Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zabudowa kominka wełną po 2 sezonach


Wojtek R

Recommended Posts

Witam.

Ja nie piszę że przepłaciłeś ... ja pytam czemu nie zrobiłeś kominka z półtorej tysiąca .....

 

Bo wyobraź sobie, że 1,5 tysiaka nie wystarczyłoby na to co chciałem osiągnąć. Założyłem pewien budżet na ten kawałek inwestycji i przekroczyłem go o niewielką kwotę uzyskując za parę tysięcy coś co mnie i domowników za tę kwotę zadawala całkowicie. Nie planowałem tego zrobić najtaniej, więc produkujesz się niepotrzebnie. Od początku czytam banialuki, że z szamotu czy nawet płyty krz. byłoby łatwiej, taniej itp. Mamy kilka stron gadki ze zdjęciami o tym jakie piękne rzeczy strugacie za podobne pieniądze, a gdy dochodzi do szczegółów to niektórzy się wysypują z dyskusji bajdurząc dalej o wszechświecie i zamulając swoje wcześniejsze wypowiedzi. W trakcie i potem Ty wyskakujesz z okólnikowym tekstem niemającym pokrycia w rzeczywistości, dyskredytującym moje lub podobne jak moje samodziełki. I może bym Ci uwierzył, ale jednak wolę zaufać bardziej fachowcowi, który widział i nadzorował to co robię. Chyba niektórzy z forumowiczów w kompleksy wpadną po lekturze tego wątku, tylko że najpierw musieliby się połapać o co tu chodzi. Już pisałem, że chyba w żadnym dziale nie ma tylu mętnych wypowiedzi co tutaj. Ja już powinieniem się przyzwyczaić, ale jakoś mi to nie idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 503
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Masz racje- nie cieszy :( Ale mam dość nachalstwa. Prosiłem wcześniej o trochę wyważenia , ale niektórzy są wyjątkowo uparci . Trochę padło na Ciebię - wszak podałeś na talerzu :) a i Mr Hyde się przyczynił ;)

Ów monolog, co chyba każdy zauważył dotyczył pewnego fragmentu rozwoju i powstania w nim odnogi , która wydaje mi się prowadzić donikąd , jeżeli chodzi o aspek grzewczy.Jeżeli przeanalizuje się Wasze wypowiedzi ,to wychodzi ,że budujecie by ogrzewać salonik i max. 1-3 pomieszczenia, a mnie interesuje trochę wiecej:D.

Twoje wycieczki na temat alkoholu pozostawię bez komentarza- mam wrażenie ,że górę wzięło alter ego.

pzdr.

 

ps. post usunę , gdy zmienię zdanie - a na to się nie zanosi :)

 

 

Martwi mnie ,że to nie był alkohol. Sugerujesz, że 500 lat rozwoju zduństwa,

od Nowosybirska przez Moskwę, W-wę, Budapeszt, Wiedeń, Berlin wywodzi

się z 30-40 letniej tradycji budowania irracjonalnych skrzynek do spalania

drewna?! Całe szczęście ,ze wątek poszedł swoją drogą i nasze głosy się

tu przestały znacząco liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co w moim tekście nie ma pokrycia w rzeczywistości? Kosztorys?

Z płyt krzemianowych wyszło by 2 tysiące zamiast półtorej. Przy o wiele niższym nakładzie pracy i dużo łatwiejszej oraz czystszej robocie.

W którym miejscu zdyskredytowałem Twój kominek? Przecież go na oczy nie widziałem ...

Ja tylko ...

Eee ... masz rację jak zwykle. Przyjmij przeprosiny.

Wczoraj zaczął "lecieć mi" dziesiąty rok mojej bytności na FM ... niektórzy mi o tym przypomnieli ;)

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co w moim tekście nie ma pokrycia w rzeczywistości? Kosztorys?

Z płyt krzemianowych wyszło by 2 tysiące zamiast półtorej. Przy o wiele niższym nakładzie pracy i dużo łatwiejszej oraz czystszej robocie.

Ja żadnego z Twoich kosztorysów nie komentowałem i nie będę. Jednak mogę Cie zapewnić, że 500zł przy małobudżetowym kominku to duża kwota. Tobie 30% z 1,5 kilo widocznie nie robi różnicy.

 

W którym miejscu zdyskredytowałem Twój kominek? Przecież go na oczy nie widziałem ...

Ja tylko ...

Ja już nie wiem o czym w takim razie z Tobą dyskutuję jak nie o tym( między innymi) "Szaro-bura rama wielkości ościeżnicy drzwiowej plus.....". I ma prawo Ci się ten wkład nie podobać,ale nie zgodzę się, gdy piszesz że za "niewielkie pieniądze można mieć lepiej" To nie jest jest prawdą! I kuźwa wg Ciebie te niewielkie pieniądze to tylko 3000zł. Weź Ty poczytaj te swoje posty bo widzę, że z Bohuszem żyjecie chyba w innym Kuwejcie niż ja. U niego kilka tysięcy nie robi różnicy, u Ciebie chyba podobnie. A tekst jak kogoś nie stać to niech sobie kozę kupi wpisz w stopkę. Będą to podobne czary mary pasujące do tych jakie już tam masz.

Eee ... masz rację jak zwykle. Przyjmij przeprosiny.

 

Nie oczekiwałem żadnych przeprosin. Tym bardziej poprzedzonych dziwnym sarkazmem. Nie oczekuję też, że przyznasz mi rację. Ja Cię mogę w tym względzie jedynie zapewnić, że gdybym miał więcej pieniędzorów to i mercedesika w salonie bym teraz oglądał. Ba, w garażu również! Są na forum wątki typu, czego bym ponownie nie zrobił w moim domu, lub z czego jestem zadowolny w moim nowym domu. I mi jakoś nie udało się tam dostrzec wpisów dotyczących kominków, czy to z płaszczem wodnym czy bez, szamotowych czy wełnowców, kafli czy zwykłej kozy. Może ludziska nie przywiązują wagi do tego detalu, tak ważnego w Waszym życiu?

 

Wczoraj zaczął "lecieć mi" dziesiąty rok mojej bytności na FM ... niektórzy mi o tym przypomnieli ;)

Pozdrawiam.

Po takim okresie osobiście oczekiwałbym bardziej wyważonych stwierdzeń, ale gratuluję rocznicy.

Edytowane przez compi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No temat ten praktycznie opanowany został przez kominek compiego.

Jego posty poczyniły dla mnie ten temat nieczytelnym.

Najpierw próbował na mnie wydusić w dziesiątkach postów, precyzyjną wycenę jego konkretnego kominka z konkretnym wykończeniem, jak by była wykonana z płyt szamotowych. Nie zadawalał się gdy podawałem mu porównawczo ceny konkretnych kominków szamotowych.

Teraz z kolei polemizuje z Forestem i kwestionuje prawo Foresta do pisania, co mu się podoba, a co nie, jakie ma przemyślenia i spostrzeżenia.

 

Jednocześnie wiecznie ma pretensje, że temat staje się nieczytelny i mało kto pisze tu pod jego dyktando.

 

Zapewne za moment machnie długi post... w którym kierując się swoją prywatą... napisze dziesiątki słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No temat ten praktycznie opanowany został przez kominek compiego.

Jego posty poczyniły dla mnie ten temat nieczytelnym.

Najpierw próbował na mnie wydusić w dziesiątkach postów, precyzyjną wycenę jego konkretnego kominka z konkretnym wykończeniem, jak by była wykonana z płyt szamotowych. Nie zadawalał się gdy podawałem mu porównawczo ceny konkretnych kominków szamotowych.

Teraz z kolei polemizuje z Forestem i kwestionuje prawo Foresta do pisania, co mu się podoba, a co nie, jakie ma przemyślenia i spostrzeżenia.

 

Jednocześnie wiecznie ma pretensje, że temat staje się nieczytelny i mało kto pisze tu pod jego dyktando.

 

Zapewne za moment machnie długi post... w którym kierując się swoją prywatą... napisze dziesiątki słów.

 

Może gdybyś napisał ile u Ciebie kosztuje prosta obudowa szamotem Mili to doszlibyśmy do momentu gdy nic więcej nie trzebaby było tutaj wnosić. Jednak gdy się strzela z palca tekst typu "mógłbyś mieć taniej w szamocie", a potem strzela tak samo focha i kręci, to mamy tego skutki. Zawsze możesz jednak wykazać się profesjonalizmem w tym temacie i uzupełnić lub przynajmniej wyedytować napisany post. Inaczej bajdurzysz i nie pozostaje Ci nic innego jak powyższe dalsze klepanie w klawiaturę. Bądź twardy i udowodnij swoje tezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię zrozum, to co ja pisze konkretnie do Ciebie. A praktycznie to zajmuje pół tego tematu.

 

Zadnych wkładów MILA, itp. nie zabudowujemy, poprostu nie robimy takich kominków.

Nie mamy takich wkładów w ofercie. A na wkładach spoza naszej oferty nie wykonujemy obudów.

Nie widziałem tych wkładów na oczy, nie mam takiej potrzeby i myślę że nie będę miał.

 

Kolejne kilka - kilkanaście wpisów dotyczących Twojego jednego prywatnego wykonanego kominka w tym temacie, aby to wytłumaczyć. Bo Tobie się samemu nie chce policzyć mając wszelkie dane potrzebne do wyliczeń.

 

Podałem cenę konkretnę kominków jakie my wykonujemy, a nie będę robił kosztorysów kominków których nie bedziemy robić, bo Tobie się niechce policzyć mając wszelkie dane do wyliczeń.

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię zrozum, to co ja pisze konkretnie do Ciebie. A praktycznie to zajmuje pół tego tematu.

 

Zadnych wkładów MILA, itp. nie zabudowujemy, poprostu nie robimy takich kominków.

Nie mamy takich wkładów w ofercie. A na wkładach spoza naszej oferty nie wykonujemy obudów.

Nie widziałem tych wkładów na oczy, nie mam takiej potrzeby i myślę że nie będę miał.

 

Kolejne kilka - kilkanaście wpisów dotyczących Twojego jednego prywatnego wykonanego kominka w tym temacie, aby to wytłumaczyć. Bo Tobie się samemu nie chce policzyć mając wszelkie dane potrzebne do wyliczeń.

 

Podałem cenę konkretnę kominków jakie my wykonujemy, a nie będę robił kosztorysów kominków których nie bedziemy robić.

 

Bohusz, ja już pisałem, że to na szczęście nie jest forum branżowe kominkarzy. Na takim pewnie zostałbym zbanowany już dawno. Na drugiej stronie tego wątku napisałeś coś co mi nie spasowało. Gdybyś pisał bardziej precyzyjnie, że to TOBIE nie robi różnicy cenowej wykonanie zabudowy czy z szamotu czy z czego innego to byłoby jasne. Ale Ty napisałeś "KAŻDY ma możliwość wyboru.....Do ich wykonawstwa używa się materiałów używanych od bardzo dawna, wykonawstwo jest SZYBSZE I PROSTSZE. Może to dać do myślenia i być pomocne podczas wyboru. Tym bardziej, że CENOWO PRAKTYCZNIE NIE MA RÓŻNICY". No wyobraź sobie, że nie każdy ma taką możliwość i różnica cenowa jest spora. A mój wkład nie ma tu nic do rzeczy, tak samo jak Twoje żale nad czytelnością tego wątku, tym bardziej że sam dzisiaj próbujesz robić za moderatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż , nie pierwszy i nie ostatni raz wkładam kij w "mrowisko"

pod tytułem branża kominkowa. Uważam, że ten wątek dotarł

do przełomowego momentu w poście #282. Dalsze wpisy to

"trzepanie gruchy" , przy którym jakimś dziwnym trafem więcej

sympatii mam dla Compiego.

 

Compi

właśnie dlatego, że nie można Cię zbanować, pisze tu, na FM. Czasem to trudne,

bo nie zawsze od razu da się odróżnić kogoś kto chce koniecznie coś powiedzieć,

od kogoś kto ma coś do powiedzenia. Ale istnienie branżowego forum to dla

mnie porażka. Przynajmniej na tym etapie rozwoju branży. Kontakt z żywym

odbiorcą, nie skrępowanym cenzurą, czasem oszołomem, czasem geniuszem,

pozwala popchnąć wózek do przodu.

 

Czymta sie chopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, palę w takim kominku już 9-ty sezon, nie 2-gi jak w temacie, zatem pytam, czy już po takim czasie powinny być jakieś objawy zdrowotne, jeśli tak to jakie? Może powinienem poczekać jeszcze dłużej na jakieś objawy - pytanie jakie i jak długo? Czy taki kominek nie pozwoli mi dożyć sędziwego wieku, to może powinienem go zmienić? Tylko gdzie ta prawda????? A może chodzi tu o zupełnie coś innego???? Jeśli tak to w końcu o co?

 

 

Wiesz , a może nam wszystkim odbija ? A moze wszyscy jesteśmy pod wpływem wyziewów?! Może tylko Mistrz jest normalny, bo on wełny nie wąchał ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam, że czekam na odpowiedź z Rockwolla z niecierpliwością. I nie jest ona podyktowana strachem i wizją zejścia z tego świata na raka płuc ; ). Miejmy nadzieję, że w ogóle odpowiedzą i podejdą do tematu jakoś rzeczowo, a nie w sposób który nas tylko rozśmieszy. Ponawiam propozycję, aby zaczepić temat wełny u innych producentów. Macie jakiś jakościowy ranking "mineralnej w pazłotku"?

Dziękuję Piotrowi B. za wyrazy sympatii. Już sięgałem do poradnika "jak rozmawiać, żeby się dogadać", ale w takim przypadku dalej będę wrednym, aroganckim, sk...., ; ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotruś z całym szacunkiem dla Ciebie.

Przykro mi bardzo, że moje wpisy nie przypadły Ci do gustu.

No ale przyznam, że nie zakładałem, że będziesz je klasyfikował, a nawet wręcz opiniował.

 

Jakbym wiedział to może marketingowo napisałbym pare wpisów pod Twój gust, aby opina była łagodniejsza i bardziej mi przychylna.

 

Dobra panowie jade po cement do cementowni. Żarty żartami, ale kasa tyż ważna i istotna. Bo są kręgi i ludziska co nie po gadce opiniują, ale po konkretnych działaniach i konkretnych zachowaniach.

 

A działania firmowe po co są?

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak się czujesz Rikmen? Możesz fotkę strzelić z wnętrza zabudowy? Każda informacja staje się cenna, szczególnie takiego wełnowego wyjadacza jak Ty.

 

Dziękuję nie choruję,samopoczucie znakomite ,czego Tobie i reszcie towarzystwa Życzę.

Zdjęcia proszę bardzo;

Te akurat mają około 15 lat ,ale wyprowadzając się do nowego domu w starym został kominek ten starszy,

którego coraz przeglądam tzn.serwisuje w tej chwili nie mam możliwości zrobienia zdjęcia ,jak również nie było takiej potrzeby

robienia zdjęć wewnątrz komory,ale tam również bez uwag .

wełniak 002.jpg

wełniak 001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...