Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przestałem się udzielać w raportach o spalaniu.

Prezentacja dzisiejszych rekordów w tej decyzji mnie umacnia.

Poniżej 50kWh na CWU na miesiąc... :no:

 

Eee...tam.

Miałem niebywale wysokie temp. DZ w sierpniu i wrześniu (wykorzystywałem chłodzenie pasywne) przekraczające 17C, a chwilami i 18C.

Temp. zasilania 300l zasobnika dochodziła tylko do 51C na koniec grzania.

 

Krótkie grzanie po ok. 10-15 min. w dwóch cyklach. Zużycie ok. 1,5 kWh na dzień.

 

Nie doceniasz gruntówki i wartości energetycznej glikolu o temp. 17-18C.

 

Do tego większość zużycia wody to prysznice. Nie mam małych dzieci.

 

Zimą sytuacja się zmieni, jak grunt będzie dawał 1,5 C na zasilaniu. Także spoko. Nie ma w tych wynikach nic nadzwyczajnego.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu na cele ogrzewania były 3 załaczenia i czas pracy 4h. Ze względu na jeden weekend gdzie było zimno i mokro. Komfort marznącej żony i dzieciaków się obniżył.. .

 

Pobór prądu w kWh

 

w 1t 33

w 2t 72

razem 105

 

Średni koszt 53,55zł miesięcznie, cały okres gdzie nie pracuje pc na ogrzewanie średnio grzanie ciepłej wody pobiera 80-100kwh. Zależnie od zużycia cwu.

 

Na razie zyski bytowe podnoszą temperaturę ale komfort już nie jest jak wcześniej i czas na dniach uruchomić ogrzewanie ze względu na 3 latkę lubi biegać boso. W domu nadal wacha się temperatura 22-22,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co nie wierzą w zużycie energii poniżej 50kWh na cele CWU w sezonie letnim:

m-c V - 58kWh,( do tego na CO 70kWh ), maj był bardzo zimny, ale podaję bo od 02.05.2020 spisałem licznik główny energii

m-c VI - 41kWh

VII - 40kWh

VIII - 35kWh

IX - 51kWh ( w tym na grzanie CO - 13kWh )

Wg. licznika energii na cały dom w tym czasie ( 02.05 - 30.09.2020r ) zużycie 1490kWh, gdzie cały dom na prąd, łącznie z indukcją, 4-osobowa rodzina

Średnio m-c wychodzi 300kWh, a tyle miałem w sezonach bez pompy PC PW, z tego wynika, że w lecie prawie nie zauważam zużycia na cele CWU.

To jest ta przewaga PC PW w lecie nad PC gruntowymi, wysokie temperatury dolnego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Rozumiem, że te dane, które podajecie to odczyty z pompy. Dzisiaj tak spojrzałem dodatkowo na licznik energii i wydaje mi się że te dane pompy dość mocno mijają się z prawdą. Nie wiem jak to wygląda u Was ale u mnie to przeklamanie jest znaczące.

 

Tak jak koledzy wspomnieli - podaję z podlicznika. Na pompę nie patrzę bo to tylko estymacja i o ok 15-20% za mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane z podlicznika przed pc, zlicza pompki, itp.

 

Październik

 

Startów sprężarki co 44

Liczba godzin pracy sprężarki co 62

Startów sprężarki cwu 87

Liczba godzin pracy sprężarki cwu 27

Energia wytworzona 601

COP 3,76

 

Zużycie w 1 taryfie 0,75gr 32,25 zł 43 kwh

Zużycie w 2 taryfie 0,4gr 46,80 zł 117 kwh

Suma 79,05 zł 160 kwh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...