Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

hej nie jestem specjalistą w tej dziedzinie ale mam pytanie co sie stanie jeżeli jednostkę zewnętrzną na zime zabudujemy otrzywiście zostawiąjąc dolot świeżego powietrza + doprowadzając do tej zabudowy wylot z rekuperacji? mam to w ogóle sens?

Ilość powietrza pobieranego przez wentylatory jedn zewn jest nieporównywalnie większa od ilości powietrza z wyrzutu wentylacji, więc zasadność takiego zabiegu jest wątpliwa, co parę razy na tym forum koledzy opisywał. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki jest powód demontażu tych pomp ciepła w UK?

 

Powody są różne.

Najczęściej to rdzewiejące elementy.

 

hej nie jestem specjalistą w tej dziedzinie ale mam pytanie co sie stanie jeżeli jednostkę zewnętrzną na zime zabudujemy otrzywiście zostawiąjąc dolot świeżego powietrza + doprowadzając do tej zabudowy wylot z rekuperacji? mam to w ogóle sens?

Efekt będzie całkowicie inny niż się wydaje.

Głównie z racji wilgoci z powietrza wywiewanego, która będzie przyspieszać zamarzanie wymiennika.

Edytowane przez _John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Po blisko 2latach (od kiedy zacząłem myśleć o pompie) -wreszcie ją zainstalowałem.

od poniedzialku wygrzewam podłogę. No i trzecim dniu pojawił się problem. T capa mam ustawionego na 35 stopni a temperatura na wyświetlaczu 46 stopni. Pompa caly czas chodzi i nie wyłącza sie po osiagnieciu zadanej temperatury. ( w ciągu doby 60 kw) Przez pierwsze dwa dni było ok.

Jakieś pomysły? Na razie pompę wyłączyłem. Instalator na się pojawić w tym tygodniu, lecz chętnie posłucham jakiś sugestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam montować pompę Panasonic Aquarea. Już mam mniej więcej policzone zapotrzebowanie na ciepło w moim domu i myślę o T-Cap 9kW. Chciałbym obejrzeć jak sprawuje się pompa w rzeczywistości, posłuchać opinii użytkownika i żeby ktoś mi polecił dobrą firmę z okolic Dolnośląskiego. Będę wdzięczny za każdą pomoc. U mnie w Kotlinie Kłodzkiej ciężko znaleźć osobę, która ma pompę ciepła powietrze-woda bo większość idzie w ekogroszek:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się :) Mam lodówkę Panasa [7kW] w kotłowni

 

kravat, napisz coś więcej o efektach dźwiękowych tej lodówki, da się to przeżyć, czy jednak hałas jest uciążliwy? Przez chwilę zastanawiałem się, czy to nie lepsze rozwiązanie niż moja SDC z zasobnikiem na poddaszu, ale AiO stała by w wiatrołapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Drazice/Hewalex 250l. Mniejszych chyba nie robią. Od 2 miesięcy działa z Panasonic 9kW 3f.

 

Odnośnie Panasa, walczę z TIMERem dla TANK. Ustawiam niby wszystko jak należy i teraz pytanie czy włączony timer zwraca uwagę na histerezę? Bo ustawiam włączenie zasobnika o danej godzinie i jesli temp. wody jest zbyt blisko zadanej timer przeskakuje na następny program w danym dniu.. Byłem pewien że TIMERem wymuszam odpalenie grzania CWU bez względu na temp. wody.

Kiedyś już pytałem, czy można ową histerezę zmniejszyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Drazice/Hewalex 250l. Mniejszych chyba nie robią. Od 2 miesięcy działa z Panasonic 9kW 3f.

 

Odnośnie Panasa, walczę z TIMERem dla TANK. Ustawiam niby wszystko jak należy i teraz pytanie czy włączony timer zwraca uwagę na histerezę? Bo ustawiam włączenie zasobnika o danej godzinie i jesli temp. wody jest zbyt blisko zadanej timer przeskakuje na następny program w danym dniu.. Byłem pewien że TIMERem wymuszam odpalenie grzania CWU bez względu na temp. wody.

 

Kiedyś już pytałem, czy można ową histerezę zmniejszyć?

 

Poczytaj wypowiedzi Bobrow np;

 

Po uruchomieniu okazało się ,że mam jakąś pierwszą wersję F z histerezą cwu 8 st (w dtr do HT jest podobnie) , po telefonie do Panasonica

-okazało się ,że obecnie modele F mają micro przełącznik na płycie głównej PC do wyboru: histereza 3K lub 8K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się :) Mam lodówkę Panasa [7kW] w kotłowni

 

kravat, napisz coś więcej o efektach dźwiękowych tej lodówki, da się to przeżyć, czy jednak hałas jest uciążliwy? Przez chwilę zastanawiałem się, czy to nie lepsze rozwiązanie niż moja SDC z zasobnikiem na poddaszu, ale AiO stała by w wiatrołapie

 

Próbowałem nagrać telefonem dźwięk pracującej pompy, i na nagraniu nic nie słychać. Pompa obiegowa ustawiona jest na 2gi bieg, sam dźwięk pracy porównywalny z lodówką [jeśli stoję tuż obok], więc wg mnie nie ma prawa nic słychać. Najgłośniej słychać zawór 3-drogowy, ale to tylko gdy się przełącza.

Zobaczymy jak to będzie w nocy, przy kompletnej ciszy w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę z innej beczki. W tamtym tygodniu zamontowałem panele fotowoltaiczne. Po nowelizacji ustawy o OZE wychodzi że najlepiej zużywać wyprodukowaną energię na własne potrzeby. Mam T-CAPA 9 kW 1 fazowego. Największa produkcja energii jest od 13 do 16. Pompa teraz ustawiona tylko na TANK, temp wody grzewczej 40 stopni. Chciałbym ustawić to tak żeby grzało wodę raz dziennie w godz. 13-16. Zbiornik Panasonic 300l. Pomoże ktoś jak to ustawić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj wypowiedzi Bobrow np;

 

Po uruchomieniu okazało się ,że mam jakąś pierwszą wersję F z histerezą cwu 8 st (w dtr do HT jest podobnie) , po telefonie do Panasonica

-okazało się ,że obecnie modele F mają micro przełącznik na płycie głównej PC do wyboru: histereza 3K lub 8K.

 

Dzięki za wskazówkę.

To jest lekka porażka, że histerezy programowo nie mogę ruszyć..

Czyli uściślając timer nie odpali grzania CWU jak woda w zasobniku będzie się mieściła w histerezie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...