Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

TAA zepsuty lg z 2010 roku - brak części zamiennych sprowadzają zamiennik - to se możesz w akademiach szukać chyba Pana Kleksa.

Panasonic z 2011 czujnik dostałem w dwa dni - przez 5lat kombinowałem jak ten czujnik temp. zewnętrznej klientowi zepsuć :no:.

A ty jakie pompy montowałeś 2010? wiedziałeś że w ogóle istnieją ?

 

Wystarczy sprawdzić w CEIDG .

Edytowane przez oberwatorPC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociażby stąd, że OZC jest obliczane dla pewnych założeń i nie jest w stanie wziąć pod uwagę wszystkich błędów, o których nawet sam inwestor może nie wiedzieć.

Wiem asolt, że zawsze będziesz bronił swoich obliczeń i ja nawet nie mam powodu aby je kwestionować, ale czy zagwarantujesz, że ich dokładność wynosi 100% w stosunku do rzeczywistości?

 

To jaki ktoś sobie przyjmie margines to już jego sprawa.

 

Poza tym sam sobie już chyba wcześniej na to pytanie odpowiedziałeś

 

Wydaje mi się że nie wiesz na czym polega ozc. To Ty masz dopilnować by wszystko zostało wykonane zgodnie z projektem. Asolt policzył zgodnie z projektem, ty masz wykonac zgodnie z projektem a wynik nie powinien mieścić się w 10%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CNC_POMPY_CIEPLA

PC już sie stabilizuje po wczorajszych ustawieniach krzywej Hi -15/36* Lo +15/28* potem wcisnąłem "set i select i dałem -4 . obiegówki na C.O ustawiłem na 3metry czyli rotametry 1.5l/min i dziś jak przyjechałem sprężarka spadła z ponad 60 do 33-34 czasami 23-24 przez 24h pobrało około 31kwh :D temp w pomieszczeniach nadal 22,5* podłoga ma średnio 22*

PC chodzi 24/24 bez CWU . A propo twojej opini że za słabą mam PC pewnie sugerowałeś się między innymi kubaturą która podałem 620m3 i nie dawało mi to spokoju .Dziś dokładnie pomierzyłem wszystkie pomieszczenia i taki wyszedł mi wynik parter + poddasze 150m2 x 2,7m wysokość = 405m3 odiołem jeszcze skosy na poddaszu ok 40m3 wyszedł mi wynik 365m3 kubatury więc skąd w projekcie 620m3 ??

 

A te ustawienia są już docelowe ? Mieszkasz już w tym domu ?

 

Zastanawiam się jak ustawić swoją PC, na razie nie mieszkam ale nie chcę wyziębić budynku. A z drugiej strony czy warto grzać pusty budynek i płacić niepotrzebnie za prąd ? W tym momencie woda wychodząca ma 26* a tem w budynku rano koło 18*, wentylacja wyłączona, po sylwestrze wraca człowiek od wykończeniówki więc wentylacja i wyższe tem. wracają do gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAA zepsuty lg z 2010 roku - brak części zamiennych sprowadzają zamiennik - to se możesz w akademiach szukać chyba Pana Kleksa.

Panasonic z 2011 czujnik dostałem w dwa dni - przez 5lat kombinowałem jak ten czujnik temp. zewnętrznej klientowi zepsuć :no:.

A ty jakie pompy montowałeś 2010? wiedziałeś że w ogóle istnieją ?

 

2010 Zubadany na interfejsie, Meetingi i chyba 2 Dakiny.

Chcesz mieć pewność części przez 10lat?

Gwarancje taką daje na rynku tylko Daikin, ale sami przyznają że części wtedy mają taką cenę że lepiej kupić nowe, bo koszty magazynowania są ekstremalne.

 

Z resztą ja na montowałem, mnóstwo PC i problemów z nimi nie mam, a Ty z Panasem, LG, i ciekawe z czym jeszcze, może to kwestia tego jak się instaluje.... że masz potem problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie wiesz na czym polega ozc. To Ty masz dopilnować by wszystko zostało wykonane zgodnie z projektem.

Asolt policzył zgodnie z projektem, ty masz wykonać zgodnie z projektem a wynik nie powinien mieścić się w 10%?

Asolt ma policzyć zgodnie ze stanem faktycznym a nie zgodnie z projektem .Poczytaj co w projekcie ma jogi1978 , a co w realu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2010 Zubadany na interfejsie, Meetingi i chyba 2 Dakiny.

Chcesz mieć pewność części przez 10lat?

Gwarancje taką daje na rynku tylko Daikin, ale sami przyznają że części wtedy mają taką cenę że lepiej kupić nowe, bo koszty magazynowania są ekstremalne.

 

Z resztą ja na montowałem, mnóstwo PC i problemów z nimi nie mam, a Ty z Panasem, LG, i ciekawe z czym jeszcze, może to kwestia tego jak się instaluje.... że masz potem problemy.

 

noo pewnie kupujesz urządzenia w częściach i sam je składasz - na razie czujnik do P po 5 latach 30zł w dwa dni, a do LG brak - zamiennik ma być (jak będzie) za nie wiadomo ile czasu i co najmniej 5 razy droższy.

 

jak to mówią nic nie robisz to problemów brak - więc nie kituj albo robisz od niedawna albo kitujesz że problemów brak i pamiętaj jak coś ma koła albo cycki to problemy będą ( zamiast koła wstaw części ruchome elektronika itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aslot, broni swego i dziwne żeby mówił że OZC jest złe przy doborze PC.

 

Jak ktoś ma OZC to bardzo dobrze, ważne żeby było zrobione w oparciu o realne dane, a nie takie z kapelusza lub z projektu.

Dom w mieście, a w polu o takich samych izolacjach i wymiarach będzie miał zupełnie inne zapotrzebowanie, a mało kto bierze usytuowanie przy wyliczaniu zapotrzebowania.

 

Wtedy jadę do klienta i mówi mi że na dom 150mkw, 15styr ściana, 25wełny dach, 15styr, podłoga, went. graw. i położony na odludziu potrzebuje 7kW przy -20st.C

i chce góra Panasonika SDC 9kW 1F, no i oczywiście rachunki mają być do 2000zł bo się naczytał że tyle taki dom powinien brać, a no i bez sprzęgła hydraulicznego bo ma 150mkw podłogówki a to dobry bufor.

 

No i wtedy łapię się za głowę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo pewnie kupujesz urządzenia w częściach i sam je składasz - na razie czujnik do P po 5 latach 30zł w dwa dni, a do LG brak - zamiennik ma być (jak będzie) za nie wiadomo ile czasu i co najmniej 5 razy droższy.

 

jak to mówią nic nie robisz to problemów brak - więc nie kituj albo robisz od niedawna albo kitujesz że problemów brak i pamiętaj jak coś ma koła albo cycki to problemy będą ( zamiast koła wstaw części ruchome elektronika itd.)

 

Ty weź mi powiedz czego Ty nie możesz dostać, to Ci pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te ustawienia są już docelowe ? Mieszkasz już w tym domu ?

 

Zastanawiam się jak ustawić swoją PC, na razie nie mieszkam ale nie chcę wyziębić budynku. A z drugiej strony czy warto grzać pusty budynek i płacić niepotrzebnie za prąd ? W tym momencie woda wychodząca ma 26* a tem w budynku rano koło 18*, wentylacja wyłączona, po sylwestrze wraca człowiek od wykończeniówki więc wentylacja i wyższe tem. wracają do gry.

 

Jeszcze nie zamieszkały ,ale nie chce wyziębić mieszkania próbuje PC chodzi od ponad tygodnia i testuje ile minimum ustawić aby utrzymać 19* narazie jest 22,5* w pokojach na tych ustawieniach teraz mam 29* na zasilaniu i 26* na powrocie przy +1* na zewnątrz teraz zorientowałem się że kluczowy wpływ na pobór prądu i ilości defrostu jest parametr wskazujący z jaką częstotliwością chodzi sprężarka przez tydzień cisła ponad 60 teraz krzywą obniżyłem ogólną " set i select" -4 i teraz wszystko gra szpżarka chodzi na parametrach od 22 do 34 i pobiera około 1,3kwh ale wciąż jest 22,5* więc zobaczę jak jutro

jeśli dalej będzie 22,5* w domu to odpale Timer i zredukuje do 12/24h prace PC.

Edytowane przez jogi1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie elektronika do sxc12 - tylko nie mów że przepięcie z powodu tego że źle trafo zainstalowałem na osiedlu albo spawarkę włączyłem u sąsiada żeby robota była w święta ;)

 

Tam najpierw sprawdź zasilacz 12V bo bez tego fakt nie wystartuje,( a łatwo go zastąpić) a i jeszcze napięcie 5V pod pilotem czy występuje.

do tego warystory może 3N się spieło.

Ja mam na stanie SXC 12 3N ale H na stanie. z tego do F nie dopasujemy, ale mam też SXC 9kW 1N od tego też nie pasuje....

Pisz do Michała S. z Panasa załatwi Ci pewnie jeszcze miedzy świętami.

 

ale miałeś napisać co do LG potrzebujesz.

Edytowane przez CNC_POMPY_CIEPLA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam najpierw sprawdź zasilacz 12V bo bez tego fakt nie wystartuje,( a łatwo go zastąpić) a i jeszcze napięcie 5V pod pilotem czy występuje.

do tego warystory może 3N się spieło.

Ja mam na stanie SXC 12 3N ale H na stanie. z tego do F nie dopasujemy, ale mam też SXC 9kW 1N o tego też nie pasuje.

 

dzięki ale będę miał to gotowe w środę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz taką powierzchnię to musisz liczyć jakieś 6,5-8kW na C.O. + jakieś 0,5kW na osobę na CWU i to musisz mieć przy temperaturze -22st.C!!!

Panas da Ci przy -15st.C 5,9kW + 3kW grzałki

Przy -22st.C nikt tego nie wie na pewno ale pewnie jakieś 3kW będziesz miał z pompy + 3kW(grzałki) a potrzebujesz około 8,5kW.

(Liczę to wszystko bardzo optymistycznie, jak będzie wiatr to będziesz potrzebował nie 8kW na C.O. a 10-11kW)

 

Ale to jest jak będzie zima....., kup sobie mały grzejnik na wszelki wypadek :-)

 

Dla temperatury +2st.C czyli średnia zimowa potrzebujesz około 96kWh na CO dostarczyć w ciągu 10h, a Twoja pompa w tanim prądzie będzie pracować na CO ok. 9h i w tym czasie odda 60kWh, czyli jest o 50% za mała by pracować wydajnie w taniej taryfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Wydaje mi się że nie wiesz na czym polega ozc. To Ty masz dopilnować by wszystko zostało wykonane zgodnie z projektem. Asolt policzył zgodnie z projektem, ty masz wykonac zgodnie z projektem a wynik nie powinien mieścić się w 10%?

Dokładnie tak to powinno się odbywać.

Dlatego tak ważne jest wykonanie OZC przed budową i na podstawie tego wybiera się źródło ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zamieszkały ,ale nie chce wyziębić mieszkania próbuje PC chodzi od ponad tygodnia i testuje ile minimum ustawić aby utrzymać 19* narazie jest 22,5* w pokojach na tych ustawieniach teraz mam 29* na zasilaniu i 26* na powrocie przy +1* na zewnątrz teraz zorientowałem się że kluczowy wpływ na pobór prądu i ilości defrostu jest parametr wskazujący z jaką częstotliwością chodzi sprężarka przez tydzień cisła ponad 60 teraz krzywą obniżyłem ogólną " set i select" -4 i teraz wszystko gra szpżarka chodzi na parametrach od 22 do 34 i pobiera około 1,3kwh ale wciąż jest 22,5* więc zobaczę jak jutro

jeśli dalej będzie 22,5* w domu to odpale Timer i zredukuje do 12/24h prace PC.

 

Sprawdziłem swoją PC i okazało się, że mam częstotliwość sprężarki ponad 60, dlatego zmieniłem krzywą na Hi -15/36* Lo +15/26* i 0* . U mnie pompa pracuje w godzinach 22:00 - 6:00. Będę celował w 20 stopni w domu około 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz taką powierzchnię to musisz liczyć jakieś 6,5-8kW na C.O. + jakieś 0,5kW na osobę na CWU i to musisz mieć przy temperaturze -22st.C!!!

Panas da Ci przy -15st.C 5,9kW + 3kW grzałki

Przy -22st.C nikt tego nie wie na pewno ale pewnie jakieś 3kW będziesz miał z pompy + 3kW(grzałki) a potrzebujesz około 8,5kW.

(Liczę to wszystko bardzo optymistycznie, jak będzie wiatr to będziesz potrzebował nie 8kW na C.O. a 10-11kW)

 

Ale to jest jak będzie zima....., kup sobie mały grzejnik na wszelki wypadek :-)

 

Dla temperatury +2st.C czyli średnia zimowa potrzebujesz około 96kWh na CO dostarczyć w ciągu 10h, a Twoja pompa w tanim prądzie będzie pracować na CO ok. 9h i w tym czasie odda 60kWh, czyli jest o 50% za mała by pracować wydajnie w taniej taryfie.

Dzięki za uwagi mam spotkanie po świętach z instalatorem który mi montował PC rok temu iI przekaże twoje uwagi .Nie testowałem PC przy temp.poniżej -7 ale wrazie czego jest duży kominek:bash:. Ale nie oto chodzi.

czyli reasumując jak mówisz za słaba PC ,brak filtra wody przy zasilaniu PC, czyszczenie wymiennika + twoje uwagi do wydajności co taki instalator może zrobić ? powie że sie nie znam i sie będzie bronił co wtedy?

i jeszcze wkońcu nie wiem jaka jest prawdziwa kubatura ogrzewana ta moja 365m3 czy ta w projekcie 620m3 kto dobrze policzył ,patrząc na sygnatury innych użytkowników z bardzo podobnym projektem ."DOM parterowy z poddaszem użytkowym dach dwuspadowy podają kubatury 370-440m3 więc jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO i jak tam chłopaki ponowie pytanko w sprawie tej kubatury. ja coś źle liczę? czy projektant się walnoł ,a może ja i projektant dobrze liczy bo nie wiem o co chodzi z tymi wyliczeniami.post na poprzedniej stronie

A no tak kolego iż kubatura w projekcie to jest z reguły kubatura liczona po zewnętrznym obrysie budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aslot, broni swego i dziwne żeby mówił że OZC jest złe przy doborze PC.

 

 

A jest faktycznie złe a nie dobre?, czy ja bronie ozc tylko dlatego ze je wykonuję? nie przesadzaj, kazde rzetelne i dokładne ozc jest pomocne przy doborze mocy pompy niezalenie od tego czy je wykonał asolt czy ktokolwiek inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...