Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

OK, OK. Nie kombinuj juz, bo taki "wpolczynnik dla maluxa" sensu nie ma. Nie zauwazylem, ze podal on grubosc swojej posadzki i metraz. Kbab zwymiarowal to poprawnie i podal konkretna wartosc a ja poprostu spodziewalem sie wspolczynnika z ktorego kazdy moze sobie obliczyc pojemnosc dla wlasnych parametrow.

Sorki za zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...

No i stało się. Wczoraj pierwszy raz w tym sezonie rozpaliłem w kominku. Przez brak słońca przez kilka dni i zimne noce, zaczęło się robić zbyt chłodno. Teraz znowu przez jakiś czas ma być ciepło i słonecznie, więc nie było sensu odpalać PC. Kominek w takich dniach sprawdza się u mnie znakomicie.

I tak powiem szczerze, że nie mogłem się już tego ognia w kominku doczekać :yes:

Obiecuje sobie, że w tym sezonie będę palił częściej, i bynajmniej nie dla oszczędności (wychodzi to samo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy kupowaniu w cenie 70gr/kg suchutkiej debiny wychodzi nawet drozej takie wieczorne palenie w kominku niz puszczenie pompy na 10h w taniej taryfie. Ale frajda jaka! Bezcenna:-)

 

Nawet nie wiem ile teraz kosztuje, a mam końcówkę. Trzy lata temu, za m3 połupanej i wysezonowanej buczyny płaciłem 200zł+transport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by było 500 PLN/m3? Kalkulator kbab-a chyba się spoci przy liczeniu kosztów ogrzewania :p

 

Oni licza sobie to drewno nie w [m3] a w [metrach przestrzennych]. Za ten drugi (ktory jest przy drewnie opalowym chyba najczesciej stosowany) wychodzi 200PLN + podpalkowe gratis. Jak za siatkowana 2 lata lezakowana w stodole debine nie wydalo mi sie to cena wygorowana, ale w porownaniu z mokrym drewnem do sezonowania to nie wypada korzystnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...