Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

1. To nie wchodzi w rachubę ;

.. mam tam stół bilardowy, barek z lodóweczka itp więc nie mogę dopuścić żeby tam były niskie temp..np. poniżej 10 stopni..

2. Jeżeli padnie ten piec gazowy za x lat to chciałbym żeby ta pompa dała radę także przy większych mrozach bez wspomagania piecem

....Piec planuję używać żeby nie placić za prąd, PV już mam 9,79 Kwp więc to max, i dopóki ceny gazu są niższe niż ceny prądu to chcę to wykorzystać...okaże się za rok czy ceny gazu będą zamrożone czy po wyborach jak zmieni się władza (mam nadzieję) to okaże się że w kasie pusto i gaz dosć dużo podrożeje.

Przelicz, zobacz;

a/ 12000 kWh - to przy użyciu PC wyniesie ok;12000/3 = 4000 kWh,

b/ dając ocieplenie-zmniejszysz znacznie zużycie

2/ Ceny prądu ;http://cena-pradu.pl/tabela.html - w 2023 r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelicz, zobacz;

a/ 12000 kWh - to przy użyciu PC wyniesie ok;12000/3 = 4000 kWh,

b/ dając ocieplenie-zmniejszysz znacznie zużycie

2/ Ceny prądu ;http://cena-pradu.pl/tabela.html - w 2023 r

 

Ja to rozumię....żeby dolożyc ocieplenia bym musiał zrywać regipsy z sufitu na strychu, obniżyłoby mi pomieszczenie które i tak jest niskie więc tu nic więcej nie mogę zrobić. Ten piec gazowy chcę jedynie używac bo go mam....nie jest powiedziane że go muszę uzywać więc zapomnijmy o tym piecu...bo ogólnie chcę PC która da radę ogrzać mi dom bez wspomagania gazem. Nie chcę żeby była za słaba, ale też żeby nie taktowała w okresach przejściowych...sam się przymierzałem do 7kw serii j. Z jednym instalatorem rozmawiałem to proponował 9kw 1F + bufor...ale to była luźna rozmowa bez wizji lokalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ;

Strych należy uznać za strefę ogrzewaną i wliczyć ją do obliczeń

 

Jakie jest zużycie gazu roczne???

 

Strych dołożony do obliczeń.

Gazem tylko ogrzewam dom i CWU od grudnia do lutego. W sumie około 16000 kWh.

https://cieplo.app/wynik/1b5lg

Edytowane przez sapcio2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego widzę, żę Piwnice też należy dołączyć do ogrzewanej ;

 

Boję się że zaraz dojdziemy do T-CAP 12KW

https://cieplo.app/wynik/1b5mr

 

Jeżeli powinienem dołączać każdy poziom gdzie jest jakiś grzejnik to może też powinienem zaznaczyć średnią temperaturę w budynku? Np. parter i piętro 21 stopni i piwnica i strych 12 stopni to średnia wyjdzie 16 stopni.

Dałem też do obliczeń ze średnią temperaturą 18 stopni.( Trochę średnia zawyżylem)

https://cieplo.app/wynik/1b5of

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam pytanie może ktos kiedyś miał podobny przypadek.

Zmieniłem router i nowy nie miał funkcji WPS. W intrukcji znalazłem, że mozna to połaczenie bezprzewodowe zrealizować przez AQUAREA Smart Cloud (kreator).

Niestety nie mogłem edytować instniejacego urządzenia wiec go usunąłem i dodałem na nowo. WPS zastąpiłem pendrivem na który zapisałem informacje nt sieci.

I udało sie, połaczenie zostało ustanowione, problem polega na tym, że AQUAREA Smart Cloud stracił wszystkie dane historyczne mimo że indentyfikator urządzenia oczywiscie jest ten sam.

 

Może miał kiedyś ktoś podobny przypadek? Jeśli nie uda sie odzyskać to nic strasznego sie nie stanie, ale lubiałem czasem zobaczyć sobie zuzycie z poprzednich lat i porównać z tym co jest teraz.

Edytowane przez Kriss7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od niedawna używam pompy panasonic i generalnie wszystko OK. Taki problemik chyba natury ustawień, a mianowicie:

- ustawiona temp. zewnetrzna przy której pompa się wyłączy - to działa

- trub pracy pompy, grzanie(35 stopni/krzywa) i woda użytkowa (45 stopni) - razem,

Taka sytuacja - temperatura zew rośnie powyżej nastawionej - pompa sie wyłącza, temperatura spada poniżej nastawionej to pompa się włącza i grzeje (grzanie). W tym czasie temp wody użytkowej spada poniżej zadanej minus (4 stopnie zgodnie z ustawieniami). czyli powinno przełączyć się z grzania na grzanie wody użytkowej. Jednak pompa dalej grzeje (grzanie) ,a temmp wody użutkowej spada w zwiazku z jej używanie. Jakie ustawienia należałoby zmienić? Dodam, że jeśli ręcznie przełączę na tryb grzanie wody użytkowej i nastepnie ponownie wrócę do trybu grzanie i woda użytkowa razem to wszystko działa super. tylko ten moment powrotu do działania po wyłączeniu ze względu na temp zew. Coś poradzicie? Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oencie włączenia CO ze względu na temp zewn. to tryb ustawiony na CO+CWU ? (czyli słoneczko+kran) ?

Jeśli masz generację J , to są tam ustawienia jak "Inteligentne grzanie CWU" (ustawia się ta w skrócie w jakich godzinach CWU ma nie być grzane) , to też należałoby wyłączyć.

 

I ktoś tu już pisał ,że też ma taki problem ( w sensie ,że nie zawsze u się CWU włącza ,ale nie powiązał tego z tep. zewnętrzną ) , oże jest to jakiś bug w sofcie.

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od niedawna używam pompy panasonic i generalnie wszystko OK. Taki problemik chyba natury ustawień, a mianowicie:

- ustawiona temp. zewnetrzna przy której pompa się wyłączy - to działa

- trub pracy pompy, grzanie(35 stopni/krzywa) i woda użytkowa (45 stopni) - razem,

Taka sytuacja - temperatura zew rośnie powyżej nastawionej - pompa sie wyłącza, temperatura spada poniżej nastawionej to pompa się włącza i grzeje (grzanie). W tym czasie temp wody użytkowej spada poniżej zadanej minus (4 stopnie zgodnie z ustawieniami). czyli powinno przełączyć się z grzania na grzanie wody użytkowej. Jednak pompa dalej grzeje (grzanie) ,a temmp wody użutkowej spada w zwiazku z jej używanie. Jakie ustawienia należałoby zmienić? Dodam, że jeśli ręcznie przełączę na tryb grzanie wody użytkowej i nastepnie ponownie wrócę do trybu grzanie i woda użytkowa razem to wszystko działa super. tylko ten moment powrotu do działania po wyłączeniu ze względu na temp zew. Coś poradzicie? Z góry dzięki

 

cześć, przede wszystkim sprawdź max czas CO, optymalne ustawienie to 1h, po drugie napisz jaka dokładnie pompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli zrobiłeś twardy reset (za pomocą dwóch zewnętrznych przycisków) to straciłeś wszystkie dane, Ten reset przywraca moduł jakby do fabrycznego, z całą historią, na przyszłość dla potomnych da się to zrobić bez twardego resetu ...

 

Jak pamiętam ,da się resetować dwoma przyciskami do ustawień fabrycznych , ale najważniejsze ,żeby w tym momencie moduł nie miał połączenia internetowego ( nie był połączony ze Smart Cloudem), bo jak będzie to przed resetem wyśle żądanie do chmury o wyogowanie z konta adinistratora ,użytkownika i skasowanie historii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa PANASONIC AQUAREA ALL-IN-ONE i ustawiona w trybie CO+CWU ? (czyli słoneczko+kran).

Sprawdzę ten max czas CO. coś musi być z tymi czasami.

Tak się dzieje tylko po ponownym włączeniu pompy. Jak manualnie zmienię na CWU i zaraz zmienię na CO+CWU (celem wymuszenia zmiany trybu) to wszystko działa dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie. Pompa Panasonic T-cap 3f 9kW. Układ z buforem 200l jako sprzęgło. Za buforem pompa obiegowa.

Chcę zrobić sterowanie tej pompy (obiegowej) termostatem bezprzewodowym. Jak można "wymusić" , żeby pompa ciepła wyłączała grzanie gdy pompka obiegowa zostanie wyłączona przez termostat?. Chodzi mi o to , żeby PC nie doładowywała z uporem maniaka bufora , gdy nie pracuje pompka obiegowa za nim. Jest jakaś para styków na płycie , którą można by wykorzystać? ( coś w rodzaju blokady pompy na ogrzewanie gdy styki będą zwarte lub rozwarte)Powiedzmy , że włączę przekaźnik w obwód pompki obiegowej. Gdy ona się wyłączy przekaźnik rozewrze lub zewrze styki(kwestią wyboru) .styki bezprądowe. Da radę tak to podłączyć?

Edytowane przez buldog1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie z ciekawości, ile macie wł./wył. sprężarki na rok? Ile średnio wychodzi rocznie godzin pracy?

 

U mnie obecnie wychodzi 933 wł./wył. oraz 2277 godzin pracy, ale brakuje jeszcze około 2 miesięcy do pełnego roku od uruchomienia, a sterowanie w okresie przejściowym mam w HA, głównie by wyeliminować taktowanie.

 

Wychodzi 409 wł./wył. na 1000 godzin pracy. Instalacja grzejnikowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...