Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zabudowa kominka wełną po 2 sezonach


Wojtek R

Recommended Posts

Wobec takiej sily argumentow (cech zdunow z RCz) musze ustapic.

Apeluje zatem do wszystkich posiadaczy kominkow z welna aby zaskarzyli wykonawcow swoich kominkow. Zarzuty, ktore nalezy podniesc to zastosowanie materialow, ktore nie maja wymaganego dopuszczenia do stosowania, oraz narazenie na utrate zdrowia lub zycia.

Sugeruje pozew zbiorowy - w celu zmniejszenia kosztow procesu.

Jako swiadkow nalezy powolac znanych ekspertow kominkowych z forum: Wojtka, Enia oraz Cech Zdunow R.Cz. ;-) Namiary na 2 pierwszych dostaniecie od Bohusza, namiary na cech od Mistrza Zdunskiego.

Powyzszym apelem koncze moj udzial w dyskusji:-)

Pozdrawiam.

 

P.S. Mozna jeszcze przypozwac producenta welny za sugerowanie w materialach reklamowych, ze welna nadaje sie do konstrukcji kominkow.

Edytowane przez ja14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 503
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Compi, możesz wskazać jakiś formalny dokument potwierdzający dane, o których piszesz?

Przestrzeń konwekcyjna obudowy kominka jest połączona bezpośrednio z przestrzenią mieszkalną budynku. Filia aluminiowa nie jest częścią przegrody budowlanej. Pół biedy, jakby się nie rozklejała. Aluminium na pewno nie wytrzyma tego poziomu temperatur w powietrzu - utleni się.

Powtarzam pytanie - czy ktoś ma może karty charakterystyki tych płyt?

 

Pozdrawiam

 

Dokumentu nie dostałem. Jedynie info, że tak to jest podobno traktowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 14

Przegiołeś

W zapędzie wiary w własną mądrość i nieomylność, obrażasz innych w cyniczny i wyrafinowany sposób.

Robisz to z pełną premedytacją, bo jak by to był impuls skasowałbyś swój post.

 

Choćby tu było 1054 atestów i 3457 innych argumentów i tak znajdą się niedowiarki, bo taki ich styl.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile co wytrzyma to jedno. W jakich warunkach powinno być eksploatowane

to drugie. Most który ma obsługiwać 30 tonowe pojazdy, buduje się ponoć

z wytrzymałością na 90. Silikon czerwony preferowany przez producenta

wełny do obudów kominkowych, wystarczająco zdyskredytował w moich

oczach jego "starania" o zdrowie nabywców.

 

Trochę z historii . Wełna której w Polsce używa się do kominków, z pewnością

nie została w tym celu wyprodukowana. Obwinianie żabojadów o wtrynianie

nam szkodliwej (podobno) technologii, jest nieprawdziwe. Tam używano i

używa się mat izolacyjnych w gatunku nie budzącym wątpliwości . Nie jest

to z pewnością żadna wełna ! Import tej izolacji kulał ze względu na cenę,

więc importerzy zaczęli kombinować. W Poznaniu firma L. lansowała do

kominków matę z włókna szklanego, nawet po jej spektakularnych pożarach

w obudowach. Zaadoptowanie Alufirebats wydawało się lekiem na całe zło.

"Wełna skalna jest niepalna" itd... :) Podejrzewam, że do dziś, jest używana

mimo smrodliwej kariery. Podobne wełny, z innym, nieorganicznym spoiwem

włókien z aluminium, były kolejnym krokiem w poszukiwaniach.

Wyodrębniono gatunek najbardziej przyjazny i zaczęto pakować w kartony

z napisem "najlepsza izolacja do kominków". Czy coś badano ? Testowano?

Pewnie tak. Na pewno w Niezależnych Instytutach Badawczych, jak to

Mistrz Zduński powiada :D

 

Importerzy ponoszą odpowiedzialność za całą zaistniałą sytuację. Nikt się

na tym w Polsce nie znał. Mogli robić co chcieli. A chcieli zarabiać. Dużo

pieniędzy. Bo kto by nie chciał ? Którzy importerzy ? Ja znam jednego.

Odbierał czasem 3 tiry wkładów miesięcznie jak mu interes ruszył.

Te setki wkładów miesięcznie, sprzedawał razem z informacją ,że mata

lamelowana z żółtą wełną szklaną to produkt odpowiedni do kominków.

 

Wcale bym się nie zdziwił, gdyby akcja z atestami, które poznikały z

internetu w formie jaką jeszcze rok temu miały, była początkiem

końca pewnej technologi która się nie sprawdziła. Pewnie byśmy

tego nie zauważyli ,gdybysmy sie tu nie zaczęli kłócić.

 

Następne będą kominy systemowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwój tego wątku nie przekonuje mnie ,że to już właściwy

moment na objawianie takich prawd. Nieliczni w kraju posiadają

taką wiedzę, a "naród" nie lubi przemądrzałych pyszałków :D.

 

Z wiedzą o kominach jest jeszcze gorzej, ale tu odbiorcy indywidualni

są bardziej skłonni uwierzyć, bo widać na zdjęciach. W widzialne

łatwiej uwierzyć niż w niewidzialne skutki stosowania wełny.

 

Chociaż tu na odwrót - opór branżystów jest spory .

Forest wie swoje , zobacz na reakcję Mistrza, a to tylko

wierzchołek góry . Chociaż Mistrz to inna bajka. On może nawet kafle

przestanie lubić, jak ja za bardzo je zacznę wychwalać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem sie juz nie odzywac w tym temacie ale mam wspaniale wiesci dla wszystkich szykujacych pozwy. Bedzie nas wiecej. Okazuje sie, ze podstepni producenci welny oszukuja nie tylko Polakow i Czechow ale takze Dunczykow a nawet Australijczykow:

rwsc2.inforce.dk/sw44913.asp

http://www.pivotstove.com.au/kb/convectaire-help-sheet

No po prostu nasi dzielni fachowcy wykryli spisek na skale swiatowa! Oto nasz wklad w zjednoczona Europe. Wykryjemy kazdy spisek. Zadna sztuczna mgla nie przesloni nam prawdy!

A teraz troche powazniej.

Powyzsze linki wygooglowalem w 10 minut. Jak sie komus chce to sobie wygoogluje wiecej.

Probowalem wygooglowac jakies choroby zawodowe zwiazane z welna mineralna ale mi sie nic sensownego nie udalo znalezc. Dziwne bo jak sie wpisze azbest to jest setki linkow.

Sa fabryki welny, sa hurtownie, sa ukladajacy welne w budynkach, cisza o chorobach zawodowych. Kolejny spisek? Moze zreszta slabo szukalem. Prosze o pomoc.

Kolege Wojtka przepraszam, mimo, ze moim zdaniem sobie zasluzyl. W gruncie rzeczy to Go lubie. Nie wiedzialem tylko, ze taki z Niego wrazliwiec. Bez trudu oskarza kierownictwo duzej firmy o klamstwo i narazanie na szwank zdrowia klientow (nie majac dowodow) a wystarczy troche ironii i obraza sie jak panienka.

Wojtku - uchodzisz, nie bezpodstawnie, za autorytet w dziedzinach "wysokotemperaturowych" na tym forum. Tym bardziej obowiazuje Cie odpowiedzialnosc za slowa. Nawet jesli gleboko wierzysz w to co piszesz, to przydaloby sie pare dowodow. To co piszesz "wirtualnie" moze miec konsekwencje w realnym swiecie.

Pozdrawiam - Czuwaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 14

Przegiołeś

W zapędzie wiary w własną mądrość i nieomylność, obrażasz innych w cyniczny i wyrafinowany sposób.

Robisz to z pełną premedytacją, bo jak by to był impuls skasowałbyś swój post.

 

Choćby tu było 1054 atestów i 3457 innych argumentów i tak znajdą się niedowiarki, bo taki ich styl.

Pozdrawiam

 

A Ty swój skasowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem sie juz nie odzywac w tym temacie ale mam wspaniale wiesci dla wszystkich szykujacych pozwy. Bedzie nas wiecej. Okazuje sie, ze podstepni producenci welny oszukuja nie tylko Polakow i Czechow ale takze Dunczykow a nawet Australijczykow:

rwsc2.inforce.dk/sw44913.asp

http://www.pivotstove.com.au/kb/convectaire-help-sheet

No po prostu nasi dzielni fachowcy wykryli spisek na skale swiatowa! Oto nasz wklad w zjednoczona Europe. Wykryjemy kazdy spisek. Zadna sztuczna mgla nie przesloni nam prawdy!

A teraz troche powazniej.

Powyzsze linki wygooglowalem w 10 minut. Jak sie komus chce to sobie wygoogluje wiecej.

Probowalem wygooglowac jakies choroby zawodowe zwiazane z welna mineralna ale mi sie nic sensownego nie udalo znalezc. Dziwne bo jak sie wpisze azbest to jest setki linkow.

Sa fabryki welny, sa hurtownie, sa ukladajacy welne w budynkach, cisza o chorobach zawodowych. Kolejny spisek? Moze zreszta slabo szukalem. Prosze o pomoc.

Kolege Wojtka przepraszam, mimo, ze moim zdaniem sobie zasluzyl. W gruncie rzeczy to Go lubie. Nie wiedzialem tylko, ze taki z Niego wrazliwiec. Bez trudu oskarza kierownictwo duzej firmy o klamstwo i narazanie na szwank zdrowia klientow (nie majac dowodow) a wystarczy troche ironii i obraza sie jak panienka.

Wojtku - uchodzisz, nie bezpodstawnie, za autorytet w dziedzinach "wysokotemperaturowych" na tym forum. Tym bardziej obowiazuje Cie odpowiedzialnosc za slowa. Nawet jesli gleboko wierzysz w to co piszesz, to przydaloby sie pare dowodow. To co piszesz "wirtualnie" moze miec konsekwencje w realnym swiecie.

Pozdrawiam - Czuwaj!

 

Argumentem nie do zbicia będzie to, że niemiecki proszek do prania jest lepszy od tego produkowanego w Polsce. Więc na pewno nas trują. To tak jak w tym wątku http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164892-quot-Chemistral-quot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja14

 

No nie wiem jakie argumenty, dowody ewentualnie by Cię przekonały...

podejrzewam że żadne....

 

Nie przekonują Cię doświadczenia i opinie firm oficjalnie działających.

 

Bardziej by Cię przekonały opinie producentów, hurtowników, czy dystrybutorów. Wyszukujesz za wszelką cenę informacji właśnie w ich obronie...

Nie wiem czy oni są zadowoleni z Ciebie jako obrońcy ich produktów. Wiem jednak, że milczą dziwnie w tym temacie i nie są jak do tej pory zainteresowani, aby sprawę jednoznacznie przykładowo tutaj na forum wyjaśnić. A przecież to firmy spore zatrudniające sporo pracowników, zajmujących się marketingiem, kontrolą produkcji, ochroną prawną, mający sztab ludzi do śledzenia i analizowania poczynań swojej konkurencji.

 

Mają dużo sporo większe możliwości personalne, niż zazwyczaj małe firmy kominkowe. Stać ich zapewne pozproblemowo oddelegować kilku pracowników do czasowego śledzenia tego forum przykładowo i do udzielenia choćby tutaj wyczerpujących informacji.

Czy to milczenie sprzyja ich sprzedaży wełny kominkowej?

Bo nie podejrzewam, aby totalnie lekceważyli swoich klientów i wystarczała im obrona pojedynczych sporadycznych klientów.

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argumentem nie do zbicia będzie to, że niemiecki proszek do prania jest lepszy od tego produkowanego w Polsce. Więc na pewno nas trują. To tak jak w tym wątku http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164892-quot-Chemistral-quot

 

 

W tamtym wątku jest fajna zabawa , tu - jest pewien

problem i dwa obozy. W jednym nadzieja i wiara, a z

drugiej strony coraz więcej argumentów, faktów i

dziwnych splotów wydarzeń. Stary jestem i pamiętam

takie same głosy "rozsądku",broniące azbestu, szydzące

z faktów i dowodów. Nie było wówczas netu, wiec pewnie

ich nie znajdziemy. W prasie co spłynęła w kibelkach to było.

Bo jak już net się pojawił, w szkodliwe

właściwości azbestu nikt nie wątpił. Do netu trafiło to co

jest. Swoją drogą, jak azbestu nikt nie rusza i nie podgrzewa,

jest pasiv. Tak jak wełna... Jakby z niego kominki robić

zgodnie z najnowszym atestem higienicznym dla wełny,

tez by był wporzo...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podaj dłoń koledze, który twierdził że w "badziewnym wkładzie"( bo chyba do mojej Mili pił, a jeśli nie to eseje powinien rysować) po dwóch godzinach nie widać ognia. Możecie się wspierać dalej.

 

Zawsze

Ale zapewne nie na Twoje "polecenie"

 

Jeżeli negujesz i krytykujesz wypowiedzi dotyczące własnych doświadczeń i obserwacji, to zapewne i Twoje w tym samym zakresie będą negowane i krytykowane.

Dotyczy to wszelkich spraw.

Doświadczenia to fakty, które zaistniały w konkretnej sytuacji... no i tutaj już się ich zmienić nie da.

 

Czy Forest miał na myśli Twój wkład tego nie wiem, bo nie znam jego myśli.

Mnie przykładowo Twój wkład, nie interesuje.

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopy, macie swoje lata i jesteście, a może staracie się być w życiu poważni. Używacie więc argumentów, ale na razie są nimi przypuszczenia i nieprzytoczone tu wypowiedzi, jeśli dobrze pamiętam, kogoś z linii produkcyjnej. Podaj te fakty eniu bo chyba nie doczytałem. Najlepiej w punktach. Zrobi się przejrzyściej i w przyszłym tygodniu może się ktoś z wywoływanych przez bohusza odezwie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopy, macie swoje lata i jesteście, a może staracie się być w życiu poważni. Używacie więc argumentów, ale na razie są nimi przypuszczenia i nieprzytoczone tu wypowiedzi, jeśli dobrze pamiętam, kogoś z linii produkcyjnej. Podaj te fakty eniu bo chyba nie doczytałem. Najlepiej w punktach. Zrobi się przejrzyściej i w przyszłym tygodniu może się ktoś z wywoływanych przez bohusza odezwie.

 

 

Czyli co ? Wszystko od początku, bo Jasiu nie uważał na lekcji :D

 

To ja wolę powiedzieć to co Owsiak ma zwyczaj...

Dla mnie to bez znaczenia z czego masz obudowę.

 

Zgadzam się w 100%, z Ja 14. Za mała szkodliwość

społeczna, bym tracił czas na nie swój kominek...

 

Prośba na koniec . Uwzględnij w swej zaciekłości

fakt, ze ja o Mili mam dobre zdanie (cosik mi się

zdaje ze Forest też ,ale to już wasza wojna )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" w swej zaciekłości" jest nadużyciem. A prośba o uporządkowanie zarzutów wobec wełny jest podyktowana choćby tym, że jak większość postów w tym dziale, gada się przy okazji o wszystkim. Czasu już tyle straciliście, że aż szkoda, aby to poszło na marne. Jesli ktoś będzie chciał sie do tego odnieść to odpuści bo nie będzie do czego. Wrzućcie w punktach swoje zastrzeżenia to dacie szansę producentom, których oskarżacie w sposób jasny lub mniej jasny.

Pisałeś coś o bąkach, Forest chyba w tym wątku takiego puścił. A archiwalne już wątki o Milisprzed roku pamiętam i nie pasuje mi tamta dyskusja do tych obecnych, niekoniecznie z Twoim udziałem. Uogólnianie, to chyba jest najlepsze określenie na jakość fachurowych postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...