Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ubezpieczenie domu.


Recommended Posts

Gość jędrek11

Mam ubezpieczoną budowę w Cigna STU (narzucone przez PKO- kredytodawcę) . W ubiegłym roku zawaliły się kominy w trakcie huraganu- i na tym skonczył sie moj stres .Oszacowanie szkody na podstawie mojego kosztorysu, szybka wypłata - jedyny mankament to brak możliwości poszerzenia zakresu o kradzież - dlatego dodatkowo ubezpieczyłem budowę w Compensie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczałem dom w budowie w Compensie głównie ze względu na opcję ubezpieczenia od kradzieży. Zapłaciłem 0,23% kwoty ubezpieczenia. Ubezpieczenie od kradzieży wypłacane jest tylko do 10% wartości ubezpieczenia i przy udziale własnym w szkodach 500zł. Jak na razie główny problem miałem z znalezieniem kompetentnego agenta Compensy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Pare lat byłem agentem ubezpieczeniowym. Jeśli chodzi o domy to zauwazyłem że firmy bez problemu wypłacają niskie kwoty ,natomiast przy duzych zaczynają się schody.

Miałem pewne doświadczenie przy samochodach (będąc agentem byłem jednocześnie pracownikiem f-y blacharsko lakierniczej) i tu sie napatrzyłem jak f-y typu polonia (unika),warta (ze swoimi genialnymi wyłączeniami) i małe firemki typu agropolisa itp blokuja wypłaty przez np 2 lata.

A jakie wyciągnąłem wnioski? WSZYSTKO z nimi na piśmie ,UWAŻNIE przeczytac OWU(ogólne warunki ubezpieczenia) ,w razie wątpliwości pytać,pytać i jeszcze raz pytac - od tego jest agent. Aha i nie bac sie postraszyć sądem powołując sie na osławiony (w tej branży) kodeks cywilny. A wszelkie pisma (w razie kłopotów) wysyłać do głównych oddziałów ubezpieczyciela ,a kopię do swojego oddziału (coby wiedzieli ,że nie przelewki). Do takich klientów starają sie podchodzić poważniej i uważniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...