Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Chyba , że mówisz o technicznym problemie PC , ale też nie mam ... Ale pisząc " postaramy " chyba nie masz na myśli siebie .... bo nie jesteś użytkownikiem takiej zabawki , więc i wiedza , doświadczenie żadne , znikome , zerowe , .... chyba że się odkryjesz.

 

Znawca PC się znalazł od dwóch miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To go sprawdź-- ten podlicznik ,proponuję popatrzeć na ten z ZE

Na tych forach siedzę 5 lat (PV jak i PC )

Co do mojego zużycia to ci G-----o do tego podaję bo chcę i ja za to płacę.

9kW ---według ciebie nie da rady? Zapewniam że da. Na pewno jak by był potrzebny T-Cap 12kW to by taki był. Będzie 9kW.

3200kWh fakt dużo jak się patrzy na COP=1 jak przy grzałkach. Sporo osób ma na PC 1/3 tego ale ty tego nie wiesz.

 

To przez 5 lat nadal kultury wypowiedzi nie przyswoiłeś .

 

Ja tu jestem sporo dłużej ... ale to nie ma znaczenia . Kup sobie zabawkę zwaną PC i zapraszam do zabawy .

 

Fakt , w domach tych " zimnych " PC szybciej się wraca . ..

Edytowane przez toommm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znawca PC się znalazł od dwóch miesięcy.

 

Wiesz akurat dla mnie nawet majac dwa miesiace pompe jest lepszym znawca od Ciebie bo Ty tylko znasz z opowiesci a rozne rzeczy tu opowiadaja.

Na temat bzykania tez mozna sobie opowiesci posluchac i nawet filmy poogladac a w realu to co innego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem zapytać jak grzejecie swoimi pompami czy macie pompę włączoną np 24 na dobę i chodzi sobie na wolnych obrotach utrzymując zadana temperaturę czy wybranych godzinach doby np tylko w tanich taryfach ??

 

U mnie chodzi tylko w taniej 21-7 ( G13 ) . Nawet nie dała by rady bez przerwy chodzić 24 na dobę , po prostu by taktowała ,

 

Najlepiej popytaj tu i ówdzie kto ma PC która cię interesuje i po prostu podjedź zobaczysz , wypytasz , ja tak zrobiłem to daje dużo bo tak naprawdę człowiek ( prosty , zwykły jak ja ) nie wie jak to , co to .

 

edit2

 

Chodzi w taryfie ale nie myśl że są jakieś tam wielkie skoki temperatury , powiedzmy do 1 stopnia (grzeje/nie grzeje) , możesz też zapodać programator na ścianie jako kaganiec powiedzmy 22 stopnie i jak tylko spadnie temp. od podanej ( histeryza ) Pc się włączy i nadgoni do zadanej ( nie patrząc na taryfy ) . To tak w wielkim skrócie .

Edytowane przez toommm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem zapytać jak grzejecie swoimi pompami czy macie pompę włączoną np 24 na dobę i chodzi sobie na wolnych obrotach utrzymując zadana temperaturę czy wybranych godzinach doby np tylko w tanich taryfach ??

 

U mnie chodzi non stop.

Jak cieplej tylko się wyłącza.

Niska krzywa.

Jednak przechodzę na tania taryfę i może dodam w taniej na harmonogramie

Od listopada chodzi już 1900 h

Ale tylko 280 włączeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chodzi non stop.

Jak cieplej tylko się wyłącza.

Niska krzywa.

Jednak przechodzę na tania taryfę i może dodam w taniej na harmonogramie

Od listopada chodzi już 1900 h

Ale tylko 280 włączeń.

 

A jakie macie zużycie energii przy takich ustawieniach ??

Edytowane przez Mozyn90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie macie zużycie energii przy takich ustawieniach ??

 

U mnie pracuje w g13 ma pozwolone od 21-7 i 13-16 w tych godzinach praca steruje termostat ustawione 23,2 histeryza 0,3st.

Nad ranem od 4-7 aby wymusic grzanie podnosi temp.do 23,6

Tak samo od 13do 16tej ale nie dobija do niej dogrzewa gdzies do 23,4 to zrobione tylko poto zeby nagrzalo przed sama przerwą.

Od 13 do 16 jak jest slonecznie to i tak sie nie wlacza bo od slonca temp.wzrasta do 24st.w takie dni jest troszke chlodniej na górze bo tam kalafiory i mniejsze zyski sloneczne ale nie mniej niz 21,8st.

Temp na zasilaniu stala 32st

Sob,niedz i swieta bez kagańca i tak się załącza sama w bardzo podobnych godzinach

Edytowane przez codix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pracuje w g13 ma pozwolone od 21-7 i 13-16 w tych godzinach praca steruje termostat ustawione 23,2 histeryza 0,3st.

Nad ranem od 4-7 aby wymusic grzanie podnosi temp.do 23,6

Tak samo od 13do 16tej ale nie dobija do niej dogrzewa gdzies do 23,4 to zrobione tylko poto zeby nagrzalo przed sama przerwą.

Od 13 do 16 jak jest slonecznie to i tak sie nie wlacza bo od slonca temp.wzrasta do 24st.w takie dni jest troszke chlodniej na górze bo tam kalafiory i mniejsze zyski sloneczne ale nie mniej niz 21,8st.

Temp na zasilaniu stala 32st

Sob,niedz i swieta bez kagańca i tak się załącza sama w bardzo podobnych godzinach

 

Codix możesz napisac jaki masz termostat zewnetrzy ?

Z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pracuje w g13 ma pozwolone od 21-7 i 13-16 w tych godzinach praca steruje termostat ustawione 23,2 histeryza 0,3st.

Nad ranem od 4-7 aby wymusic grzanie podnosi temp.do 23,6

Tak samo od 13do 16tej ale nie dobija do niej dogrzewa gdzies do 23,4 to zrobione tylko poto zeby nagrzalo przed sama przerwą.

Od 13 do 16 jak jest slonecznie to i tak sie nie wlacza bo od slonca temp.wzrasta do 24st.w takie dni jest troszke chlodniej na górze bo tam kalafiory i mniejsze zyski sloneczne ale nie mniej niz 21,8st.

Temp na zasilaniu stala 32st

Sob,niedz i swieta bez kagańca i tak się załącza sama w bardzo podobnych godzinach

 

A jaki termostat ??? Ja mam sterownik z pompy przeniesiony do salonu też mogę to ustawic jako termostat pokojowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Mam pytanie dla znawców tematu. Czy nie lepiej grzać tylko w dzień, na jednej taryfie prądowej ? Za dnia temperatura powietrza jest dużo wyższa, COP byłby dużo bardziej korzystniejszy ? W nocy temperatury spadają poniżej -7 i wtedy załączy grzałkę.

Nie lepiej.

-7st.C i grzałka??

No cóż, są różne zboczenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dla znawców tematu. Czy nie lepiej grzać tylko w dzień, na jednej taryfie prądowej ? Za dnia temperatura powietrza jest dużo wyższa, COP byłby dużo bardziej korzystniejszy ? W nocy temperatury spadają poniżej -7 i wtedy załączy grzałkę.

 

Przy tak małym domu ty chcesz włączać grzałkę przy -7st? Przestaw sobie w menu instalatora włączanie grzałki na -15 i śpij spokojnie. Ja mam większy dom od Twojego i u mnie już kilka razy w nocy tej zimy bywało po -10st i żadna grzałka się nie włączyła. COP trochę niższy ale prąd w nocy o połowę tańszy. Poza tym mniej defrostów bo powietrze suche i pompa spokojnie sobie pyka bez grzałki;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codix możesz napisac jaki masz termostat zewnetrzy ?

Z gory dzieki.

 

Euroster 4040

Ma mozliwosc ustawienia temperatury co 0,1st

Histeryza ustawiana dowolnie co 0,1st

Korekta czujnika co 0,1st

Dwie temperatury ustawiane dzienna i nocna i harmonogram w ktorym na kazdy dzien ustawia sie w jakich godzinach ma byc nocna w jakich dzienna.

Ma tam jeszcze sporo funkcji

Np.uczy sie kilka dni z jakim wyprzedzeniem uruchomic grzanie ustawiasz ze na 7 rano ma byc 23,4 i on wczesniej juz zalacza grzanie ale jakos mi sie to nie sprawdzalo ale u innych moze byc ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dla znawców tematu. Czy nie lepiej grzać tylko w dzień, na jednej taryfie prądowej ? Za dnia temperatura powietrza jest dużo wyższa, COP byłby dużo bardziej korzystniejszy ? W nocy temperatury spadają poniżej -7 i wtedy załączy grzałkę.

 

Jak masz cieply dom to wystarczy jak bedziesz grzal w samej taniej tak jak ja w g13 .

Grzalka nie ma szans Ci sie zalaczyc przy minus7 tylko se to przestaw .

W nocy masz polowe tanszy prad a cop nie bedzie polowe mniejszy jak w dzien bedziesz mial np.4 a w nocy 3,3

 

Sasiad ma g12w i nie patrzy na godziny używa prad w domu jak chce pompa chodzi samopas kiedy chce tylko cwu ma ustawiona w tanich i wychodzi mu taki stoaunek poboru energii ze srednia cena wychodzi 36gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...