Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Tak , jakby była ok . A temperatura otoczenia ? Na wyświetlaczu pokazuje ją prawidłową ? I na wykresie też ok ?

 

na teraz pokazuje ok, na wyświetlaczu 11C i w systemie Faktyczna temp zewn. również 11C

ale... co dziwnego akurat w tym przypadku, że temp zewn pokazywana przez system przed włączeniem się defrostu zaczęła mocno spadać, do 4C (z 12C)

mniej więcej przy 7-8C włączył się defrost. ale to dzisiaj, pogoda zwariowana, wieje, czasami leje. nie wiem czy to miało wpływ aż tak na temp zewnętrzną.

 

wcześniej zauważyłem jeszcze coś innego.. że jak PC weszła w tryb defrost, ten nazwę to tryb "niejawny" .. to czujnik temp cwu tak jakby zawiesił się i pokazywał wyższą temp niż faktyczna. po wyłączeniu i włączeniu PC ... temp cwu spadła (no tak o 7-8C)?!

Edytowane przez Jacekss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIG25 mam prośbę pomógłbyś zainstalować GoHeishaMon -a . Mam już dosyć tej chmury - wolałbym to po lokalu + HA. Może ktoś z forum się tym jeszcze zainteresuje. Nie bardzo rozumiem co najmniej kilku rzeczy.

 

1 Żeby to uruchomić potrzebna jest modyfikacja oprogramowania na CZ-TAW1 tylko czy jeszcze dodatkowa integracja (zakładając, że broker MQTT jest już zainstalowany na HA) chyba nie, ale w lokalizacji tego projektu jest mnóstwo plików a do instalacji potrzebne tylko 3 dlatego tak mnie to zastanawia po co tego tam tyle

 

 

2 Na pena kopiuje 3 pliki wg instrukcji - rozumiem, że jednemu z nich zmieniam nazwę i rozszerzenie "config.example" na "GoHeishaMonConfig.new"

 

3 Przed wgraniem modyfikuje plik "GoHeishaMonConfig.new" pod siebie znaczy dostęp do serwera Mqtt IP, login, hasło itp.

 

4 Uruchamiam kombinacją przycisków zgodnie z instrukcją i w pewnym momencie usuwam pena

 

5 I dalej koniec nie kumam - jak to połączyć z WIFI, żeby to połączyć z brokerem Mqtt??

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jak miałeś połączenie wifi , to CZ-TAW1 również Ci się do tego samego wifi podłączy ( po przejściu na GoHeishaMon) , nic pod tym względem nie musisz robić. Więc tak to robisz jak napisałeś.

EDIT: A więcej plików jest na inne platformy ( bo GoHeishamon można odpalić na dowolnym sprzęcie podłączonym do pompy ciepła przez ttl , np . raspberrypi , router ,a nawet zwykły komp).

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry wszystkim.

Dom z uzytkowym poddaszem, OZC wyszło 8250, zapotrzebowanie 15700, wojewodztwo dolnoslaskie, Lubin.

Proponuja mi T-Capa 9 KW 3 fazowego, ale zastanawiam sie, czy seria HP by nie wystarczyla?

Jak patrzę, dla Lubina minimalna średnia dobowa dla grudnia-luty to minus 3

W koncu grzalka w te duze mrozy - 15 i nizej (jezeli wystapi, to parenascie godzin w sezonie? ) sie zalaczy,

to przezyje te pare dni + dodatkowo na dachu fotowoltaika 7 kwp.

Całość ogrzewania grzejniki, 150m2 powierzchni, ocieplenie styropian 15 bialy.

Troche tego TCapa odbieram, że "damy TCapa, żeby na pewno nie mieć kłopotu", ale jak widzę w katalogu Panasonica,

że "Tcap" jest zalecany do skrajnie niskich temperatur, to mi nie pasuje to do mojego miasta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OZC; 8250W; 15700 kWh, wojewodztwo dolnoslaskie, Lubin.

W koncu grzalka w te duze mrozy - 15 i nizej (jezeli wystapi, to parenascie godzin w sezonie? ) sie zalaczy,to przezyje te pare dni + dodatkowo na dachu fotowoltaika 7 kwp.

Całość ogrzewania grzejniki, 150 m2 powierzchni, ocieplenie styropian 15 bialy

Przy takim założeniu to 9 kW/1f -w zupełności wystarczy,

7kWp z fotowoltaliki - zapewni pokrycie tylko dla

PC = na CO + CWU ( ile osób ? )

0ae335003a45.png

Edytowane przez Andrzej5101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 osoby, wanna z prysznicem + na gorze prysznic.

9 kW to sie zgadzam, pytanie, czy tcap czy hp albo inna wersja/pompa? tu mam najwieksza watpliwosc

9kW/1faza / nie TCap

a/ WH-SDC09H3E5 z 3 kW grzałka,

b/ WC09J3E5-SM z 3 kW grzałka na R32 -nowsza

 

781289d4e474.png

Edytowane przez Andrzej5101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jak miałeś połączenie wifi , to CZ-TAW1 również Ci się do tego samego wifi podłączy ( po przejściu na GoHeishaMon) , nic pod tym względem nie musisz robić. Więc tak to robisz jak napisałeś.

EDIT: A więcej plików jest na inne platformy ( bo GoHeishamon można odpalić na dowolnym sprzęcie podłączonym do pompy ciepła przez ttl , np . raspberrypi , router ,a nawet zwykły komp).

 

Podziekował MIG25 - będę probowal w wolnej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może lepiej trójfazową KIT-WC09H3E8 , przynajmniej jednostka zewnętrzna będzie dwuwentylatorowa.

Bo KIT-WC09H3E5 ma jeden wentylator ,i po prostu będzie się częściej obladzać.

Trójfazowa ma modulacje rzędu 3,5 do 4,5 kW a 1-fazowa do 2,2 kW i z pewnością dużo tańsza,

Jaka różnica w cenie pomiędzy TCap a 3- fazową???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o radę.

Postanowiłem pozbyć się buforu. Dotychczas miałem za buforem 2 pompki obiegowe które cisneły ok 40l/min w 2 obiegi podłogówek. Każda po ok.700m (12 pętli) a najdłuższe petle ok 80m . Doprowadzenie do rozdzielaczy fi 40 i 36. Przy tym układzie na rotometrach przeływy ok 2 l/m.

Instalator (nie ten od pompy) wykonał bajpas i po odpaleniu pompy zrobiło sie kuku, mianowicie nie ma przeplywów na rotometrach. Kombinowałem z zakręcaniem pętli, zmniejszaniem delty aby zmusic pompe obiegowa do mocniejszej pracy i nie ma efektu.

Czy obiegówka w pompie moze byc za słaba ? Instalator twierdzi ze nie jedna taka podłogówke podłaczał bezposrednio do piecyka gazowego i wszystko smiga az miło .po przełaczeniu wszystkiego z powrotemna zasilanie przez bufor wszystko śmiga . Macie jakis pomysł co sie moze dziać z tą instalacja ? czy moze musze cos w pompie przełaczyć ?

Edytowane przez damik1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójfazowa ma modulacje rzędu 3,5 do 4,5 kW a 1-fazowa do 2,2 kW i z pewnością dużo tańsza,

Jaka różnica w cenie pomiędzy TCap a 3- fazową???

 

Przy podłogówce modulacja raczej nie ma znaczenia ( a skoro to nowy dom to na pewno podłogówka) , ale spójrz na to z tej strony , że jednofazowa to w rzeczywistości wysilona 7kW , a trójfazowa to ograniczona 12 kW , stąd taka różnica w modulacji...

Niby obie 9kW a to zupełnie inne pompy w użytkowaniu.

Różnica cenowa pewnie gdzieś w granicach 2 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz pomocy ! Ale co w ogóle podałeś -

-wiemy ile jest pętli i jakie długie po za tym piszesz Cyt .Kombinowałem z zakręcaniem pętli, zmniejszaniem delty aby zmusic pompe obiegowa do mocniejszej pracy i nie ma efektu.

To o ci chodzi? o mocniejszą pracę ? czy o przepływ? Po za tym nic nie wiadomo o PC czy ma jakieś błędy ? itd.

PS. A że wlaśnie mam tak jak mam czyli SUPER- to nie zasługa forum lecz wlasna wiedza na temat ( CO ) i tak jak to ująłeś DOŚWIADCZENIE z grzałkami.

Jak dla mnie za malo konkretnych danych aby w mig zdiagnozować problem. A problem może być banalny .

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tak nie denerwuje lenia jak czyjaś pracowitość :)

 

Gdzie tu pracowitość???? Jak uklad chodzi a gość szuka dziury w całym. Ma chleb a bułek szuka.

Po prostu szuka problemu bo mu się nudzi.

A że ja na ciebie działam jak Święcona Woda na diabła to doskonale wiem.

Nie raz już ci twą niewiedzę w pewnych sprawach wytykałem. ( Pomijając PC ) -bo tu akurat coś tam wiesz. Wiesz lecz nie wszystko. A jak ci zwrócę uwagę to i tak nie przytakniesz Dlaczego?

Bo to Ja ci wytknąłem, lecz po tygodniu już piszesz i się zgadzasz tłumacząc innemu forumowiczowi.

To tak w kwestii wyjaśnień.

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damik1 w jaki sposób zrobiony jest ten bajpas?

Co to dało, czy zrobione jest szeregowe połączenie bufora , czy macie pewność, że pompa obiegowa nie tłoczy wody w krótkim obiegu? Jeśli założone są trójniki przed buforem, a nie zaślepiony przepływ do bufora to woda łatwiejsza droga wróci przez bufor.

Masz 2x700 mb rurek. To jest nic dla obiegowki w panasie. U mnie 1600 metrów z dwóch rozdzielaczy i idzie pięknie. Dwie pętle z dobiegami mam ponad 100 mb. Jaki przepływ masz na obiegówce ile pokazuje?

Odpowietrzone wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damik1 w jaki sposób zrobiony jest ten bajpas?

Co to dało, czy zrobione jest szeregowe połączenie bufora , czy macie pewność, że pompa obiegowa nie tłoczy wody w krótkim obiegu? Jeśli założone są trójniki przed buforem, a nie zaślepiony przepływ do bufora to woda łatwiejsza droga wróci przez bufor.

Masz 2x700 mb rurek. To jest nic dla obiegowki w panasie. U mnie 1600 metrów z dwóch rozdzielaczy i idzie pięknie. Dwie pętle z dobiegami mam ponad 100 mb. Jaki przepływ masz na obiegówce ile pokazuje?

Odpowietrzone wszystko?

Merytoryczne uwagi kolegi,

Pompa obiegowa w 9kW/TCap ;

- to bardzo silna pompa,

- da radę bez dodatkowych pomp obiegowych

Bufor przy podłogówce - należy całkowicie odłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...