Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Modulacja jednofazowej i trójfazowej nie jest taka sama , trójfazowa schodzi do 19Hz , jednofazowa do 21 ( czy może do 22) Hz , czy przekłada sie to na Waty (pewnie tak) i ile tych Watów więcej jest to nie wiem , ale trójfazowa co do zasady moduluje się niżej....

 

a co do grzałek , to trójfazowe 9kW też mają grzałki 3kW jako standard , ale są też wersje "bogatsze" z grzałkiami 9kW. ( jest to oznaczone w typie KITu ).

 

Jednofazowy t-cap monoblok seria H moduluje się do 19Hz i potrafi tak godzinami chodzić , nie raz to obserwowałem u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym miejscu co masz zaznaczone wcale na wykresie nie widać ,że to defrost. Tylko temperatura wyjsciowa z parownika wzrasta.

Dodaj do wykresu może częstotliwość , czy pompa włączona czy wył...., przepływ...

 

sorki nie ten wykres wkleiłem

już poprawiłem poniżej, po 18:00 włącza się defrost

Edytowane przez Jacekss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki problem mi się pojawił... PC jest włączona na grzanie CWU, w danym momencie nie działa (tryb gotowości).. i nagle włącza się defrost, sam od siebie. na sterowniku zero informacji o tym (brak ikonki) słychać tylko głośniejszy szum bo obiegówka podkręca obroty. zerknąłem do aquarea-service i faktycznie pokazuje mi że włączył się defrost tak po prostu. najgorsze że wtedy też grzałka jest aktywna, więc leci trochę kWh.

W tym miesiącu zdarzyło mi się to już dwa czy trzy razy, wcześniej też się to włączało tak raz na miesiąc, dwa.. w sumie przez rok PC działała ok, bez żadnych problemów, od tej zimy zaczęło szwankować... pomaga wyłączenie PC z poziomu sterownika, i włączenie. przerywa defrosta. załączam wykres.. po 18:00 się włącza nie wiadomo po co.

PC.jpg

Edytowane przez Jacekss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migu jak nie widać jak widać. Zielona krecha to defrost. 1 przed 23, drugi zaraz po północy i trzeci o 5

 

Tak , ale ja myślałem ,że kolega pokazwał na godz 10 , tam nagle wzrosła temperatua parownika , a defrostu nie było...

 

Tutaj też o 18 można się domyśleć ,że pompa była wyłączona , ale czy na pewno ? Daj częstotliwość sprężarki , przepływ wody , temperaturę otoczenia....

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dodaję nowy wykres

 

chodzi tylko o start PC po 18:00 .. wtedy od razu włączył się defrost.. PC była w stanie oczekiwania, włączony program grzanie CWU

najgorsze jest to że w tym stanie się przywiesza i może tak chodzić dopóki nie wyłączę PC. w tym przypadku zrobiłem to nawet szybko. widać wyłączenie PC ok 18:30 i ponowne włączenie

raz mi się zdarzyło że PC tak pracowała przez 5 godz, nabiła wtedy 20 kWh :/

PC_1.jpg

Edytowane przez Jacekss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłeś położenie danych Działanie i Odszroń , więc nie widać w jakim są stanie ( czy mają wartość 1 czy 2 o 18:00) , ale zakładam ,że 2.

 

Pompa była w stanie oczekiwania , to znaczy ,że była włączona ( zielona dioda na sterowniku się paliła) , ustawiona na grzane zbiornika , i czekała aż temperatura w zbiorniku spadnie o ustawioną deltę ,żeby zagrzać zbiornik ? Może sprawdź na wykresach czy właśnie w tym momencie temperatura cwu była już niska i załączyła się po to ,żeby ten zbiornik nagrzać ?

Miałeś coś w harmonogramie na tą 18 ?

Temperatura za parownikiem , to chyba ta od której zależy defrost ? ( po angielsku temperatura od której zależy defrost to Outside Pipe temperature... może znajdziesz coś w podobie... w tym service cloudzie , bo ja przestałem juz dawno tego uzywac)

Może właśnie ten czujnik szwankuje , i jak pompa się włącza to w trybie zbiornika od razu robi defrost ( w trybie grzania czeka najpierw te 35min).

 

Czy zawsze miałeś moduł ? Czarna teoria ( i mało prawdopodobna) ,to taka ,że on Ci to włącza ... ( teortycznie Panasonic może bez problemu pompę włączyć , i włączyć defrost)...

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę kupić używany adapter sieciowy (CZ TAW1) jeżeli było na niego rejestrowane już konto ? Dam radę to jakoś zresetować i zarejestrować na siebie bez dostępu do tamtego konta ?

 

Tak , bo nawet jak moduł jest zarejestrowany u kogoś , to fizyczne jego skasowanie ( przez nacisniecie przyciskow) wyrejestrowuje z tego konta i można ten numer przypisać do drugiego konta. A bez dostępu fizycznego do urządzenia poprzedni właściciel już go ponownie nie zarejestruje.

Jakb co to daj znac , bo u mnie taki CZ-TAW1 leży już od roku i się kurzy :)

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dodaję nowy wykres

 

chodzi tylko o start PC po 18:00 .. wtedy od razu włączył się defrost.. PC była w stanie oczekiwania, włączony program grzanie CWU

najgorsze jest to że w tym stanie się przywiesza i może tak chodzić dopóki nie wyłączę PC. w tym przypadku zrobiłem to nawet szybko. widać wyłączenie PC ok 18:30 i ponowne włączenie

raz mi się zdarzyło że PC tak pracowała przez 5 godz, nabiła wtedy 20 kWh :/

 

Instalator -> ustawienia systemu -> "Anty-zamarzanie" jak miałem na tak, to też odpalała sobie defrosty przy dłuższych okresach bezczynności. Ustawiłem na nie i już się tak nie działo. Tylko weź pod uwagę, że ja mam splita a Ty monoblok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator -> ustawienia systemu -> "Anty-zamarzanie" jak miałem na tak, to też odpalała sobie defrosty przy dłuższych okresach bezczynności. Ustawiłem na nie i już się tak nie działo. Tylko weź pod uwagę, że ja mam splita a Ty monoblok.

 

też mam ustawione antyzamrarzanie na TAK.. teraz przestawiłem to na NIE. zobaczymy czy pomoże

Edytowane przez Jacekss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zawsze miałeś moduł ? Czarna teoria ( i mało prawdopodobna) ,to taka ,że on Ci to włącza ... ( teortycznie Panasonic może bez problemu pompę włączyć , i włączyć defrost)...

 

dzięki za odpowiedź... na teraz zmieniłem anty-zamrarzanie na NIE. zobaczę czy pomoże.

powiem ci że też miałem taką myśl że to przez ten moduł... 1 rok pracowała bez modułu, bo jakoś nie miałem "czasu" na podłączenie i skonfigurowanie i było ok :) potem go odpaliłem.. no i zaczęły się te problemy (tak plus minus)... aaa i co zauważyłem że jak pojawia się jakiś problem z aquarea service (niedostępność, itp) to takie coś się dzieje, dwa razy to uchwyciłem. niestety teraz już takiej korelacji nie zanotowałem. w następnym poście zamieszczę wykres z dzisiaj... bo znowu się to zadziało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj ponownie włączył się defrost. PC była włączona (zielona linia) ... nastawiona na grzanie wody. temp wody ok... pow 50C, czyli była nagrzana

linia brązowa (na prawej osi) to funkcja Odszroń.. i widać że się włącza. po 11:00 wyłączyłem PC ze sterownika. najciekawsze że sterownik nawet nie pokazuje że PC jest aktywna, że jest defrost. Ale za to serwis aquarea pokazuje ikonkę defrostu przy temp grzania :) ot taka ciekawostka..

poczekam jeszcze trochę i może na próbę wywalę ten moduł wifi .. jak się okaże że to przez niego to ... do kosza :)

PC_2.jpg

Edytowane przez Jacekss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...