Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
No i dane za pełen rok mieszkania: 2735 kWh. Przy moich cenach prądu i zużyciu ok. 70 kWh w drogiej taryfie wychodzi ok. 900 zł.

W tym jest CO, CWU i chłodzenie pasywne.

Fajnie, czyli jak mnie do dzisiaj wyszło 2100kWh na CO bez działającej rekuperacji, a z przeciągiem od bramy i przepustu w salonie (oraz wygrzewaniem posadzek październik/listopad), to pewnie mogę się spodziewać identycznego wyniku po zamieszkaniu. Cieszy mię to niezmiernie. :D Pomijając że za ten rok nie zapłacę prawdopodobnie nic, bo PV zrobiło robotę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za luty na co i cwu 725kWh ( dodalem 5kWh do końca doby )

Od 01.03.20 - 01.03.2021 na co i cwu 3825kWh

całe zużycie energii ( ZE ) bytowe ( wszystko w domu na prad ) od 09.10.2020 - 28.02.2021 - 4435kWh

Zużycie za cały rok ( bytowe ) 6800kWh i takie też mam szacowane w tym roku i raczej drastycznie nie wzrośnie ( może 200kWh ), co daje 325zł x 12m-c

Edytowane przez michancia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie luty 2021: 717 kWh (66kWh grzałka). W tym 79kWh na CWU tylko w weekendy - jeszcze nie mieszkam.

Temperatura zadana: 23*C

 

W styczniu grzałem głównie w nocy do 23*C, w celu przymiarki do taryfy G12W.

Jednak po dużych mrozach w styczniu i problemach z pompą (rozjechała się coś logika jednego dnia), przeszedłem na grzanie non stop w lutym.

Zauważyłem, że przy temperaturach do -5*, mogę grzać w nocnej taryfie (tryb auto, czyli z harmonogramem).

Poniżej tej temperatury, pompa w nocy nie grzeje pełną mocą (taka jej logika-nie wiem czemu) i o 6 rano, gdy kończy grzanie w podwyższonej temperaturze jest niecałe 22* (zadana była 23*).

Grzejąc 24h nonstop, osiągam zadaną temperaturę, przy podobnym zużyciu kWh dziennie.

 

Zatem w moim przypadku, na okres wiosenny i jesienny będę grzał harmonogramem w taniej. W okresie zimowym będę przełączał na grzanie zoptymalizowane (nonstop).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie za cały ostatni rok- 12 mies - zużyłam 9247 kw - wszytko mam na prąd. Pompa ciepła PW 11 kw, dom ok 215 m kw + garaż póki co nieogrzewany. Zbiornik na wodę 300 l. Temperatura w domu 23 st. Mam taryfę g11 zastanawiam się czy przejsc na g12w? Czy będzie ciepło w domu? I czy te zużycie roczne jest ok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...