Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

u mnie za ostatnie kilka dni średnia 17,5kwh na dobe,

zauważyłem że przy ostatnim paleniu w kominku pompa zjadła około 25 kwh czyli musiała więcej pobiegać.

pzdr

 

Odwrotnie niż normalnie. Ale możebne. Słyszałem już o przypadkach wychładzania slonu za pomocą kominka:o. U mnie średna 16,5 kWh/d, a jak zapaliłem w "telewizorku" to PCi załączyła się tylko na podgrzanie cwu :). Inna rzecz, że spalone drewno kosztuje więcej niż zużyty prąd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze jedno w kominie dwa przewody kominowe i dwa dymne z czego jeden zajęty przez kominek.

czy jest jakaś możliwość na to żeby wm z reku bez wiekszych przeróbek dzialało, na poddaszu to proste bo kanały na stryszku a dół??

powiem jeszcze tylko że salon i gabinet są przy kominie, łazienki jedna nad drugą

Edytowane przez pavosnop44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek 15kW na Twoj dom, to po 2h palenia pewnie masz ochote powybijac wszystkie okna ;-)

 

Jesli z tym p[aleniem i zuzyciem to nie przypadek i wykazuje jakas regularnosc, to sprawdz, czy takie palenie nie napedza Ci zbyt mocno wentylacji. Nawet jak zapalisz w kominku to kratki wentylacyjne (wszystkie) maja nadal wyciagac. Moze byc tak, ze jesli masz kratke w salonie nad kominkiem to ona generuje taki ciag, ze przy zamknietych oknach uruchmia sie ciag wsteczny na innych kratkach. W salonie upal a w kuchni lazienkach i w gospodarczych masz nawiew zimnego powietrza.

Wentylacja grawitacyjna tez wymaga nieraz regulacji.

 

Po 3 miesiacach przerobka wentylacji to akt desperacji. Czy masz calkowicie skopana ta grawitacyjna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pyxis ja nie piszę że mam skopaną wentylacje, chyba jest w porządku tylko chodzi mi o wentylacje mechaniczną i o korzyści z niej wynikające.

w kuchni jest wyciag tzn rura spiro zjednej strony podłączona do paropochłaniacza a z drugiej do kominka wentylacyjnego w na dach.

a narazie nie rozprowadzam z kominka ciepłego powietrza po poddaszu bo nie jest ono skończone,

całe cieplo zostaje na parterze, powracam z pytaniem o reku i wm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek 15kW na Twoj dom,to po 2h palenia pewnie masz ochote powybijac wszystkie okna ;-)

oj tak jest gorąco :cool: ale nie chodziło nam o wielkość czy coś nikt z nas na to nie zwracał uwagi- kominek ma sie podobać ot to, myśleliśmy też o komiku taki jak ma Liwko ale trafilismy na ten i tak zostało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rukoli/m4a9e36ae1db66

tylko że w kuchni nie ma komina a jest kominek wentylacyjny tak samo jak dla dwóch pokoi na poddaszu

 

No i pozniej kurcze idzie "fama", ze WG to to nie dziala przeciez :-)

Kominkami niestety mozesz poprawnie odpowietrzyc piony kanalizacyjne, ale NA PEWNO nie zapewnic wentylacji pomieszczen (a poddasza szczegolnie).

Jak bys dolozyl 2 kanaly wentylacyjne przy dymowym/spalinowym i zrobil (minimum) 3 kanalowy komin przy kuchni, to mialo by to rece i nogi. Dom mial by sprawna wentylacje grawitacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...