Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gdzie kupić tanio karbid?


Recommended Posts

Witam

 

Szkoda twoich pieniędzy. Przerabiałem temat karbidu kilka lat temu. Zupełnie nieskuteczny. Krety ryły 30cm od "śmiertelnej "dawki karbidu i nic sobie z tego nie robiły. Stosuj pułapki ( jednak nie licz na cuda - taka walka nigdy się nie skończy bo w miejsce złapanego po tygodniu dwóch pojawia sie nowy) lub połóż siatkę (jednak to równa się z totalnym zniszczeniem istniejącego trawnika.

Wiem co piszę gdyż walczę z kretami już chyba z 5-6 lat. Tam gdzie mam siatkę nie ma i nigdy nie było nawet śladu kretowiska. Tam gdzie nie mam krety łapią sie na pułapki co kilka tygodni bo w miejsce złapanego prędzej czy później pojawia się nowy...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys walczylem z kretami za pomoca wody i jakichs odstraszaczy solarnych - zero efektow. We wrzesniu stwierdzilem, ze tak dalej byc nie moze i zakupilem lapki Greenmill GR5103 i GR5102. Od tej pory zlapalo sie 6 kretow z czego 5 za pomoca GR5103. Przy tej wezszej zdarza sie, ze kret spusci lapke, a sie nie zlapie...natomiast jezeli widze, ze szersza jest spuszczona, to wiem, ze czeka w niej kret. Oczywiscie pozniej kret jest wypuszczony poza teren dzialki :D:D

 

PS: Nie mam nic wspolnego z firma greenmill. Kupilem ich lapki, bo akurat byly najtansze :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys walczylem z kretami za pomoca wody i jakichs odstraszaczy solarnych - zero efektow. We wrzesniu stwierdzilem, ze tak dalej byc nie moze i zakupilem lapki Greenmill GR5103 i GR5102. Od tej pory zlapalo sie 6 kretow z czego 5 za pomoca GR5103. Przy tej wezszej zdarza sie, ze kret spusci lapke, a sie nie zlapie...natomiast jezeli widze, ze szersza jest spuszczona, to wiem, ze czeka w niej kret. Oczywiscie pozniej kret jest wypuszczony poza teren dzialki :D:D

 

PS: Nie mam nic wspolnego z firma greenmill. Kupilem ich lapki, bo akurat byly najtansze :cool:

 

Są niezłe jednak moim zdaniem lepsze są rurki z zapadkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

WITAM

Co prawda nie na temat (bo można kupic na alledrogo za ok. 10zł kg) ale chcę zabrać głos w temacie zwalczania kretów to u mnie karbid jak na razie zdaje egzamin i wszystkie gryzonie są u sąsiada. Co prawda jak sąsiad nie wyda im wojny to napewno niebawem będą u mnie. Walczę z tymi łobuzami już od jesieni i na razie są rezultaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

To i ja coś napisze... załozyłem na nowo cały trawnik - na części dałem siatkę na pozostałej nie ..

Mam zarówno krety jak i nornice:(

 

Próbowałem:

świec dymnych

karbidu

pułapek rurkowych

 

 

z karbidem robie tak ze odgarniam kretowine i do tuneluyu wsypuje kilka kostek karbidu i to polewam wodą a nastepnie szybko wsadzam w dziurę większą bryłę tak by acetylen nie ulatniał się tylko wypełniał tunele...

na kilka dni jest spokój a pozniej kret wraca w to samo miejsce:(

 

zastanawiam sie czy nie kupic tych odstraszaczy elektronicznych ale skoro to pic to szkoda kasy:/

 

to o czym mowicie - wybuchowe to chyba kret boom - ponad 200 zl sam automat i 60 zl 5 naboi

http://www.odstraszacze.com/index.php?product_id=629&category_id=233

 

Slyszalem tez o wsadzaniu szmaty polanej ropą - ale u mnie tez sie to nie sprawdziło , nie mam już sił:((

 

Pomysł mam jeszcze taki aby.. użyć spalin samochodowych - podłączenie rurą samochodu ( tłumika ) z korytarzem kreta ale na razie nie wykonałem tej operacji..

Edytowane przez redpradnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...