Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Witam,

 

nie wiem czy już mi gdzieś tego nie pisałeś, ale... w którym miejscu ustawiasz to podbicie/obniżenie o 5/10 stopni? Chyba, że robisz to ręcznie w harmonogramie obniżając i podwyższając temp. w odpowiednich godzinach?

Jak połączyć krzywą z harmonogramem? U mnie chyba albo harmonogram albo krzywa...

 

Dokładnie podbijam i obniżam harmonogramem, jest niezależny od krzywej. Tzn. właściwie to krzywa jest zależna od niego - on ją obniża lub podnosi. Trzeba włączyć oba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tzn. właściwie to krzywa jest zależna od niego - on ją obniża lub podnosi. Trzeba włączyć oba.

 

 

Zaraz... Wydaje mi się, że w moim sterowniku albo krzywa albo harmonogram a włączenie jednego wyłącza drugie...

Możesz wkleić fotkę sterownika z wyświetlonym na ekranie załączonym harmonogramem i krzywą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz... Wydaje mi się, że w moim sterowniku albo krzywa albo harmonogram a włączenie jednego wyłącza drugie...

Możesz wkleić fotkę sterownika z wyświetlonym na ekranie załączonym harmonogramem i krzywą?

 

U mnie mam harmonogram ale mam wrażenie że krzywa ma znaczenie ponieważ czasami nie dogrzeje do np zadanej temp i a czasami grzanie i praca pompy wychodzi poza zadany czasowy harmonogram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie z podlicznika ORNO który obejmuje co, cwu, wszystkie pompy m.in. pompa obiegowa co i cyrkulacja cwu 24h, odkurzacz centralny.

Dom szybko budowany - niecałe 11 miesięcy, stąd dość duża wilgotność - przy ciągłej pracy rekuperatora na 40% wilgotność w granicach 60% plus minus 5%.

Na tą chwilę G11, czekam na zmianę licznika i niebawem będzie G12r (tańsza strefa 22-7 i 13-16). Mam nadzieję, że uda się 100% w taniej strefie ale zobaczymy...

 

Październik - 230 kWh + rekuperacja 22kWh (piecyk kominkowy odpalony 2 razy za każdym razem na około 6h)

 

Listopad - 351 kWh + rekuperacja 22kWh (piecyk kominkowy odpalony 3 razy za każdym razem na około 6h)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie za listopad 451 kWh co + cwu (dezynfekcja raz na tydzień) 4 osoby dorosłe, temperatura stała przez cały czas 23 stopnie. W taryfie G12W szacunkowy koszt 170 zł - zakładam 35 kWh w drogiej i 416 w taniej.

Według pompy zużycie na samo CO to 410 kWh a produkcja ciepła to 1462 kWh co daje teoretyczny COP 3,56 dla CO.

Przy obecnych cenach ekogroszku za tą kwotę kupiłbym 170 kg ekogroszku czyli 5 worków - nie pamiętam żeby kiedykolwiek poszło tak mało węgla, tak więc przy obecnych temperaturach jestem znacznie do przodu.

 

Witam wszystkich

To ja sie martwie jako swiezy uzytkownik a widze zuzycie podobne a nie ma podlogowki wszedzie

Listopad 495 kwh z czego 425 na co w domu 23 na dole 21 na gorze juz wiem ze musze grzejniki wymienic na v33 i urwe troche godzin grzania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

360kWh (220 kWh na CO i 140kWh na CWU). Mieszkamy od końca października. Wskazanie za miesiąc listopad. Domek 140m^2 pow. użytkowej. Grzanych podłóg około 170-180M^2 z kotłownią i garażem. Temperatura 23*C parter 21-22*C góra. T-CAP 9kW. Coś dużo na CWU – 2 osoby dorosłe i dwójka dzieciaków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.za listopad zużycie 290 kWh coi cwu

Cwu grzanie raz na dobę g. 13

Produkcja energii 850 kWh co i cwu w tym cwu 172kwh

Altherma 11 kw 3fazowa ( za duża na dom 116m)

 

Witam.za listopad zużycie 290 kWh coi cwu

Cwu grzanie raz na dobę g. 13

Produkcja energii 850 kWh co i cwu w tym cwu 172kwh

Altherma 11 kw 3fazowa ( za duża na dom 116m)

 

upisałem się w sygnaturze stopki dalej brak :bash:

Edytowane przez Tomaszs131
Łączenie postów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

październik 253kWh (pewnie około 100-110 kWh na CWU)

listopad 445kWh (tyle samo co poprzednio na CWU)

 

CWU - 2 x dziennie.

Opomiarowana cała kotłownia.

 

Zużycie większe niż rekordziści, ale mam w to "wbite". I tak rok wyjdzie < 1.5k PLN.

Dół temperatura 23C (czasem spadnie do 22.5C), góra już nie patrzę za często, ale na pewno > 22C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa uruchomiona 08.11. Dzisiaj więc mija równy miesiąc. Dźwignięcie temp. z 11,8C do 18C (plus grzanie zasobnika do 48C) pochłonęło 87 kWh - taki stan licznika na dzień 12.11.

Stan na dzisiaj to 353 kWh, w domu temp. ok. 18C, nie mieszkam, prace wykończeniowe, brak reku, pouchylane lekko okna połaciowe i rozszczelnione pionowe, brak drzwi do poddasze nieużytkowego, dziesiątki razy otwierane drzwi wejściowe i brama garażowa, etc......:cool:

 

Na 30.11. miałem 253 kWh.

Czyli średnie zużycie przez 8 dni to 100 kWh = 12,5 kWh/dzień.

Wszystko w taniej taryfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 tego grudnia minął drugi pełny rok odkąd zamieszkaliśmy. Rodzina 2+2, temperatura w domu 22,5 st z wyjątkiem naszej sypialni 21 st, wiatrołap pewnie też chłodniejszy.

Zużycie z podlicznika na całą PC od 7.12.2018 do 6.12.2019 1452 kWh.

Licznik godzin pracy sprężarki pompy pokazuje 308 godzin na CO i 594 godz na CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 tego grudnia minął równy rok od włączenia pompy ciepła.Rodzina 2+1.Temperatura średnia w domu 22-23st. Zużycie z licznika pompy 1477 kWh w tym 1210 CO,254 CWU i 13 na chłodzenie. Czas działania grzałki 135h (głównie na defrosty i początkowe wygrzewanie).Sprężarka 2637 wył-wł. i 3971 całkowity czas działania. Wydaje mi się że licznik mojej pompy pokazuje za mało jakieś 10% chyba że nie dolicza włączania grzałki na defrosty. Jestem mega zadowolony :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milsa666- nikt sobie nie robi jaj. Ja przynajmniej staram się nie robić jaj na forum muratora.

Zużycie z niezależnego od PC podlicznika wychodzi mi już drugi rok podobne.( nawet trochę niższe niż w pierwszym roku od zamieszkania bo pewnie dom się pozbył wilgoci a i zima trochę lżejsza)

A to, że u mnie by się nie opłacała PC gruntowa z odwiertami kupiona za np. 40 k to już kiedyś na forum pisałem.

Tylko, że u mnie wyszła cała kotłownia 15 k :) (miejski program walki z niską emisją + udało mi się jeszcze montować w czasach kiedy instalatorzy trochę starali się walczyć o klienta) co nieco zmienia postać rzeczy.

A jeśli chodzi o finanse , to pomijając opłaty stałe, ponieważ grzeję tylko w taniej taryfie to za podany roczny okres zapłaciłem jakieś 363 zł ( przyjmując 0.25 zł za kWh)

Purystów uprzedzam, że mają oczywiście rację,co do tego, że pompka obiegowa CO i elektronika pompy pracowała także w wysokiej taryfie.

Dla nich napiszę w takim razie, że zużyłem energii za ok. 400 zł na CO i CWU przez rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem że jestem oszczędny i mam super wyniki ;)

 

Ale osiągnięcie 254kWh za CWU nawet w przypadku mnie jest nierealne mimo że mamy naprawdę niskie zużycie wody ale zużycie na CWU dziennie 0,69 Kwh to nawet dla mnie nierealne.

Więcej chyba zużywam energii na przygotowanie dzienne herbaty ;)

 

U nas w najniższe zużycie CWU mieliśmy w lipiec/sierpień - 42/43 kWh.

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam jestem w szoku, bo sprzedawcy pomp prognozowali zużycie na poziomie 1200 zł. Żałuje że od początku nie wziąłem taryfy g12w.Wydaje mi się że dużo daje rekuperacja. Jeżeli chodzi o podgrzewanie wody mam zbiornik 300 litrów , podgrzewam do 47st. Zużywamy jakieś 7-9 m3 wody w miesiącu. CO mam ustawioną krzywą grzewczą -15/+15 na 33/25. Częściej mam problem że jest za ciepło niż za zimno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...