Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Jak może wyłączać w serii J przy 57 jak zadana na Cwu woda.kotlowa to 59st, jesteś zwykłym trolem.i.tyle, zrób test i się dowiesz. I zobaczysz że jak twoja pompa zagrzeje Cwu do 53 to wyłączy sprężarkę zawsze, potem grzeje tylko grzalka. Nie będę nic wklejał i przytaczal, zrób sobie testy super znawco, to zobaczysz o czym pisze, zwykły test wystarczy. W serwisowe Panasonica jest sporo różnego.rodzaju błędów. Ale co.ty możesz wiedzieć skoro masz tylko 1 pompę

 

Sprawdź też kto to jest troll , bo bez potwierdzenia w serwisówce to akurat ty jesteś trolem.

Naprawdę tak ciężko to znaleźć ? Serwisant powinien znać serwisówkę.

 

 

Proszę ,test : https://snapshots.raintank.io/dashboard/snapshot/ttErTcBl73xk89kaXnMLGQywJL1Ncydr?orgId=2

Jak widzisz , sprężarka się wyłączyła wtedy ,kiedy Inlet (czyli wejście ) osiągnęło 57 stopni , a w tym momencie zbiornik wchodził na 51. Więc kolejna Twoja bzdura o 53 stopniach.

Przyznaj się , z ciebie żaden serwisant , tylko kopiesz doły ,wiercisz dziury i kujesz trasy , a serwisem się szef zajmuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę podłączyć termostaty Salusa do płyty rozszerzeń w Panasonic Aquarea WC09H3E8 9kW seria H, na plycie mamy złącza opisane Room termo 1 oraz 2 (zaciski L, H, Cool, Heat). Odbiornik bezprzewodowego Salusa podłączam do zasilanie do L i H a zaciski NO, COM do L i Heat, czy tak? Dobrze rozumiem, że jak załączy się termostat to zewrze zaciski i w ten sposób na płycie rozszerzeń zwarte zostaną zaciski L i Heat czyli podane napięcie na zacisk Heat?

 

Tak , dobrze rozumiesz , zwarcie L z Heat spowoduje ,że ta strefa zostanie włączona na grzanie.

Natomiast tam jest zacisk neutralny ,czyli N , a nie H :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wieczorem kolejne dwa zonki.

 

1. 83fcf81275f4d6ebmed.png

o 12:00 z harmonogramu zwiększa się temp docelowa CUW i tym samym załącza się sprężarka. Woda w zb. cuw osiąga temperaturę 50 stopni po 30 minutach. Mimo to sprężarka dalej jedzie przez jakieś 10 min, wyłącza się i w tym samym czasie włącza się grzałka mimo że temp. w CUW jest już o 2 st wyższa od zadanej - Czemu ???

 

2.bdad668ee7b0a45amed.png

o 18:30 zawór 3D przełącza się na podłogówkę, na chwilę startuje sprężarka i zaraz się wyłącza. Temp. CUW spada do 26 stopni i nic się nie włącza mimo, że temp. docelowa CUW wg harmonogramu to 45 stopni (na wykresie też to widać) Dopiero ręcznie odpalam CUW przez chmurę smart. Czemu system nie zareagował i nie włączył grzania CUW?

 

Co do 1 , to pompa nie wyłącza grzania od razu , tylko grzeje jeszcze bodajże 3min az temperatura będzie ta ustalona ( a jak na chwilę spadnie i się podniesie to od nowa 3 min). Więc chyba akurat trafiłeś ten moment ,sprężarka się wyłączyła ,ale jeszcze 3min nie było , przez co grzałka się na chwilę włączyła.

Przy okazji , szok dla pseudoserwisantów , sprężarka się wyłączyła przy 50 stopniach CWU ...

Ano dla tego ,że temperatura powrotu była 57. akie to proste i jednoczesnie trudne do zrozumienia..

 

A co do 2 , to na pewno był włączony tryb z CWU ? I czy w ogóle pompa była włączona ?

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też kto to jest troll , bo bez potwierdzenia w serwisówce to akurat ty jesteś trolem.

Naprawdę tak ciężko to znaleźć ? Serwisant powinien znać serwisówkę.

 

 

Proszę ,test : https://snapshots.raintank.io/dashboard/snapshot/ttErTcBl73xk89kaXnMLGQywJL1Ncydr?orgId=2

Jak widzisz , sprężarka się wyłączyła wtedy ,kiedy Inlet (czyli wejście ) osiągnęło 57 stopni , a w tym momencie zbiornik wchodził na 51. Więc kolejna Twoja bzdura o 53 stopniach.

Przyznaj się , z ciebie żaden serwisant , tylko kopiesz doły ,wiercisz dziury i kujesz trasy , a serwisem się szef zajmuje :)

 

Czytaj trolu ze zrouzmieniem, wyłącza się ZAWSZE w przypadku J gdy temeperatura zasilania osiągnie 61st, LUB gdy CWU osiągnie 57 stopni, , więć albo jedno albo drugie musi być spełnione , szkoda na ciebie strzępić języka, jesteś troll, i nie znasz zasady działania swojej pompy, twoja zawsze wyłączy sprężarkę gdy CWU osiągnie 53 stopnie LUB Woda kotłowa osiągnie 59st przez 3 minuty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 1 , to pompa nie wyłącza grzania od razu , tylko grzeje jeszcze bodajże 3min az temperatura będzie ta ustalona ( a jak na chwilę spadnie i się podniesie to od nowa 3 min). Więc chyba akurat trafiłeś ten moment ,sprężarka się wyłączyła ,ale jeszcze 3min nie było , przez co grzałka się na chwilę włączyła.

Przy okazji , szok dla pseudoserwisantów , sprężarka się wyłączyła przy 50 stopniach CWU ...

Ano dla tego ,że temperatura powrotu była 57. akie to proste i jednoczesnie trudne do zrozumienia..

 

A co do 2 , to na pewno był włączony tryb z CWU ? I czy w ogóle pompa była włączona ?

 

masz widać też problem ze wzrokiem, bo widać że spreżarka się wyłączyła jak zasilanie miało 59st, powrót nie ma tu żadnego znaczenia, włąsnie taką masz wiedze na temat panasonic :D

Ja kończę z tobą dyskusję, i twoje posty wycinam, niech każdy sam wnioski wyciągnie, to już nie pierwszy raz kiedy wprowadzasz czytających w błąd, i nic nie dajesz sobie powiedzieć. obrażając przy tym innych. życzę luźniejszej gumy w gaciach, i wiecej pokory, bo jeszcze sporo masz do nauki

Edytowane przez 1igor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wieczorem kolejne dwa zonki.

 

1. 83fcf81275f4d6ebmed.png

o 12:00 z harmonogramu zwiększa się temp docelowa CUW i tym samym załącza się sprężarka. Woda w zb. cuw osiąga temperaturę 50 stopni po 30 minutach. Mimo to sprężarka dalej jedzie przez jakieś 10 min, wyłącza się i w tym samym czasie włącza się grzałka mimo że temp. w CUW jest już o 2 st wyższa od zadanej - Czemu ???

 

2.bdad668ee7b0a45amed.png

o 18:30 zawór 3D przełącza się na podłogówkę, na chwilę startuje sprężarka i zaraz się wyłącza. Temp. CUW spada do 26 stopni i nic się nie włącza mimo, że temp. docelowa CUW wg harmonogramu to 45 stopni (na wykresie też to widać) Dopiero ręcznie odpalam CUW przez chmurę smart. Czemu system nie zareagował i nie włączył grzania CUW?

 

Odezwij się priv jak chcesz rzetelnej pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj trolu ze zrouzmieniem, wyłącza się ZAWSZE w przypadku J gdy temeperatura zasilania osiągnie 61st, LUB gdy CWU osiągnie 57 stopni, , więć albo jedno albo drugie musi być spełnione , szkoda na ciebie strzępić języka, jesteś troll, i nie znasz zasady działania swojej pompy, twoja zawsze wyłączy sprężarkę gdy CWU osiągnie 53 stopnie LUB Woda kotłowa osiągnie 59st przez 3 minuty

 

Masz tu kolejny test , temperatura CWU osiągnęła 60 stopni i nic sprężarki nie wyłączyło ( a miała się wyłączyć najpierw przy 53 , teraz przy 57...) , dopiero jak woda zasilająca /Inlet osiągnęła 57 stopni , wtedy się włączyła.(czyli tak jak jest to napisane w serwisówce).

https://snapshots.raintank.io/dashboard/snapshot/I25rDlGfcYZc3GOTd7hyqLggd3uiwfuK

 

Także , kompletnie nie wiesz jak to działa , i może kiedyś stałeś obok serwisanta , ale do niego ci daleko , tak jak daleka twoja droga od łopaty.

Zacznij od czytania serwisówek , bo tam jest cała twoja brakująca wiedza.

Bardzo rzetelnie te informacje sprawdziłeś , porobiłeś testy :)

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1igor1 i @MiG25 - może odpuście emocje i spróbujcie merytorycznie prowadzić tą dyskusję to może pare innych osób na tym skorzysta. Wygląda na to, że obaj macie wiedzę w temacie tylko różnicie się pewnymi konkretnymi punktami - może warto doprowadzić tą dyskusję do jakiegoś wspólnego wniosku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, krotkie pytanie po roku uzywania pompy. Czy musze miec wlaczona grzalke? obie mam wylaczone celowo przez instalatora od poczatku. Mieszkam w Bydgoszczy zima byla srednio mrozna. piersszy rok w domu 150m + nieogfrzewane poddasze na grzejnikach a pompa 12KW. Sprezarka wedlug ustawien WYL-WL 4700 razy a czas dzialania to 3874h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1igor1 i @MiG25 - może odpuście emocje i spróbujcie merytorycznie prowadzić tą dyskusję to może pare innych osób na tym skorzysta. Wygląda na to, że obaj macie wiedzę w temacie tylko różnicie się pewnymi konkretnymi punktami - może warto doprowadzić tą dyskusję do jakiegoś wspólnego wniosku?

 

staram się, ale jak ktoś ślepo wierzy w dtr a ja widze jak pompy pracują to co mam zrobić, w załączniku daję screen gdzie pompa wg Mig25 powinna działać, a się wyłączyła mimo że powórt miał 56,25st,

a naprawdę się wyłączyła po wyjście z pompy przekroczyło 59st przez 3 minuty, pompa generacji H

Zrzut ekranu 2022-09-27 223326.jpg

Edytowane przez 1igor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i 2 przykład pompa generacji J, zadana 64, w chwili wyłączenia sprężarki woda wyjściowa 60,25 wejściowa 59, woda w zbiornku 57, według Mig25 powinna się wyłączyć dużo wcześniej bo przy 57 na wejściu, a tu klops, pracowała dalej, aż CWU nie miało 57st

Także MIG weź czasami zluzuj gumę, i nie obrażaj wsyzstkich co mają inne zdanie niż ty, bo niestety ale czasami się mylisz, tak samo jak DTR, w których jak ci już pisałem jest więcej małych błędów

Zrzut ekranu 2022-09-27 230014.jpg

Edytowane przez 1igor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym przypadku jest wszystko w porządku , problemem jest sam ServiceCloud , który próbuje przewidywać temperatury i podaje z dokładnością do 0.25 , a pompa podaje mu tylko wartości całkowite , więc równie dobrze mogło być tam 57 przez 30s ( tu kolejny problem ServiceClouda , że rejestruje dane co 30s w trybie rejestracji ,a normalnie co chyba 5 min , przez co nawet można przegapić defrost przy niekorzystnych warunkach bez rejestracji).

 

A drugi przypadek to wersja J...

 

Poprzedni cytat był z wersji All In One wersji J , ale dla monobloka wersji J :

https://www.panasonicproclub.com/uploads/ES/catalogues/manual-instalacion/Service%20Manual%20Mini%20Monobloc%20R32%20Serie%20J.pdf

 

na stronie 113 już jest tak:

 

 

Water inlet thermo protection condition  Heat pump thermo OFF temperature: 1 Water inlet temperature > [60°C/55°C] for continuously 30 seconds, heat pump OFF, water pump continue ON. 

 

I wg niej już by się zgadzało. ( te drugie wartości są dla temperatury otoczenia /zewnętrznej poniżej -10 stopni).

 

Ja nie mam dostępu do bazy Panasonica , więc być może ogólnodostępna wersja ma błąd , a istnieje poprawiona wersja która nie wyciekła... Jak ktoś ma inne serwisówki , to może sprawdzić ( a jeszcze lepiej jakby udostępnił).

 

Ale dyskusja zaczęła się od tego ,że napisałeś , że sprężarka wyłącza się od temperatury CWU , co nie jest prawdą . Jak to wytknąłem , to dostałem odpowiedź w stylu , że nie znam się ,nie znam swojej pompy , i się muszę jeszcze dużo uczyć, i zrobić testy . Ja z tego nie żyję więc aż tak bardzo się nie muszę znać, ale to właśnie ty nieomylny ( bo przecież serwisant) się myliłeś i nawet tego nie sprawdziłeś. Jak poprosiłem ,żebyś pokazał palcem skąd ta teoria to była odpowiedź ,że nie ( bo przecież ja serwisant muszę mieć rację).

Nie ma wyłączenia sprężarki od temperatury CWU ( może być co najwyżej awaryjne wyłączenie z błędem od opcjonalnego zabezpieczenia termicznego , ale serwisanci tego nie zakladają ,tylko stosują zworkę na plycie)

 

. I to jest ta konkluzja.

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, krotkie pytanie po roku uzywania pompy. Czy musze miec wlaczona grzalke? obie mam wylaczone celowo przez instalatora od poczatku. Mieszkam w Bydgoszczy zima byla srednio mrozna. piersszy rok w domu 150m + nieogfrzewane poddasze na grzejnikach a pompa 12KW. Sprezarka wedlug ustawien WYL-WL 4700 razy a czas dzialania to 3874h

 

Jeśli to wersja H , to tak na prawdę bez znaczenia.. Jednostka jest dwuwentylatorowa , więc jeśli temperatura wody kotłowej jest za niska podcas defrostu ,to i tak nie włącza grzałki (w przeciwieństwie do jednowentlatorowej) , tylko zatrzymuje się i robi defrost w Mode 2.

A przy normalnym grzaniu temperatura wody wyjściowej z pompy musiałaby być niższa od docelowej o 8stopni przez 20min ,żeby grzałki się włączyły ( jak dobrze pamietam) , chyba nawet przy grzejnikach taka różnica przez taki czas jest niemożliwa przy normalnych temperaturach zimowych. Ale to by było czuć ,że pompa nie domaga , i trzeba włączyć grzałkę ( bo by było po prostu zimno w domu).

 

W wersji H te parametry są zaszyte na stałe , w wersji J już te parametry się ustawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boru , ja jedynie mogę powiedzieć ,że musisz bardziej być przy pompie i patrzeć co sterownik pokazuje , a nie wszystkie parametry zmieniać zdalnie i zdalnie pompę obserwować.

 

Ja nie używam ServiceCloud ,jakoś mu nie ufam.

Ze SmartClouda wychodzi ,że powinna grzać :)

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to wersja H , to tak na prawdę bez znaczenia.. Jednostka jest dwuwentylatorowa , więc jeśli temperatura wody kotłowej jest za niska podcas defrostu ,to i tak nie włącza grzałki (w przeciwieństwie do jednowentlatorowej) , tylko zatrzymuje się i robi defrost w Mode 2.

A przy normalnym grzaniu temperatura wody wyjściowej z pompy musiałaby być niższa od docelowej o 8stopni przez 20min ,żeby grzałki się włączyły ( jak dobrze pamietam) , chyba nawet przy grzejnikach taka różnica przez taki czas jest niemożliwa przy normalnych temperaturach zimowych. Ale to by było czuć ,że pompa nie domaga , i trzeba włączyć grzałkę ( bo by było po prostu zimno w domu).

 

W wersji H te parametry są zaszyte na stałe , w wersji J już te parametry się ustawia.

 

Na zewnątrz mam dwuwentylatorowa wersję a w domu WH-SXC09H3E5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Bydgoszczy zima byla srednio mrozna. piersszy rok w domu 150 m + nie ogrzewane poddasze na grzejnikach a pompa 12KW. Sprezarka wedlug ustawien WYL-WL 4700 razy a czas dzialania to 3874h

W 2020 r miałem 2285 h / 603 wył-wł

W 2021 r miałem 2596 h / 782 wył-wl

Jakie masz OZC budynku?

Pompa o dużej mocy a poddasze nie grzane

Edytowane przez Andrzej5101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...