Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak mieszkam ,wynik w przyszłym sezonie na pewno będzie lepszy, mam za wysoko ustawione na buforze wyjście na co .Przez co rozbiera mi zład na cwu i pompa często dobija na potrzeby ciepłej wody .W przyszłym roku będę przerabiał baniak .A jak tam postępy u ciebie?

 

Ok, a Ty masz ten bufor od nich? Bo pamiętam z Twoich relacji że oni chyba dopasowywali do instalacji bufor który już miałeś u siebie? Albo coś pokręciłem.

 

Ja jestem wciąż przed inwestycją w PC i to głównie z mojego powodu. Opóźniam prace instalacyjne na 1Q2022 ;)

Swoją drogą zdziwiłem się że ten ich bufor ma wężownicę o pow 5.3m2 na 300l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, czy zimny..

 

U nas 11 dni z temperaturą minusową (najniższa -4.1 stopnia) , więc ciężko nazwać go super ciepłym.

 

Tyle że w Polsce mamy kilka stref "klimatycznych" i różnice mogą być spore ..

 

U mnie patrząc na statystki to podobne zużycie ciepła miałem w paździetrniku 2019 , w październiku 2020 miałem niższe zużycie.

Tak naprawdę jak podliczę wszystko to w tym roku zużycie miałem najwyższe.

 

Obecnie w tym sezonie zdecydowałem że chce mieć wahania temperatury (cały dzień , nie licząc zysków bytowych) nie większe niż 0,4 stopnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega jest też ze śląska, więc mam porównanie, :) U mnie jak słońce przestanie grzać to też mam małe róznice - 22-23 stopnie bez słońca. Dzisiaj np. to niemożliwe, za duże nasłonecznienie juz mam 25 stopni.

 

Spoko.

 

U nas od kilku dni ciemno i ponuro , deszczowo , słońca brak ...

 

Wczoraj tak wiało że myślałem że drzewa nam powali , bo nie tak dawno obok na działce połamało kilka drzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy w domu pasywnym pobór prądu jest nieco niższy czy to jak wyżej napisane?

 

Dom pasywny to taki który zgodnie z normą NF15 powinien zużywać rocznie na ogrzewanie max 15kWh na 1m². Podstaw sobie do powierzchni twojego domu i będziesz wiedzieć ile energii musisz dostarczyć. Obstawiam że mylisz pojęcia, bo każdy dom pasywny jest niskoenergetyczny ale nie każdy niskoenergetyczny to dom pasywny. Poszukaj w necie informacji nt tego czym jest dom pasywny.

Uważam że w przypadku domów do najmu to się zupełnie nie kalkuluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, czy zimny.. Sporo zeszło. Zimą będzie łykał 1000kwh miesięcznie. Tak czy siak projekt domu ciekawy :) Ale na podłodze masz mało styropianu. 10cm styro nie spełnia nawet WT2014.

 

Projektowane było więcej ale wolałem zrobić grubszą wylewkę.

Grzeje jedynie w T2 więc zużycie też większe, poza tym to pierwszy sezon grzewczy więc może za rok będzie lepiej :)

 

Ale kolega jest też ze śląska,

BTW Sosnowiec jest częścią Zagłębia Dąbrowskiego nie Śląska ;)

Edytowane przez Swq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę to niezłe kręcicie te wyniki.

U mnie na samo cwu idzie dzienne od 3-6kwh co daje miesięcznie koło 130kwh a u was na wszystko po dwieście parę.

Mam nadzieję że po ociepleniu też zejde do zbliżonych wyników.

 

170kWh/mies to miałem przy zwykłej grzałce i temp. wody ok 70--80*C Na PC to 25kWh/mies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę to niezłe kręcicie te wyniki.

U mnie na samo cwu idzie dzienne od 3-6kwh co daje miesięcznie koło 130kwh a u was na wszystko po dwieście parę.

Mam nadzieję że po ociepleniu też zejde do zbliżonych wyników.

 

Nie przejmuj się. Jak ktoś używa CWU z cyrkulacja, to takie zużycie na CWU nie dziwi, a koszt i tak jest śmieszny. U mnie średnio 2.5kWh na samo cwu dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...