Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Nie do końca się z tym zgodzę. Jeżeli z KG wychodzi 40*C to pompa powinna dążyć do tej temperatury, oczywiście przy zachowaniu DT=5k

Jeżeli dt się zmiejszy, to pompa zacznie taktowa. Kolega Thxluk ma wysoka deltę także problem go nie dotyczy, wiec na moje pompa powinna osiągnąć 40*C na wyjściu, przy czym oczywiście przegrzeje mu domek ;)

 

Pozdrawiam

Jacek

 

Masz 100% podłogówki, więc zrób sobie takie doświadczenie, a się przekonasz, czy się da. Oczywiście przy takich warunkach temperaturowych i bez bufora. Bo w okresach cieplejszych uda Ci się pewnie dojść do 40st, ale to jest właśnie skutek nadwyżki mocy pompy, która już nie potrafi jej zmodulować. Dochodzi więc do temp krańcowej i zaczyna taktować. Przy mrozach tej nadwyżki mocy już nie ma, więc pompa pracuje tak jak w zasadzie powinna, o czym świadczą temp wewnętrzne w domu thxluk.

A co do dążenia do zadanej to masz rację. Ona dąży, tylko, że po drodze natrafia na takie zjawiska jak defrosty, temp -22 na dworze, grzanie CWU, ingerencje użytkownika i to dążenie może jej zająć sporo czasu - gdyby nie to z pewnością prędzej czy później temp zadana by osiągnęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 100% podłogówki, więc zrób sobie takie doświadczenie, a się przekonasz, czy się da. Oczywiście przy takich warunkach temperaturowych i bez bufora. Bo w okresach cieplejszych uda Ci się pewnie dojść do 40st, ale to jest właśnie skutek nadwyżki mocy pompy, która już nie potrafi jej zmodulować. Dochodzi więc do temp krańcowej i zaczyna taktować. Przy mrozach tej nadwyżki mocy już nie ma, więc pompa pracuje tak jak w zasadzie powinna, o czym świadczą temp wewnętrzne w domu thxluk.

A co do dążenia do zadanej to masz rację. Ona dąży, tylko, że po drodze natrafia na takie zjawiska jak defrosty, temp -22 na dworze, grzanie CWU, ingerencje użytkownika i to dążenie może jej zająć sporo czasu - gdyby nie to z pewnością prędzej czy później temp zadana by osiągnęła.

 

Takie doświadczenia przeprowadzam dzień w dzień i to od paru miesięcy ;) - nigdy nie widziałem na wyjściu 35*C

W temp. ok 0* grzejąc tylko w T2 pompa nie dogrzewała mi domu.

Teraz przy tych mrozach to w domu mam upał 23.2*C wchodząc w droga taryfę ze 3-4h (dzisiaj dla testów grzałem do 14), temp. 33/29/fr57 z KG wynika 36.

Wdaje mi się, że prędzej bym się ugotował, niż pompa by osiągnęła zadaną temperaturę ;)

W domu ciepło, wiec chyba wszystko jest ok, ale uważam że po 15h pracy pompa powinna osiągnąć 36*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez jest dziwna sytuacja bo wczoraj np. przy -15 pompa miala na zasilaniu 30 na powrocie 27 wiec delta 3 i tak trzymala caly czas nie podbijajac KG. potem sie wylaczyla bo bylo ponizej -22. dzis ruszyla o 14 i obserwuje jak sie bedzie zachowywac,bedzie grzac caly dzien i noc na razie na wyjsciu 28.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi

 

Jak to PC się wyłącza ??. U mnie było z -24 i owszem koło -20 przestała trzymać temperaturę, chodziła na maksa , ale chodziła.

 

A jaki masz ostatni błąd ?

 

Zapomniałem, o tym guziku na sterowniku. Załączyłem jak instrukcje doczytałem. Na razie u mnie kolejnego -20 w pogodzie nie widać.

Edytowane przez ksysju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-24 (choć sąsiad mówi że miał -28) i moja 3-fazówka przeżyła noc. Teraz -20 na termometrze, czujnik na pompie wskazuje -18 i dalej grzeje. Zużyła przez jakieś 30 h ok. 90 kWh (1/3 stropu ocieplona dopiero).

 

Odszrania się jakieś 15 minut, pożerając od 0,50-0,70 kWh. Da radę, skoro przeżyła takie ekstrema. Dziś ma być zimniej, rano zobaczymy co będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie doświadczenia przeprowadzam dzień w dzień i to od paru miesięcy ;) - nigdy nie widziałem na wyjściu 35*C

W temp. ok 0* grzejąc tylko w T2 pompa nie dogrzewała mi domu.

Teraz przy tych mrozach to w domu mam upał 23.2*C wchodząc w droga taryfę ze 3-4h (dzisiaj dla testów grzałem do 14), temp. 33/29/fr57 z KG wynika 36.

Wdaje mi się, że prędzej bym się ugotował, niż pompa by osiągnęła zadaną temperaturę ;)

W domu ciepło, wiec chyba wszystko jest ok, ale uważam że po 15h pracy pompa powinna osiągnąć 36*C

 

Map78 raczej ma racje, u Ciebie ta PC nie pociągnie tak wysoko za duży odbiór chyba, moja niby jest do 60 stopni mógłbym przy niej klęczeć i chuchać a i tak nie ma szans nawet na 45, no może sam bufor by poszedł, szczęśliwie wystarcza mi 42 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe, że z powodu niskiej temperatury pompa nie chce się przełączyć na CWU, pomimo priorytetu? Wróciłem wczoraj po tygodniu, ustawione tylko grzanie CW. Przestawiłem na CO+CWU, ale nie reaguje... Do tej pory było OK do -2*. Wczoraj -14* i grzała CO, modulacja 80Hz.

Spotkał się ktoś z taką sytuacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was spotkał się z sytuacją, że w tych temperaturach pompa nie chce grzać CWU? Wróciłem wczoraj po tygodniu do domu, pompa była ustawiona na CO, na zewnątrz -13*, modulacja 80Hz. Przełączyłem na CO+CWU, zawór trzydrogowy nie reaguje, pompa nie grzeje CWU pomimo priorytetu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was spotkał się z sytuacją, że w tych temperaturach pompa nie chce grzać CWU? Wróciłem wczoraj po tygodniu do domu, pompa była ustawiona na CO, na zewnątrz -13*, modulacja 80Hz. Przełączyłem na CO+CWU, zawór trzydrogowy nie reaguje, pompa nie grzeje CWU pomimo priorytetu...

 

a jaką masz temperaturę ustawioną na CWU i ile jest w zbiorniku?

Pewnie masz różnicę mniejsza niż 8st.C i pompa jest jeszcze w okienku czasowym grzania C.O.

Jak różnica jest powyżej 8st.C to startuje od razu na CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szalej -30 to na południu małopolski a nie pod Krakowem.

 

Jak jeżdżę do pracy to codziennie przejeżdżam przez Czernichów no i nie powiedziałbym aby było tam zimniej niż dookoła

 

No czytaj, -25, zresztą dzisiaj też powtórka. No i pytanie który małopolski czy śląski, jest jeszcze jeden gdzieś tu nie daleko ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką masz temperaturę ustawioną na CWU i ile jest w zbiorniku?

Pewnie masz różnicę mniejsza niż 8st.C i pompa jest jeszcze w okienku czasowym grzania C.O.

Jak różnica jest powyżej 8st.C to startuje od razu na CWU.

 

 

Dzięki CNC, zapomniałem, że obniżyłem tydzień temu temperaturę grzania CWU z 48 na 44*, dlatego nie chciała wystartować. Już myślałem że jest jakieś zabezpieczenie przed grzaniem CWU w niskich temperaturach. Wszystko gra:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czytaj, -25, zresztą dzisiaj też powtórka. No i pytanie który małopolski czy śląski, jest jeszcze jeden gdzieś tu nie daleko ;-)

 

Małopolski :-) obok Zagacia :-D

Woźnik jest chyba 11 lub więcej w Polsce :-D

Masz kalibrowany termometr ? Nie , żebym się naśmiewał lub nie wierzył, ale z doświadczenia wiem, że termometry potrafią okłamywać nawet o 4-5 stopni.

 

U mnie tej nocy było ok -21 -22 C, ale termometr mam mniej więcej skalibrowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...