Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zabudowa kominka wełną po 2 sezonach


Wojtek R

Recommended Posts

Całkowicie zgadzam się z Kbabem ! "Pieski" ujadają i nic z Tego nie

wynika.

Im mniejszy kundel tym większy hałas

To prawda zupełna. Ale z każdego ruchu, hałasu coś wynika i skutek będzie widoczny.

Sam rynek zweryfikuje. Produkty nie majace zbytu są w końcu nie produkowane. To zdrowe działania.

Zakazy - nakazy, to też jakaś forma działania odgórna. Ale biorąc pod uwagę przykładowo rynek spożywczy i cukierniczo - cukierkowy, to działania długotrwałe. Chociaż o niektórych specyfikach spożywczych przykładowo sprzedawanych w szkołach bębni się w telewicji... i co?

I nic... dzieciaki kupują sobie nadal, bo one sobie to lubią i gdzieś mają głęboko ....

 

Co więcej mogę dodać.

Według mnie największy efekt daje popularyzacja, reklamowanie, silny marketing, obudów z ciepłymi ścianami. To daje efekt tylko. Wiem, że w tej sprawie moje zasługi są niebagatelne, szczególnie że są czynione bez mojego uczestnictwa "świecznikowego" w branży kominkowej. Tylko te działania powinny być prowadzone tam gdzie jest ich efekt. Spory efekt informacyjny jest nawet na Allegro, bo statystyki czytalności nie kłamią w tym przypadku.

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 503
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

A to Ty już w górach ... ?

O leniuchu jeden ... inni robią by nie robić mógł ktoś ... :yes:

Pozdrawiam.

Dziękuję za pozdrowienia. Tu jest OK.

 

 

 

DODAM JESZCZE TYLKO, ODNOŚNIE działań

 

Duża hurtownia z branży kominkowej, wystawiająca multum towarów w marketach, jest w trakcie rozmów mających na celu wprowadzenie do swojej oferty materiałów do budowy kominków ciepłych. Będą to materiały austryjackie, niemieckie i polskie. Rozmowy są w toku. Konsultacje z firmami zajmującymi się efektywną sprzedażą również. Czyli rynek niebawem bez pyskówek, nakazów, zakazów sam zweryfikuje profil działania i wykonawstwa kominków w bardziej efektywny, skuteczny sposób. Spory efekt mogą również odnieś w tym zakresie zjednoczone na zdrowych zasadach siły firm kominkowych.

 

Bo przecież tu na forum tylko niewielka część toczy polemiki i wyrywa sobie włosy z głowy. Są firmy które działają zgodnie z rzeczywistością aktualną, aby nie obudzić się z ręką w nocniku...

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piszesz na forum, podejrzewam że również umiesz posługiwać się kalkulatorem...

I sobie samodzielnie policzyć, skoro Cię to interesuje, lub coś chcesz udowodnić komuś wzglednie sobie.

 

.

 

Aaaa, no jak napisałeś taniej w kontekście szamotu to i byłem pewny, że możesz podac prosty przykład jak to szybciej i taniej mogę sobie sam odlać płyty, lub je kupić, lub.... nie wiem już co tam jeszcze. Już samo stwierdzenie "odlać płyty" utwierdza mnie w przekonaniu, że szybciej by nie było, a i łatwiej chyba też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, no jak napisałeś taniej w kontekście szamotu to i byłem pewny, że możesz podac prosty przykład jak to szybciej i taniej mogę sobie sam odlać płyty, lub je kupić, lub.... nie wiem już co tam jeszcze. Już samo stwierdzenie "odlać płyty" utwierdza mnie w przekonaniu, że szybciej by nie było, a i łatwiej chyba też nie.

 

No tak z stoper napewno nie.

Trudno mi się rozmawia, bo technologie są różne. Szczególnie efekt działania jest różny.

Jeżeli odnośnikiem ma być tylko cena i stopień trudności wykonania to rozmowa wszelaka nie ma sensu.

Tutaj najważniejszym kryterium jakim zainteresowany jest odbiorca powinno być działanie i efekt tego działania końcowy.

Jeżeli dodamy opcjonalnie wymiennik to dochodzi pomnożony efekt i dla bardziej oszczędnych ważny efekt ekonomiczny. Pisząc bardziej oszczędnych mam na myśli osoby które nie tolerują aby ich pieniądze, praca była marnowana nieodwracalnie.

Wybór jest, więc w czym problem.

Dla mnie podpięcie wkładu kominkowego bezpośrednio do komina bez dodatkowych fiku - miku, potem zabudowanie to wełną, jest zabawą tylko nie mającą nic wspólnego z jakimś racjonalnych podejściem do kominka i ogrzewania kominkiem.

 

Dlatego zresztą wyszłem z propozycją tutaj na forum do zainteresowanych firm, aby opracować i zlecić produkcję prostego, bezpiecznego, taniego, stalowego wymiennika opadowo wznośnego (kompletnego)

Na ale...

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że pewna partia wełny była be i ją usuwano na koszt jej producenta, a historia jest pilnie strzeżoną tajemnicą, ze względu na dobro branży wełnowej, której tak nie lubicie w swoim kominkowym fachu. No to czekamy na następne informacje. Może za parę lat będę mógł zmienić wygląd kominka na koszt Rockwoola?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bohusz przestań pieprzyć ! Święta mają swoje prawa . Trzeba być

litościwym . Powiedz wreszcie ,że siedzimy w tych górach

razem a Mistrz właśnie przedstawił koncepcje dalszego udupiania

producentów wełny w całej Europie. Powiedz wreszcie ,że jak

robimy kominek z wełny to dopłacamy do interesu i dlatego

musimy robić z innych materiałów. Na wełnie nic nie zarabiamy

a na innych materiałach krocie. Po co dręczyć biedne owiecz...

przepraszam , inne zwierzęta w okresie Świąt?

 

Powiedz też, bo przecież wypada,że następny krok to

izolacja poddaszy . Czas pokazać te Twoje nowe odlewy

z betonu o podwójnej gęstości i ciężarze, które za rok

wszyscy będą musieli wciskać pomiędzy krokwie. By zrobić

tam miejsce, będzie okazja rozkoszować się aromatem wyrywanej

stamtąd wełny, wciągając w nozdrza życiodajne , ozdrowieńcze

pyłki ( niektórzy zapomnieli już, jak to było przy montażu

tej zdrowej , ekologicznej , i całkowicie neutralnej dla

organizmu ludzkiego substancji)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak z stoper napewno nie.

Trudno mi się rozmawia, bo technologie są różne. Szczególnie efekt działania jest różny.

Jeżeli odnośnikiem ma być tylko cena i stopień trudności wykonania to rozmowa wszelaka nie ma sensu.

Tutaj najważniejszym kryterium jakim zainteresowany jest odbiorca powinno być działanie i efekt tego działania końcowy.

Wybór jest, więc w czym problem.

 

Kurcze Stary, napisałeś w rozmowie o wełnie i amatorskim działaniu, że kupienie, odlanie szamotu/betonu(nie wiem w końcu czego) jest tańsze, szybsze i skuteczniejsze w działaniu. Na moje pytanie o szczegóły dajesz mi kalkulator do ręki i linki. Ja się Ciebie pytam o to czy możesz podać przykład takich obliczeń, a Ty że rozmowa nie ma sensu bo jest wiele technologii. Podsumowując, można śmiało przyjąć, że najlepszym wyborem byłby piec kaflowy, zamówiony u któregoś z was z wykonaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wydało się, że wspólnie z MURATOREM, prowadzimy działania majace na celu zarobić kasę, aby utrzymać siebie i rodziny.

Wyszły na jaw wszelkie mechanizmy dotyczące zatrudnienia i zarabiania.

 

compi

Wiesz gdzie ja pracuje, możesz napisać gdzie Ty pracujesz?

Skąd pochodzą pieniądze, które otrzymujesz jako wynagrodzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę, że się nie dowiem o ile taniej byłoby wykonać zabudowę z płyt. Moze chociaż w procentach, podaj w przybliżeniu.

 

Patronem artykułu o wełnie w zabudowach był między innymi kto? MURATOR! Także chyba znowu coś nie halo w tej historii.Ale pokorne cielę dwie matki ssie, więc może działa na dwa fronty.

 

Podajcie bliżej szczegóły tej afery z wełną. Nie róbcie tajemnicy! Net milczy na ten temat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bohusz przestań pieprzyć ! Święta mają swoje prawa . Trzeba być

litościwym . Powiedz wreszcie ,że siedzimy w tych górach

razem a Mistrz właśnie przedstawił koncepcje dalszego udupiania

producentów wełny w całej Europie. Powiedz wreszcie ,że jak

robimy kominek z wełny to dopłacamy do interesu i dlatego

musimy robić z innych materiałów. Na wełnie nic nie zarabiamy

a na innych materiałach krocie. Po co dręczyć biedne owiecz...

przepraszam , inne zwierzęta w okresie Świąt?

 

Powiedz też, bo przecież wypada,że następny krok to

izolacja poddaszy . Czas pokazać te Twoje nowe odlewy

z betonu o podwójnej gęstości i ciężarze, które za rok

wszyscy będą musieli wciskać pomiędzy krokwie. By zrobić

tam miejsce, będzie okazja rozkoszować się aromatem wyrywanej

stamtąd wełny, wciągając w nozdrza życiodajne , ozdrowieńcze

pyłki ( niektórzy zapomnieli już, jak to było przy montażu

tej zdrowej , ekologicznej , i całkowicie neutralnej dla

organizmu ludzkiego substancji)...

 

No pewnych spraw nie chciałem upubliczniać, ale może i racja aby o nich napisać od początku.

Najgorsze jest to, że pobyt tutaj nieświadomie sponsoruje lobby producentów wełny.

A my tu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No widzę, że się nie dowiem o ile taniej byłoby wykonać zabudowę z płyt. Moze

chociaż w procentach, podaj w przybliżeniu.

 

Liczyłem i wyszło mi o 3,50 zł taniej w technologi z szamotu. No i proces wykonawstwa krótszy o 3 dni.

Ale te obliczenia robione są na szybko wczasie spaceru z psami koło wyciągu narciarskiego. Mogłem coś pochrzanić z vatem, nie uwzględniłem również noworocznych rozległych powyżek cen i ewentualnego wzrostu PODATKÓW i innych. Nie uwzględniłem również wzrostu wynagrodzeń.

Ogólnie zresztą brałem pod uwagę wariant II założeń budżetowych, nie uwzględniłem rozpadu strefy EURO i kompletnej destrukcji ekonomicznej z tym związanej w Europie i na świecie.

No i zbliża się 13 więc czas na obiadek podany pod nos.

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, juz 4 strony bijecie piane:-)

To ja podsumuje:-)

Raczej nikt nigdy nie udowodni szkodliwosci welny w kominku tak samo jak nikt nigdy nie udowodni jej nieszkodliwosci.

Po prostu srodowisko w ktorym wiekszosc z nas zyje zawiera tyle substancji szkodliwych, ze nigdy nie ma pewnosci co nam sie konkretnie przysluzylo. Czy te formaldehydy to byly z welny, z paneli podlogowych czy moze z mebli wykonanych z plyty wiorowej. A moze one wcale nie szkodza tylko konserwuja?;-)

Tym, ktorzy zyja w Puszczy Bialowieskiej, jedza to co sami wyhoduja i nie maja w rodzinie palaczy polecam kominek bez uzycia welny. Innym radze nie zaprzatac sobie tym glowy.

Wszystkim zas radze wziac pod uwage, ze w nowoczesnych domach o niskim zapotrzebowaniu na energie, kominek bez akumulacji po 2 godzinach palenia spowoduje efekt sauny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę, że się nie dowiem o ile taniej byłoby wykonać zabudowę z płyt. Moze chociaż w procentach, podaj w przybliżeniu.

 

Patronem artykułu o wełnie w zabudowach był między innymi kto? MURATOR! Także chyba znowu coś nie halo w tej historii.Ale pokorne cielę dwie matki ssie, więc może działa na dwa fronty.

 

Podajcie bliżej szczegóły tej afery z wełną. Nie róbcie tajemnicy! Net milczy na ten temat!

 

 

Compi

Podam tyle szczegółów ile się da , ale cierpliwości. Nie chcę umoczyć.

 

 

Kominek budowany z płyt to głównie argument dla mnie. Zatrudniam

fachowców i ich praca jest droga. Kominek z płyt robią trzykrotnie

krócej, niż by robili z wełny. Tak więc nawet dużo droższe w zakupie

płyty, , obniżają końcowy kosztorys. Jeśli wykonałeś kominek sam,

robocizna nie była dla Ciebie kosztem. Po aferze z wełną, robiłem jeszcze

jakiś czas w tej technologi, ale już knułem co dalej. Efektem był

cykl szkoleń z Varmsenem i szybka kariera płyt krzemianowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bohusz - o szamotowych napisalem tylko trzeba umiec czytac miedzy wierszami.

Natomiast faktycznie jest niekompletne bo zapomnialem napisac, zeby na wszelki wypadek nie uzywac tez komputerow i telefonow komorkowych.

Pozdrawiam.

 

JA14 - WYBACZ ALE NA URLOPIE, mam wolne od myślenia analitycznego i rozszyfrowywania tekstów.

 

Tak teraz mam telefon wyłączony...no ale komputer to praktycznie moja praca, a w tym wypadku wymaga ciągłości.

No i też wypada mi śledzić informacje z forum Muratora, bo tu przecież tyle się dzieje.

 

Liczyłem też na precyzyjną odpowiedź compi, bo nie rozumiem podejścia

chce sam zarobić godnie, ale broń boże nie dam innemu chcącemu zarobić godnie

wszystko se zrobie sam bo inni mnie tylko zarobić na mnie chcą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie zgadzam się z Kbabem ! "Pieski" ujadają i nic z Tego nie wynika.

Im mniejszy kundel tym większy hałas.

 

Podobnie tu , obserwuję wątek od pewnego czasu . Dyskusje o wełnie

też. I wnioski mam następujące. Im mniejsze doświadczenie z wełną,

tym większy hałas ma je zagłuszyć. Bez obrazy szanowni forumowicze,

ale trzeba uważać na porównania , "bo kij ma dwa końce" :D

 

Lobby "wełniarzy" z pewnością istnieje. Będę je wspierał z racji swoich

sporych doświadczeń. Lobby "przyjaciół wełny" też rośnie w siłę i nie

zmieni tego fakt, że jedyną osobą mogącą miarodajnie się w ich

imieniu wypowiadać jest Bader. Reszta wie na temat wełny tyle co ja

na temat wykładzin w moim samochodzie. Też je mam i jestem z nich

zadowolony:D

 

Trochę brakuje mi dzisiaj czasu. Koniec roku, faktury, odbiory kominków

"wigilijnych", trzeba pomóc niektórym klientom nie zostać z długami

na rok następny :D . Ale spróbuję dopaść dziś mego adwokata, który

musi zadecydować co mogę powiedzieć, a co muszę pominąć w ramach

zawartej umowy. Umowy pojednawczej między moją firmą a jednym

z producentów wełny . Chodzi o spore odszkodowanie ( dla niektórych

może nawet duże :)), jakie uzyskałem, będące konsekwencją wymiany

kilkunastu obudów z tytułu toksycznych właściwości wełny.

Były ekspertyzy, był i sanepid, było sporo . Najwięcej moich i klientów

nerwów . Siwe włosy na mojej skroni, to między innymi ta sprawa.

Sprawa, która odebrała mi kopa do pracy przynajmniej na dwa trzy lata!

 

Piszę ten wstęp, by "pieski" zostawiły sobie gardełka na lepszą okazję.

Toć wkrótce kolędnicy, ksiądz po kolędzie - przyda się gardło w kondycji :D

 

 

PS. Żeby nie psuć świąt wszystkim posiadaczom obudów z wełny,

dodam tylko ,że nie każda wełna jest tak toksyczna jak partia,

którą należało usunąć. Niestety w minimalnym stopniu , jak wynikało

z badań , może być każda, choć nie musi. Ale kiedy tak a kiedy nie?

To wiedza będąca w posiadaniu pewnego lobby i Badera.

 

Hier! Nie wiem dlaczego się tak krygujecie ;) Stara sprawa z wełną alufirebats ( robiłem jedną z pierwszych opini dla Rockwoola, ale mnie olali ) Użyli złego kleju do alu i był smród( w realu też ) Wyciągacie starą sprawę z lat 90 to dołóżcie jeszcze fleksy wentylacyjne sprzedawane przez dilerów niemieckiego Jeremiasa jako spalinowe, wadliwe, nomen omen niemieckie silniki ( tak twierdził Dospel ) do turbin ( bez słowa wymienili mi ok 30 szt. , ale to ja za free je wymieniałem), bzdury o niepylności płyt wap.- krzem. i podobnych( każdy ćwierćinteligent potrafi to sprawdzić ) , sprzedaż płyt Per-1 jako płyt akumulacyjnych i wiele, wiele innych , których z racji świąt poruszać nie będę .

 

Jeżeli chodzi o szybkość montażu, to nie przesadzajmy :D Nie słyszałem ,żeby ktoś pobił mój rekord - 3 kompletne kominki , bez dgp w dwa dni z dojazdem ok. 220km. Możecie sobie sprawdzić :D . Jeden trafił do domu ze wspólnej akcj Gazety Wyborczej i Muratora ( Gostynin 1998- jeżeli dobrze pamiętam ) a dwa do sąsiednich domów . Takie bryły ,jakie Boguś "produkuje" montujemy w 6-8 h , bo dopadło nas pewne rozleniwienie;) To zasługa szkoły trochę innej niż Mistrz kończył ;) a i frycowego , które płaciłem przez 6 lat obsługując teren od Odessy po Mińsk i moją stronę Wisły.

 

 

Fakt, wełna to trochę inna filozofia, której kominkarze wyrośli na wiedzy zduńskiej nie chcą przyjąć ani zrozumieć. A ich próby modyfikacji tej filo. kończyły się zazwyczaj niepowodzeniem i ich jeszcze gorszym nastawieniem do tego materiału. Faktem jest też to , że wbrew pozorom "wełniak" nie jest taki prosty do zrobienia . Kilka razy spotkałem się z "patentami" tutejszych "autorytetów " świadczącymi o braku dogłębnej wiedzy o działaniu kominka konwekcyjnego.

 

Nie jestem przeciwnikiem zduństwa, molosów akumulacyjnych itp. Każdy klient powinien otrzymać to , co mu odpowiada - po uzyskaniu rzetelnej informacji o plusach i minusach każdego rozwiązania . A tutaj trochę Panowie Zdunowie nie za czysto gracie :(, prowokując pyskówki z mojej strony - za które przy okazji świąt, w duch miłości bliźniego szczerze przepraszam.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...