Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zabudowa kominka wełną po 2 sezonach


Wojtek R

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 503
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ostatnio w wątku "Kominki nasze" przedstawiałem ceramiczny kominek w którym zastosowano prawie wszystkie systemy ogrzewania domu kominkiem (a raczej piecem) z systemem odzysku ciepła ze spalin: DGP na piętro - wymuszone turbiną + nawiew gorącego powietrza na salon + po zamknięciu kratek i wyłączeniu turbiny, hypokausta czyli długie 12h ogrzewanie przez promieniowanie cieplne obudowy. Brakuje tyko wody, ale istnieje taka możliwość przekierowania spalin na wymiennik wodny.

 

No i proszę czego się dowiadujemy,że ogrzewanie to nie tylko kumulacja i promieniowanie,ale także DGP,wymuszone

turbiną itd.A to nic innego jak przemieszczenie mechaniczne CP do innych pomieszczeń ,a to nic innego jak alergie

po 50-dzisątce,a to już przestaje być zdrowe niczym kominek powietrzny obudowany tak mocno krytykowaną wełną.

Bo to chyba temat o wełnie po 2-ch sezonach.No nie?

Pzdr Rik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i proszę czego się dowiadujemy,że ogrzewanie to nie tylko kumulacja i promieniowanie,ale także DGP,wymuszone

turbiną itd.A to nic innego jak przemieszczenie mechaniczne CP do innych pomieszczeń ,a to nic innego jak alergie

po 50-dzisątce,a to już przestaje być zdrowe niczym kominek powietrzny obudowany tak mocno krytykowaną wełną.

Bo to chyba temat o wełnie po 2-ch sezonach.No nie?

Pzdr Rik.

Alegrgie, wysuszanie powietrza, przypalanie kurzu zaczynają się powyżej temperatury 70 st.C. Jeżeli zmierzamy dystrybuować ciepłe powietrze to cała sztuka w tym, aby tej temperatury nie przekraczać.

Zresztą szkoda pisać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nikt, poza Baderem, nie montuje juz kominkow z pw; czy do nich tez pracowicie (przez 2 tygodnie) robicie cieple obudowy? A jak przyjdzie zrobic kominek na teriwie (obc. do 250 kg/m2)?

Są płyty krzemianowo-wapniowe, cementowo-wapniowe, lekkie kształtki keramzytowo-betonowe dedykowane do kominków, lekkie kształtki ceramiczne czy zwykły beton komórkowy (skoro nie ma temperatury to się nadaje ... nie? ).

Można to wszystko stosować "samo" lub okładać dopiero płytami GK jeżeli zachodzi taka potrzeba.

No i proszę czego się dowiadujemy,że ogrzewanie to nie tylko kumulacja i promieniowanie,ale także DGP,wymuszone

turbiną itd.A to nic innego jak przemieszczenie mechaniczne CP do innych pomieszczeń ,a to nic innego jak alergie

po 50-dzisątce,a to już przestaje być zdrowe niczym kominek powietrzny obudowany tak mocno krytykowaną wełną.

Bo to chyba temat o wełnie po 2-ch sezonach.No nie?

Ale tego nikt nigdy nie negował (połączenie ceramiki i DGP) - wręcz przeciwnie każdy kto oglądał np. realizacje zamieszczane w wątku "Kominki nasze" może to zobaczyć i poczytać o tym.

Jest tylko jedna różnica o której Margod pisał - we "wełniakach" temperatury są dużo większe niż wszelkie alergologiczne "normy" przewidują. Nawet jak się baardzo postarać i wykonać wszystko tak jak to powinno być wykonane.

W "palenichach" z szamotu są temperatury rzędu tysiąca stopni ale na powierzchniach ich wymienników i zabudów jest 70-80 czyli dokładnie tyle ile alergolodzy przyjmują jako temperaturę graniczną, po przekroczeniu której to co unosi się w powietrzu staje się kancerogenne dla człowieka.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę powtarzał tego wszystkiego co stwierdzili przede mną Piotr, Bohusz, Forest czy Eniu. Zgadzam się z każdym z nich.

 

Dodam tylko od siebie: po co mam "pchać" klienta w kierunku wełny? Niech mi ktoś udowodni wyższość w jakimkolwiek aspekcie wełny nad innymi materiałami izolującymi np: nad płytami krzemionowo-wapiennymi.

 

Ktoś zaraz krzyknie cena. To od razu odpowiem, że biorąc pod uwagę koszt materiału - ok zgadzam się. Natomiast jeżeli chodzi o koszty robocizny: w przypadku wełny dużo większe (więcej minutków będzie upływać na zegarku do momentu aż taka izolacja zostanie skończona niż w przypadku płyt).

 

Dlatego biorąc pod uwagę przykładowy kominek Kowalskiego i wykonanie izolacji na płytach jak i na wełnie tej samej powierzchni w tych samych kształtach różnicy na całości jako na materiale i kosztach robocizny nie będzie bądź będzie wynosiła coś z przedziału 100-300 zł.

 

Niech mi ktoś z wyznawców wełny wytłumaczy dlaczego nie opłaca się inwestować 100-300 zł więcej i mieć izolację np na wspomnianych płytach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

house4live ma chybateraz trudniej, bo ja równiez potwierdzę, że płyta kosztowałaby mnie o wiele więcej niż podane 200-300 zł.

Niedawno Forest krytykował moje wymuszone DGP w parterówce. Dzisiaj chyba zmienił zdanie odnośnie turbiny.

Nikt nikomu nie broni zamówić sobie kominek szamotowy. Natomiast plotkowanie na temat śmiercionośnego materiału jakim jest wełna ogniowa to z Waszej strony kafelkarze nadużycie.

Jesli to nie problem to podajcie tytuł wątku z rozmowy z technikiem rockwolla. Chętnie poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenie to wykonanie izolacji do kominka o powierzchni 12 m2

 

 

Wełna

Grubość 3 cm/1 karton=6m2

daje nam to 2 kartony/po średnich rynkowych cenach: 500 zł

Taśma izolacyjna 2 rolki po 50mb każda

daje nam to: 100 zł

Stelaże, profile, wkręty itd.

powiedzmy jakieś: 200 zł

Do tego płyty GK

Dorzucamy kolejną: 100 zł

Cekol itd.

powiedzmy może jakieś: 100 zł

 

Czyli wstępne zestawienie materiałowe to koszt około 1000 zł brutto

Robocizna przy izolacji na wełnie: 1500 zł brutto

 

Czyli wykonanie izolacji do kominka o powierzchni 12 m2 przy użyciu wełny to 2500 zł brutto.

 

 

 

 

Płyta izolacyjna Varmssen:

Grubość 3 cm / 10 szt płyt o wymiarach 1220/1000

daje nam to koszt według cen rynkowych rzędu: 1700 zł brutto

Impregnat, klej, siatka, wkręty, cekol

spokojnie zmieścimy się w przedziale: 300 zł brutto

 

Także zestawienie materiałowe w tym przypadku to: 2000 zł brutto

Koszt robocizny jeżeli chodzi o wykonanie jej na płytach jest w moim przypadku znacznie mniejszy, gdyż jest to po prostu miej czaso i praco chłonne, dlatego proponuję: 1000 zł brutto

 

Jeżeli dam klientowi 10% rabatu na materiał, to koszt wykonania takiej izolacji z uwzględnieniem materiału i robocizny daje nam 2800 zł brutto.

 

 

 

Proszę o wytłumaczenie zwolenników wełny dlaczego nie dołożyć 300 czy nawet te 500 zł na izolację z płyt?

Nie będę powtarzał zalet płyt, szamotu itd które wymieniali moi przedmówcy.

 

Natomiast przy takiej różnicy nie widzę absolutnie żadnego argumentu przemawiającego na korzyść wełny.

 

Z faktami się nie dyskutuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenie to wykonanie izolacji do kominka o powierzchni 12 m2

 

 

Wełna

Grubość 3 cm/1 karton=6m2

daje nam to 2 kartony/po średnich rynkowych cenach: 500 zł

Taśma izolacyjna 2 rolki po 50mb każda

daje nam to: 100 zł

Stelaże, profile, wkręty itd.

powiedzmy jakieś: 200 zł

Do tego płyty GK

Dorzucamy kolejną: 100 zł

Cekol itd.

powiedzmy może jakieś: 100 zł

 

Czyli wstępne zestawienie materiałowe to koszt około 1000 zł brutto

Robocizna przy izolacji na wełnie: 1500 zł brutto

 

Czyli wykonanie izolacji do kominka o powierzchni 12 m2 przy użyciu wełny to 2500 zł brutto.

 

 

 

 

Płyta izolacyjna Varmssen:

Grubość 3 cm / 10 szt płyt o wymiarach 1220/1000

daje nam to koszt według cen rynkowych rzędu: 1700 zł brutto

Impregnat, klej, siatka, wkręty, cekol

spokojnie zmieścimy się w przedziale: 300 zł brutto

 

Także zestawienie materiałowe w tym przypadku to: 2000 zł brutto

Koszt robocizny jeżeli chodzi o wykonanie jej na płytach jest w moim przypadku znacznie mniejszy, gdyż jest to po prostu miej czaso i praco chłonne, dlatego proponuję: 1000 zł brutto

 

Jeżeli dam klientowi 10% rabatu na materiał, to koszt wykonania takiej izolacji z uwzględnieniem materiału i robocizny daje nam 2800 zł brutto.

 

 

 

Proszę o wytłumaczenie zwolenników wełny dlaczego nie dołożyć 300 czy nawet te 500 zł na izolację z płyt?

Nie będę powtarzał zalet płyt, szamotu itd które wymieniali moi przedmówcy.

 

Natomiast przy takiej różnicy nie widzę absolutnie żadnego argumentu przemawiającego na korzyść wełny.

 

Z faktami się nie dyskutuje.

 

W moim przypadku to miałem właśnie tę różnicę w materiałach. Różnica w roboczogodzinach byłaby dla mnie pomijalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz miałem nadzieję, że choć raz napiszesz coś konkretnego, a tak znowu wyszedł papa smerf.

 

 

 

Compi

 

podejrzewam, że jak byśmy siedli przy flaszce to niejeden problem

z forum by zniknął :D

 

Strasznie czuły jesteś na słówka i niuanse rożne jak Ciebie dotyczą.

Chciałem Ci w ten sposób zwrócić uwagę ,że z drugiej strony tez są

ludzie, wiec Ciebie dobry obyczaj tak samo obowiązuje...

 

Co do konkretów. Wszystko już było . Nie w tym, to w innym

wątku. Najwięcej w realu .Teraz , rok temu, 5 lat temu...

 

Pozostaje wiara, przekonania, cięty język ... i filozofowanie :)

W sumie to fajnie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Compi

 

podejrzewam, że jak byśmy siedli przy flaszce to niejeden problem

z forum by zniknął :D

 

Strasznie czuły jesteś na słówka i niuanse rożne jak Ciebie dotyczą.

Chciałem Ci w ten sposób zwrócić uwagę ,że z drugiej strony tez są

ludzie, wiec Ciebie dobry obyczaj tak samo obowiązuje...

 

Co do konkretów. Wszystko już było . Nie w tym, to w innym

wątku. Najwięcej w realu .Teraz , rok temu, 5 lat temu...

 

Pozostaje wiara, przekonania, cięty język ... i filozofowanie :)

W sumie to fajnie jest.

 

Widzisz, fajnie by było gdybym napisał kaflarze, a nie kafelkarze. Nie tak kliknąłem jak należy. Nie pojmuję jednak co ma z tym wspólnego ten link do płytek w jakimś domu weselnym? Czułość natomiast to jedna z moich cech. Ale tylko wobec mojej żony, bo dzieciaki już są za duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem zabudowę z płyt KW lub wermikulitu dwukrotnie szybciej niż

z wełny. Dla firmy zatrudniającej wykonawców to kwintesencja dyskusji.

Szczególnie widoczne są różnice w kominkach nowoczesnych. Wklejenie

(przykręcenie) płyty KW lub wermikulitu o gabarytach 1,20 X 2,5 m,

daje wydajność rzędu 3 m2 w ciągu kilkunastu minut . Ile czasu zajmuje

wykonanie 3 m2 zabudowy z płyt GK, profili i izolacja ich wełną ?

 

Zasadne staje się oddzielenie dyskusji zawodowców od majsterkowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Wklej cytat proszę ...

Pozdrawiam.

 

Opisując swój system kominkowy w którymś z wątków, może nawet w tym, raczyłeś się odnieść do sensu montażu przeze mnie turbiny. Stwierdziłeś, że na moich metrach w parterze, można to było wykonać bez wymuszenia. Przyznam że nawet nie chce mi się szukać, nic to nie zmieni. Opis był chyba odpowiedzią na pytanie

Bohusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, fajnie by było gdybym napisał kaflarze, a nie kafelkarze. Nie tak kliknąłem jak należy. Nie pojmuję jednak co ma z tym wspólnego ten link do płytek w jakimś domu weselnym? Czułość natomiast to jedna z moich cech. Ale tylko wobec mojej żony, bo dzieciaki już są za duże.

 

 

 

Jakiś taki papa smerf Ci wyszedł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem zabudowę z płyt KW lub wermikulitu dwukrotnie szybciej niż

z wełny. Dla firmy zatrudniającej wykonawców to kwintesencja dyskusji.

Szczególnie widoczne są różnice w kominkach nowoczesnych. Wklejenie

(przykręcenie) płyty KW lub wermikulitu o gabarytach 1,20 X 2,5 m,

daje wydajność rzędu 3 m2 w ciągu kilkunastu minut . Ile czasu zajmuje

wykonanie 3 m2 zabudowy z płyt GK, profili i izolacja ich wełną ?

 

Zasadne staje się oddzielenie dyskusji zawodowców od majsterkowiczów.

 

I tu się z Tobą jak najbardziej zgodzę. Gdyby nie generalizowanie i nieprecyzyjne opinie niektórych fachmistrzów, to temat byłby dawno zapomniany, lub przynajmniej krótszy o połowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się z Tobą jak najbardziej zgodzę. Gdyby nie generalizowanie i nieprecyzyjne opinie niektórych fachmistrzów, to temat byłby dawno zapomniany, lub przynajmniej krótszy o połowę.

 

 

Sam wiesz ,ze na forum dobra wola czyni cuda. Jak jej brak

to możemy sobie pójść tam gdzie obaj czasem lubimy ...

 

np na kaczki polować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dlaczego wkładasz w czyjeś usta kłamstwa po to by samemu uchodzić za bardziej wiarygodnego?

Nie uprawiasz przypadkiem zawodu polityka ?

Czy mam dalej uparcie prosić Cię o cytat ... ?

Kłamczuszek z Ciebie ... Compi ...

Pozdrawiam.

"

 

Faktycznie jestem kłamczuszek. Post i wypowiedź nie były Twoje tylko Piotra Batury. Było to 11 lipca ub. roku w wątku "rozprowadzenie dgp - potrzebuje turbine?" Moja pomyłka, przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...