Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Bo się zawiesił w pozycji otwartej i czyta cały czas przepływ. W wersji F jest tylko pozycja ON lub OFF. Jak przekroczy wartość minimalną przepływu daje zwarcie poniżej czyta błąd.

 

Ale to by oznaczało ,że to jest rodzaj krańcówki -czyli przełącza przy określonym przepływie (i nie podaje aktualnego przepływu dla sterowania).Ok-teraz mi to jakoś pasuje.

Racja : wyczyszczenie albo wymiana (po gwarancji, oczywiście)

 

PS

Już namierzyłem gnojka-jest zaraz przy pompie

Edytowane przez bobrow
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tu nie pasuje -ja mam bufor czyli bardzo mały opór hydrauliczny ,Ty jesteś wpięty w OP.Ja mam wzrost ciśnienia w układzie na V=4 0,25 bar na tym buforze,Ty o ok 0,1 bar na OP.Przed chwilą zbypassowałem bufor (na grzejniki) i od razu ciśnienie mi wskoczyło o kolejne 0,2 bar...

Nie wierzę ,że na podłogówce masz tak niskie opory hydrauliczne.

Wg mnie jest to co najmniej dziwne, jak nie "podejrzane "

 

Mały spadek ciśnienia świadczy o prawidłowo zaprojektowanej instalacji, dobiegach z miedzi fi 28, pętlach średnio po max 60 metrów, itd. Teraz sprawdziłem manometr. W spoczynku 1,35bar, przy pracy na V4 1,4bar, więc spadek 0,05bar. Otwarte w tej chwili jest 11 pętli, na rotametrach łącznie 25l/min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały spadek ciśnienia świadczy o prawidłowo zaprojektowanej instalacji, dobiegach z miedzi fi 28, pętlach średnio po max 60 metrów, itd. Teraz sprawdziłem manometr. W spoczynku 1,35bar, przy pracy na V4 1,4bar, więc spadek 0,05bar. Otwarte w tej chwili jest 11 pętli, na rotametrach łącznie 25l/min.

 

Ok-nie znam się na hydraulice,staram się tylko zrozumieć pewne rzeczy.

Wzorowałem się też na wykresie pracy pompy, dP=0,05 bar na V=4 wg wykresu wychodzi chyba po za zakresem ...

obiegówka T-cap F.jpg

 

Zaciekawiłeś mnie tym niskim wzrostem ciśnienia w układzie-po naprawie ,proszę wrzuć info czy te wartości są nadal takie same.

A było tak zawsze ?

Edytowane przez bobrow
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to by oznaczało ,że to jest rodzaj krańcówki -czyli przełącza przy określonym przepływie (i nie podaje aktualnego przepływu dla sterowania).Ok-teraz mi to jakoś pasuje.

 

To mialoby sens. Z jednej strony wywala błąd H65 jak przepływ jest powyżej 10 przy defroście 2.fazy, z drugiej strony wywala H62, jak przepływ jest poniżej 10 l/min przy normalnej pracy. I tu bingo. Jutro podczas pracy PC pozamykam na minutkę pętle aż do poziomu łącznego poniżej 10, np. do 5-6 l/min i zobaczymy czy wywali H62. Jeśli nie, to ewidentnie padnięty jest czujnik przepływu, który cały czas pokazuje przepływ powyżej 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rydzman z tym ostrożnie abyś nie zwalił dodatkowo jeszcze czegoś. Chyba że masz możliwość puścić samą obiegówkę bez załączenia sprężarki. Najbezpieczniejsza metoda to odpiąć czujnik i sprawdzić miernikiem. Jak jest zwarcie to czujnik jak nie ma to moze być coś w płycie. Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rydzman z tym ostrożnie abyś nie zwalił dodatkowo jeszcze czegoś. Chyba że masz możliwość puścić samą obiegówkę bez załączenia sprężarki. Najbezpieczniejsza metoda to odpiąć czujnik i sprawdzić miernikiem. Jak jest zwarcie to czujnik jak nie ma to moze być coś w płycie.

Dobra. Zrobiłem test. Podczas pracy pompy w trybie CO stopniowo przymykałem pętle, aż uzyskałem na rotametrach 3-4 l/min. Poczekałem z minutę, a błąd H62 się nie pojawił, a powinien. Znaczy to wprost, że czujnik przepływu oszukuje, tzn. podwiesił się w pozycji "przepływ powyżej 10l/min. Dlatego też oszukując podczas defrostu w 2.trybie wyrzuca błąd H65. Jutro otworzę obudowę i postukam w ten czujnik, może się odwiesi. W między czasie i tak umówiłem się z instalatorem na serwis w środę i przy okazji ogarnięcie tego czujnika. Przeczyszczenie lub wymiana na nowy. W ramach gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol Rydzadam,

„męczy” mnie jeszcze ten niski wzrost ciśnienia na OP- czy na CWU masz tak samo ?

Pzdr

 

Na CWU jest tak samo. Zawsze tak było. Większa delta P była, kiedy ciśnienie w spoczynku miałem 0,9bar. Wtedy wchodziło do 1,1 przy pracy PC. Kiedy dopuściłem wodę do 1,25 bara, ciśnienie przy V4 wchodzi do 1,3. To tak około. Ten manometr to super dokładny pewnie też nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako,że mam Panasonica pytanie w tym temacie.

Panowie mam problem. T.z. Moja chałupka nie jest wstanie obecnie podnieść temp powyżej 21 stopni. Dodam, że puściłem wodę 35 stopni!!

Do przedwczoraj wszystko było ok. Nie obserwowałem wcześniej skrzynki z rozdzielaczem. Wczoraj zerknąłem i rotametry pokazują przepływ na skali około

2- 3. Czy to ma jakiś związek? Jak zwiększyć przepływ i czy to w ogóle coś da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako,że mam Panasonica pytanie w tym temacie.

Panowie mam problem. T.z. Moja chałupka nie jest wstanie obecnie podnieść temp powyżej 21 stopni. Dodam, że puściłem wodę 35 stopni!!

Do przedwczoraj wszystko było ok. Nie obserwowałem wcześniej skrzynki z rozdzielaczem. Wczoraj zerknąłem i rotametry pokazują przepływ na skali około

2- 3. Czy to ma jakiś związek? Jak zwiększyć przepływ i czy to w ogóle coś da?

 

Jeśli masz rotametry odkręcone na max ,to zaczął bym od zwiększenia prędkości pompy obiegowej-nie wiem ile masz ,ale wystartowałbym od V=5 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Przepływy rzędu po 3 l/min na pętlach są dobre, nie ma sensu ich zwiększać. Masz projekt jej podłogówki z obliczeniami?

Projektu nie mam. Sam liczyłem kiedyś rozstawy od 10 w łazience do 25 w sypialni. Wcześniej na ekogroszku nie miałem problemów.

Wyżej kolega napisał, że dom wychłodzony. Odpowietrzałem ostatnio pętle wodą z wodociągu ;-). Na razie nie będę nic ruszał, może podbije do 22 stopni zadanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektu nie mam. Sam liczyłem kiedyś rozstawy od 10 w łazience do 25 w sypialni. Wcześniej na ekogroszku nie miałem problemów.

Wyżej kolega napisał, że dom wychłodzony. Odpowietrzałem ostatnio pętle wodą z wodociągu ;-). Na razie nie będę nic ruszał, może podbije do 22 stopni zadanych.

 

To jeszcze pytanie pomocnicze-czy puszczałeś PC non-stop ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...