Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Wydaje mi sie najważniejsze po ociepleniu są warunki indywidualne czyli wymagana ilość CWU i twmperatura w domu. Na przykład większość ludzi z forum utrzymuje temperatury jak dla mnie skrajnie nie optymalnie Jest różnica mieć 21 a 24 ? :) Sporo zależy od szczęścia gdzieś przez kilka dni potrafi przyzwoicie świecić a u ciebie kilka dni wiszą chmury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jak ma plazmę , to pewnik .

 

e tam, ja mam plazmę i niestety nie odczuwam tego grzania

 

u mnie październik znacznie większy niż zeszłoroczny, bo jak było ciepło to chłodzenie pracowało, a jak parę dni temperatura w nocy zeszła do -4 stopni (najzimniej mój termometr pokazał -6, podczas gdy 10 km obok, w Opolu było -3) to grzanie porządnie zaczęło pracować :)

 

no ale ja nie mam zbyt dobrze zaizolowanego, za dużo mostków....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę i się nie odzywam bo w tym miesiącu wyniki nie z podlicznika, ale niedowiarek TINEK mnie zmotywował ;) Rozpocząłem sezon 31 października. Temperatura spadła do 20°C. Chociaż wcześniej mialem też 2 dni grzania na początku miesiąca.

Nie przepalałem w kominku, nie marzłem, w ciągu dnia przez przeszklenia było ponad 22°. Teraz jak temperatury są ponad 7° i słońce też pompa nie grzeje, elektrozawory na sterownikach zamknęły wszystkie pętle.

 

Każdy dom jest inny, dobra wystawa + nie najgorsze ocieplenie i faktycznie ktoś może nie grzać do listopada ;)

 

Podsumowując CO+CWU 38+40 kWh.

Edytowane przez PrzyszłyBudowniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezsensowna licytacja ..

 

Jeden ma dom z małymi przeszkleniami , inny ma ekspozycję na południe a inny na północ , inny ma duże przeszklenia , jednemu "starcza" 19 stopni a innemu zimno jak jest mniej niż 23 stopnie , jeden grzeje wszystko , drugi lubi mieć różne temperatury w domu , jeden mieszka w cieplejszej części kraju a drugi na "biegunie zimna" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak dyskusja się wywiązała, fajnie :)

no przekonaliście mnie, faktycznie, jednemu 22 *C zimno, drugiemu w 19 gorąco, każdy dom inny i mieszkaniec też

 

jeszcze tylko dopowiem, że ja sezon rozpocząłem pod koniec września, po kilku chłodnych dniach w domu zrobiło się 20,5 *C i nie było to komfortowe, ale w październiku u mnie też rzadko się CO załączało, ale włączone było (utrzymuję w domu 22,5- 23,0)

 

w wolnej chwili dopiszę w stopkę co ogrzewam

 

pozdrawiam TINEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze grzanie, start przy temp. w domu 11C, podgrzanie zasobnika do 48C i dźwignięcie całego domu do 18C pochłonęło 87 kWh.

Oczywiście dom niezamieszkały + prace + otwieranie drzwi i bramy garażowej + brak drzwi na poddasze nieużytkowe (ocieplone, ale kubatura rośnie w kosmos).

 

Po założeniu prowizorycznych drzwi do garażu i utrzymywaniu temp. 18C pompa pochłonęła przez ostatnią dobę 8,5 kWh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

Od 1.5 mca mam pompę powietrze woda daikin altherma 3 8kw, mam pytanie jak grzejecie swoje domy chodzi mi o2 taryfy g12w, u mnie w nocy 21 stopni pompa nie pracuje w dzień od godz. 13- 23 stopnie pompa pracuje jest to dla mnie temp komfortowa, nie wiem jak ustawić pompę aby większość prądu brała w T2 skoro do spania na noc potrzeba temperatury niższej. Mam 50/50 dół podłoga Góra grzejniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od 1.5 mca mam pompę powietrze woda daikin altherma 3 8kw, mam pytanie jak grzejecie swoje domy chodzi mi o2 taryfy g12w, u mnie w nocy 21 stopni pompa nie pracuje w dzień od godz. 13- 23 stopnie pompa pracuje jest to dla mnie temp komfortowa, nie wiem jak ustawić pompę aby większość prądu brała w T2 skoro do spania na noc potrzeba temperatury niższej. Mam 50/50 dół podłoga Góra grzejniki

 

Masz rowne temperatury na dole i na górze?

Ja grzeje w g13 od 21do7na c.o potem od 13do13.50 cwu od 13.50 do 16 na c.o narazie 100%w taniej

Na dole mam podlogowke cala dobe mam miedzy 23st a 23,4 a na górze mam grzejniki i na gorze spimy i tam jest 20,5 do 21,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rowne temperatury na dole i na górze?

Ja grzeje w g13 od 21do7na c.o potem od 13do13.50 cwu od 13.50 do 16 na c.o narazie 100%w taniej

Na dole mam podlogowke cala dobe mam miedzy 23st a 23,4 a na górze mam grzejniki i na gorze spimy i tam jest 20,5 do 21,5

 

Tak równe temp. u góry mam grzejniki v33 przewymiarowane u mnie nie ma g 13 jest g12w tanio od 21 do 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba nie wykorzystasz taniej jak nie chcesz w nocy grzac.

Sproboj moze podgrzac od 4do6 rano najgorzej sie zasypia jak jest za cieplo ale nad ranem juz to nie przeszkadza wtedy by miala mniej do podgrzewania miedzy 13 a 15 mozesz tez wyjechac np.do 7rano w droga ale pompa juz by wtedy chodzila zmodulowana nisko wiec duzo pradu nie bierze

O 13 grzej cwu bo jest najcieplej i na cwu stosunkowo duzo pradu ciagnie .

Ja bym grzal w nocy tak zeby na rano bylo nawet przegrzane tylko w sypialni bym termostat na grzejnik zalozyl jak Ci sie jeden czy dwa grzejniki przymknie to sie nic nie stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba nie wykorzystasz taniej jak nie chcesz w nocy grzac.

Sproboj moze podgrzac od 4do6 rano najgorzej sie zasypia jak jest za cieplo ale nad ranem juz to nie przeszkadza wtedy by miala mniej do podgrzewania miedzy 13 a 15 mozesz tez wyjechac np.do 7rano w droga ale pompa juz by wtedy chodzila zmodulowana nisko wiec duzo pradu nie bierze

O 13 grzej cwu bo jest najcieplej i na cwu stosunkowo duzo pradu ciagnie .

Ja bym grzal w nocy tak zeby na rano bylo nawet przegrzane tylko w sypialni bym termostat na grzejnik zalozyl jak Ci sie jeden czy dwa grzejniki przymknie to sie nic nie stanie

 

W g12w nie mam okienka 13-15 termostaty mam, a jak u Ciebie z poborem prądu teraz na dobę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90m2(temp.pisalem wyzej) 5kwh bez cwu tylko ja mam bardzo cieply domek na sezon szlo z 800-900kg wegla

 

Codix, ty ze swoim domem w szeregówce, to w ogóle nie jesteś wykładnikiem zużycia energii do ogrzewania, tobie sąsiedzi grzeją:D

U mnie w pracy mamy takiego kumpla, co tez mieszka w szeregówce, ale ma duży dom ok. 180-200m/2 i jak przychodzi sezon grzewczy zawsze jest rozmowa, ile komu poszło opału i każdy tam podaje zasłużmy na tę chwilę 10-15kg/doba eko groszku. Pytamy sie tego kolegi, a u ciebie jak tam, a on mówi, że jeszcze nie grzeje bo ma ciepło ( a był to początek listopada )

To drążymy dalej ile masz stopni - ok. 20. Czyli w takiej szeregówce jak u niego, wszystko zależy który sąsiad wytrzyma do najzimniejszych temperatur w domu, a drugi pęknie i grzeje i wtedy sąsiadowi dogrzewa.

Na koniec sezonu pytamy tego kolegę ile ci zostało wegla, a on mówi 1.5tony ( a kupił 1 tonę ):D

Prawda jest taka, że naprawdę zużywa może z 1 tonę wegla na ten wielki dom, rozpala cyklicznie, kiedy im zimno.

 

To tak dla śmiechu to przytoczyłem

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codix, ty ze swoim domem w szeregówce, to w ogóle nie jesteś wykładnikiem zużycia energii do ogrzewania, tobie sąsiedzi grzeją:D

U mnie w pracy mamy takiego kumpla, co tez mieszka w szeregówce, ale ma duży dom ok. 180-200m/2 i jak przychodzi sezon grzewczy zawsze jest rozmowa, ile komu poszło opału i każdy tam podaje zasłużmy na tę chwilę 10-15kg/doba eko groszku. Pytamy sie tego kolegi, a u ciebie jak tam, a on mówi, że jeszcze nie grzeje bo ma ciepło ( a był to początek listopada )

To drążymy dalej ile masz stopni - ok. 20. Czyli w takiej szeregówce jak u niego, wszystko zależy który sąsiad wytrzyma do najzimniejszych temperatur w domu, a drugi pęknie i grzeje i wtedy sąsiadowi dogrzewa.

Na koniec sezonu pytamy tego kolegę ile ci zostało wegla, a on mówi 1.5tony ( a kupił 1 tonę ):D

Prawda jest taka, że naprawdę zużywa może z 1 tonę wegla na ten wielki dom, rozpala cyklicznie, kiedy im zimno.

 

To tak dla śmiechu to przytoczyłem

 

Pozdrawiam

 

To pochwal się jak u Ciebie zużycie na tych c22 i Tcapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...