Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Jak masz cieply dom to wystarczy jak bedziesz grzal w samej taniej tak jak ja w g13 .

Grzalka nie ma szans Ci sie zalaczyc przy minus7 tylko se to przestaw .

W nocy masz polowe tanszy prad a cop nie bedzie polowe mniejszy jak w dzien bedziesz mial np.4 a w nocy 3,3

 

Sasiad ma g12w i nie patrzy na godziny używa prad w domu jak chce pompa chodzi samopas kiedy chce tylko cwu ma ustawiona w tanich i wychodzi mu taki stoaunek poboru energii ze srednia cena wychodzi 36gr

 

Ale wy macie podłogówki, a przynajmniej parter, nagrzewając w nocy podłogę, w dzień wam oddaje to ciepło, do tego jak masz na południe okna to w dzień też wam coś podniesie.

Ale teraz moja sytuacja, same grzejniki ( łazienkę pomijam ), okna na południe zasłonięte od słońca, bo mi cień rzuca w zimie drugi budynek.

Z tego względu muszę grzać całą dobę, ale właśnie jak kolega wyżej pytał czy nie lepiej grzać w dzień, w moim przypadku tak robię, grzeje wyżej w dzień, w nocy obniżam temperaturę w domu i w cieplejsze dni niewiele grzeje w nocy. Uprzedzam, nie twierdzę, co wychodzi taniej g11 czy g12, ja mam g11.

Do tego od m-c dodatkowo ustawiłem grzanie cwu tylko w dzień.

Na te chwilę całkowite zużycie energii od 05.09.2019 ( wtedy założyłem PV ), spisane z licznika ZE - 3507kWh, gdzie średnie bytowe na dzień -10-11kWh ( mam wszystko na prąd indukcja itd. ).

Zużycie za ten okres na CO i CWU wg. licznika PV - 1960kW

Tak więc wracając do tematu, ja grzeję więcej w dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wy macie podłogówki, a przynajmniej parter, nagrzewając w nocy podłogę, w dzień wam oddaje to ciepło, do tego jak masz na południe okna to w dzień też wam coś podniesie.

Ale teraz moja sytuacja, same grzejniki ( łazienkę pomijam ), okna na południe zasłonięte od słońca, bo mi cień rzuca w zimie drugi budynek.

Z tego względu muszę grzać całą dobę, ale właśnie jak kolega wyżej pytał czy nie lepiej grzać w dzień, w moim przypadku tak robię, grzeje wyżej w dzień, w nocy obniżam temperaturę w domu i w cieplejsze dni niewiele grzeje w nocy. Uprzedzam, nie twierdzę, co wychodzi taniej g11 czy g12, ja mam g11.

Do tego od m-c dodatkowo ustawiłem grzanie cwu tylko w dzień.

Na te chwilę całkowite zużycie energii od 05.09.2019 ( wtedy założyłem PV ), spisane z licznika ZE - 3507kWh, gdzie średnie bytowe na dzień -10-11kWh ( mam wszystko na prąd indukcja itd. ).

Zużycie za ten okres na CO i CWU wg. licznika PV - 1960kW

Tak więc wracając do tematu, ja grzeję więcej w dzień.

 

No i super. Ważne że grzejesz tak jak Ci wygodnie a nie tak jak narzucają taryfy;) Pytanie kolegi Łukasza dotyczyło chyba wątpliwości co do włączania grzałki w niskich temperaturach i mam nadzieję mu je rozwialiśmy:-)

ps. Też mam dom na zacienionej działce i na stoku południowym, zysków bytowych w zimie niestety niewiele:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego u kazdego cos innego ;)

Wazne zeby poznac swój dom i jego mozliwosci.

Tak jak wczesniej pisalem u sasiada pompa grzeje kiedy chce on z pradu korzysta kiedy chce zadnych rezimów taryfowych a i tak ma g12w i cena srednia mu wychodzi po 36gr za kwh.

Ale u jednego tak sie sprawdzi a drugiego nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na te chwilę całkowite zużycie energii od 05.09.2019 ( wtedy założyłem PV ), spisane z licznika ZE - 3507kWh, gdzie średnie bytowe na dzień -10-11kWh ( mam wszystko na prąd indukcja itd. ).

Zużycie za ten okres na CO i CWU wg. licznika PV - 1960kW

.

 

Chodzi Ci o założoną PC , a nie o PV (tj fotowoltaikę) ?

Żeby nie wprowadzić kogoś w błąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem zapytać jak grzejecie swoimi pompami czy macie pompę włączoną np 24 na dobę i chodzi sobie na wolnych obrotach utrzymując zadana temperaturę czy wybranych godzinach doby np tylko w tanich taryfach ??

 

U mnie samopas, bez reżimu taryfowego, moduluje jak chce i kiedy chce, to samo z CWU, podbijam jedynie CWU trzy razy dziennie w tanich godzinach do 54*, w pozostałym czasie 48*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grzejnikami nie poszaleje się jeśli chodzi o grzanie taryfowe, więcej, nie ma szansy na to :)

 

Dlaczego nie ma szans?

Zaloz ze na grzejnikach chodzi pompa na okretke bez przerwy i pobiera 1kwh w spoaib ciagly.

To w g13

13h x 1kwh x 0,31gr+6h x1kwh x0,56 +5h x 1kwh x0,91gr=12zl

W sob i niedz

24h x1kwh x 0,31gr=7,44zl

5dni x 12zl+ 2dni x 7,44zl=75zl/7/24=44gr za kwh to taniej niz w g11 56gr

Do tego dojda swieta ktore zaniżą jeszcze

Do tego spokojnie cwu mozna ustawic tylko w tanich

I wyjdzie ze na grzejnikach tez mozna taniej niz w g11

Jesli do tego dojdzie ze pompa i tak robi iles godzin przerwy na dobe to mozna tak ustawic zeby robila te przerwy podczas drozszych godzin i znowu taniej.

Warunkiem jest ze po 16tej do 21 nie zużywamy jakis kosmicznych ilosci pradu na potrzeby bytowe.

U mnie akurat po 16tej to tylko swiatlo telewizory woda na herbatę i jakies jedzenie odgrzac jak sie ktos na obiad spozni i ewentualnie kolacja na cieplo (zuzycie znikome)

Zapomnialem dodac ze sasiad wlasnie na grzejnikach jedzie i mu srednia 36gr wychodzi,grzanie tylko w taniej mu sie nie sprawdzilo za szybko chata stygła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo ,

szał nie musi być na 100%...

Ja mam kalafiory z temp CO 40-48st i średnia z G12W wychodzi mi od kilku lat ok 0,42-0,43 pln brutto wszystko...

A mógłbym np becalować 0,52 pln (bo taką chyba miałem ponad dwa lata temu ofertę ) w G11.

Rocznie zużywam ok 12 000kWh x różnica ze stawki tj 0,10 pln =1 200 pln brutto taniej rocznie.

Dla mnie warto , dodam tylko -że żona stara się tylko puszczać zmywarę w T2 (ale bardzie stara się niż tak robi...)

No...

Edytowane przez bobrow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6-7 kw to strasznie mało mi pobiera 25-30kw przy ujemnych temp dom 200m2

 

Zależy jak Grzejesz.

Jak na harmonogramu to zapewne tak wyjdzie.

PC pracuje na dużej mocy.

Spróbuj sobie na kilka dni wrzucić niska krzywa i grzej cały czas.

Zobaczysz różnice.

Co do grzania w tanich nie neguje ale ciężko mi uwierzyć ze przez 15 godzin dom utrzyma ta sama temperaturę.

Niestety u mnie G12w nie ma okienka dziennego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dlaczego nie ma szans?

Zaloz ze na grzejnikach chodzi pompa na okretke bez przerwy i pobiera 1kwh w spoaib ciagly.

To w g13

13h x 1kwh x 0,31gr+6h x1kwh x0,56 +5h x 1kwh x0,91gr=12zl

W sob i niedz

24h x1kwh x 0,31gr=7,44zl

5dni x 12zl+ 2dni x 7,44zl=75zl/7/24=44gr za kwh to taniej niz w g11 56gr

Do tego dojda swieta ktore zaniżą jeszcze

Do tego spokojnie cwu mozna ustawic tylko w tanich

I wyjdzie ze na grzejnikach tez mozna taniej niz w g11

Jesli do tego dojdzie ze pompa i tak robi iles godzin przerwy na dobe to mozna tak ustawic zeby robila te przerwy podczas drozszych godzin i znowu taniej.

Warunkiem jest ze po 16tej do 21 nie zużywamy jakis kosmicznych ilosci pradu na potrzeby bytowe.

U mnie akurat po 16tej to tylko swiatlo telewizory woda na herbatę i jakies jedzenie odgrzac jak sie ktos na obiad spozni i ewentualnie kolacja na cieplo (zuzycie znikome)

Zapomnialem dodac ze sasiad wlasnie na grzejnikach jedzie i mu srednia 36gr wychodzi,grzanie tylko w taniej mu sie nie sprawdzilo za szybko chata stygła

No właśnie dlaczego to sam po części odpowiedziałeś w ostatnim zdaniu :)

Po następnej części, grzejniki od razu oddają ciepło, czyli w nocy zamiast mieć chłodniej dla lepszego snu, będą napierdzielaly ciepłem co jest niezbyt komfortowe i siłą rzeczy nie będzie grzania.

Podobnie ma się rzecz z anhdydrytem.

Dla mnie oba rozwiązania dla pompy to pomyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o założoną PC , a nie o PV (tj fotowoltaikę) ?

Żeby nie wprowadzić kogoś w błąd...

 

Tak masz rację PC, mój błąd - 05.09.19 założyłem pompę PW.

A widzę, że wywiązała się dyskusja o grzejnikach przez kolegę ,,Arturo72,, to może wieczorem o tym z wami podyskutuję, bo już mu chciałem dawno o tym powiedzieć, że się myli, twierdząc, że grzejniki to pomyłka. Ale teraz idę na wódkę:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przez 5 lat nadal kultury wypowiedzi nie przyswoiłeś .

 

Ja tu jestem sporo dłużej ... ale to nie ma znaczenia . Kup sobie zabawkę zwaną PC i zapraszam do zabawy .

 

Fakt , w domach tych " zimnych " PC szybciej się wraca . ..

 

Rejestracja twoja 2018r

Może i się zwróci szybciej jat piszesz, za to w twoim nie ma sensu ta PC nigdy się nie zwróci jak 100kWh /miesiąc potrzebuje dom. Tak twoim tokiem myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz akurat dla mnie nawet majac dwa miesiace pompe jest lepszym znawca od Ciebie bo Ty tylko znasz z opowiesci a rozne rzeczy tu opowiadaja.

Na temat bzykania tez mozna sobie opowiesci posluchac i nawet filmy poogladac a w realu to co innego ;)

 

Zapewne masz rację że 2 miesiące to większe doświadczenie. Fakt na dziś nie mam PC lecz ja wiem jak ustawić krzywą czy grzanie CWU w pompie co do niektórych co mają i nie wiedzą.

Reszty nie komentuje problemów brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz rację że 2 miesiące to większe doświadczenie. Fakt na dziś nie mam PC lecz ja wiem jak ustawić krzywą czy grzanie CWU w pompie co do niektórych co mają i nie wiedzą.

Reszty nie komentuje problemów brak.

 

Ale sie ujeba...ś na te 100kwh juz bys sobie odpuscil.

Albo ktos posty pokasowal albo calosci nie przeczytałeś

Kolega toommm zużywa wiecej i ma to na podliczniku w ramach żartu zapodal wynik ze sterownika pompy bo tam ma 100kwh bo tak oszukuja sterowniki w tych pompach.

A ty sie tego przyczepiles jak rzep psiego ogona .

 

To ja Ci zapodam ze od 22lipca do dzisiaj jakies 500kwh tez łykniesz ?

Tyle pompa wskazuje.

Edytowane przez codix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...