik Bemko BM03B-L.

Całkowita energia wytworzona przez PC 23,431 GJ = 6.525 kWh - Danfoss Sonometr 1100 ultradźwiękowy.

 

Temperatura wnętrz. nie mniej niż 22,2* C. Praca z reguły w najtańszej taryfie,z niewielkim udziałem dwóch pozostałych.

CW - grzanie wyłącznie w taniej taryfie.

 

Urządzenia opomiarowane podlicznikiem;

- PC PW T-Cap 9 kW, zbiornik CW OSO Hotwater 300l, Klimakonwektor Aermec FCL 62 - wyłącznie dla chłodzenia.

- rekuperator Viessman Vitovent 300, do 28 XII praca ciągła 160 m3/h, 47-55 W/h. Po tej dacie praca ciągła 80 m3/h -14-15W,

- odkamieniacz Viessmann Aquahome 10N -praca ciągła 4 W/h

Odejmując ok. 68 kWh (szacunkowe zużycie na wentylację i odkamienianie wody), zużycie na CO I CW wyniosło 1.916 kWh.

 

SCOP na poziomie 3,41 - poprzednio przy pracy ciągłej za cały sezon powyżej 3,7.

Zużycie prądu dla całego domu wyniosło 2.646 kWh, z czego 87,2 % w taryfie nocnej, 6,0 % w szczycie przedpołudniowym i 6,8 % w szczycie popołudniowym.

 

Średni koszt 1 kWh (bez abonamentu i opłaty handlowej, które i tak płacić muszę) 29,85 gr.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego jeszcze od półtora sezonu nie widziałem

 

Zależy gdzie się mieszka ...

Ja mieszkam prawie w centralnej Polsce (kujawsko-pomorskie) i w tym miesiącu było sporo dni z temperaturami minusowymi. Kilka dni temu miałem -11,5 stopnia ..

Widzę na swoich wykresach jakie średnie temperatury były i jakie minimalne , ale z tego co pamiętam to luty był zawsze cieplejszy już od stycznia ..

 

Wystarczy zobaczyć na prognozy pogody dla PL aby zobaczyć jak zróżnicowane są temp w Polsce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli odczyt ilości zużytych kilowatogodzin.

Jeśli chodzi o miesiąc to oczywiście w innych regionach Polski mogło być nieco inaczej.

Stacja pogodowa kilkadziesiąt kilometrów ode mnie zanotowała śr temp lutego +3,4 st w stosunku do 0,2 st średniej dziesiecioletniej.

Z tym, że główną robotę robiło słońce nagrzewające w ciągu dnia dom tak, że spokojnie starczało na 24 godziny .

 

Pozdrawiam kaszpir, super wyglada z zewnątrz ten twój bezokapowy domek. Niestety u nas nie miałem na taki szans. W stolicy smogu gdzie mieszkam elewacja po roku byłaby szałowo wymalowana czarnymi zaciekami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...