Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zuzycie w lutym 329 kwH/w tym CWU 62 kwH/.Rodzina 2+1.Temperatura dol 24 gora 22-23 C

Bez rezimu taryfowego,CWU w drogiej taryfie grzane ok.20,raz dziennie/

Dom okolo 130 m2 po podlogach,tylko OP.

Taryfa G12w,srednia z rachunku 43,5 gr.

Dostalem rozliczenie roczne. 25.01.2018 do 30.01.2019.Caly dom z ogrzewaniem 4720 kwH/wszystko na prad reku,pompa ,oczyszczalnia,indukcja,/Koszt 2280 zl.Rewelacja:)

Edytowane przez kasy1
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko powiem że u mnie za 2 -mc grzania temp 18stopni bo jeszcze wykończeniówkę robię Przy taryfie g13 cały prąd kosztował mnie 400zł w tym prąd do obsługi budowy np kamery non stop, elektronarzedzia, czajnik :D no i 3 dni wygrzewania podłogówki elektrycznie zanim uruchomilismy pompę

Ja jestem zadowolony.

Dom 120, ytong 40 dach wełna 28cm po jętkach i skosy, wyszedł stryszek mały to go jeszcze opaprałem 18cm wełny, fundamenty 15cm styroduru, tyle samo pod płytą , potem 15 cm posadzkowego + 3cm tego z bąbelkami co rury do podłogówki się montuje

okna plastik z veki 3 szybowe 7 komorowe

Pompa ciepła stiebel eltron wpc 10 cool odwierty 2 szt 120m + bufor 250l sterowanie każdym pokojem na rozdzielaczu

Ciekawe jak to będzie dalej

Ciekawe jak wyjdę gdy będę juz mieszkał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasy1 jaki masz dom? Nie wiem czy to kwestia utrzymywanych temperatur ale zżycie jak na 130m2 wydaje mi się wysokie. Miałem nadzieję płacić mniej za 240m2 :eek:

 

Zużycie za luty - wg podlicznika wraz z rekuperatorem 339kWh, wg licznika pompy (bez rekuperatora) 283kWh. Duże zyski słoneczne i 2 wieczory z kominkiem.

Styczeń wg licznika pompy 779kWh.

(stopki wciąż nie mam więc w skrócie: Panasonic 9kW, 240m², temperatury 21-22. CWU raz dziennie do 42°)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasy1 jaki masz dom? Nie wiem czy to kwestia utrzymywanych temperatur ale zżycie jak na 130m2 wydaje mi się wysokie. Miałem nadzieję płacić mniej za 240m2 :eek:

 

Zużycie za luty - wg podlicznika wraz z rekuperatorem 339kWh, wg licznika pompy (bez rekuperatora) 283kWh. Duże zyski słoneczne i 2 wieczory z kominkiem.

Styczeń wg licznika pompy 779kWh.

(stopki wciąż nie mam więc w skrócie: Panasonic 9kW, 240m², temperatury 21-22. CWU raz dziennie do 42°)

 

Hej!

No nie wiem czy mam duze zuzycie..za luty 145 zl.Ta suma 2280 to rachunek za caly rok ogrzewanie ,ciepla woda,oraz caly dom bytowe;reku,oczyszczalnia,indukcja,tv lodowka itd..samo ogrzewanie i ciepla woda wyszlo okolo 1200 za 12 miesiecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasy1 jaki masz dom? Nie wiem czy to kwestia utrzymywanych temperatur ale zżycie jak na 130m2 wydaje mi się wysokie. Miałem nadzieję płacić mniej za 240m2 :eek:

 

Zużycie za luty - wg podlicznika wraz z rekuperatorem 339kWh, wg licznika pompy (bez rekuperatora) 283kWh. Duże zyski słoneczne i 2 wieczory z kominkiem.

Styczeń wg licznika pompy 779kWh.

(stopki wciąż nie mam więc w skrócie: Panasonic 9kW, 240m², temperatury 21-22. CWU raz dziennie do 42°)

 

Luty masz podobnie,ale w styczniu 200 kWh wiecej zuzyles.Ja nie mam tez kominka.....W zeszlym sezonie grzewczym/pazdziernik17 do pazdziernik 18 zuzylem na CO i CWU 2740 kWh czyli okolo 1200 zl.Mam G12w ale grzeje bez ogladania sie na taryfy....To spelnia z nawiazka moje oczekiwania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie prądu za luty 2019

 

Cały dom 644 kWh w tym 200 I taryfa, 444 II taryfa

 

Pompa CO pracowała 173h, pompa CWU pracowała 25

Zużycie prądu przez pompę ogólnie - 483 kWh z czego:

CO 371 kWh (II taryfa tylko)

CWU 65 kWh (I taryfa tylko)

 

 

dla porównania zużycie prądu za luty 2018

 

Cały dom 772 kWh w tym 160 I taryfa, 612 II taryfa

 

Pompa CO pracowała 224h, pompa CWU pracowała 26

Zużycie prądu przez pompę ogólnie - 553 kWh z czego:

CO 484 kWh (II taryfa tylko)

CWU 69 kWh (I taryfa tylko)

 

U mnie luty w tym roku był cieplutki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...