Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Sorry Sorry- muszę być rzetelny

Pobiegłem po powyższym wpisie sprawdzić

i jest Tak

COP- za 2022r. (3,4)- trochę końcówka grudnia była na większym minusie a sprawdzałem 15 grudnia

Za to 2023r. do dziś COP=4

Na Ra

To COP już znamy.

A co z zużyciem za grzanie domu za cały rok, oraz produkcją, o które cię poprosiłem, przecież w Panasie jest to ładnie napisane.

Podaj krótko dwa wyniki, jak to nie tajemnica, a nie,, sadzisz ''znowu swoje epopeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt tych kWh mam sporo więcej lecz u mnie temp to min. 23---24*C ( 600kWh) kubatura 530m3 Lecz moją zaletą jest to że ja przez cztery sezony grzałem prądem z COP=1 mocą 6kW czas grzania identyczny. temp 40*C To pierwszy miesiąc z PC to temperatura była i ponad 25*C ( testowanie) aby ustawić idealnie. Tak że te kWh pewnie ulegną zmianie. Lecz kWh mają tylko wpływ pośredni PC powinna pracować cały czas A nie wyłączać się. Co do ocieplenia to mur mam czterowarstwowy. Nie ma co- nie chcesz wierzyć trudno. Powodzenia.

Nie chcesz się pochwalić wynikami, to ja ci odświeżę pamięć.

Nawet tego nie pamiętałem, ale szukałem innych zagadnień w tym temacie i to mi wpadło.

To dla przypomnienia post#12466. Przypomnę Ci, że to było zużycie za listopad 2022, gdzie moje było wtedy 351kWh.

Tylko sie moge domyśleć, że twoje zużycie w miesiącach mroźnych jeszcze bardziej będzie odbiegać od mojego.

Ja mogę mieć OZC - powyżej 7.6 ( tego nie sprawdzałem nigdy ) ale nie ty?

To tyle w temacie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz się pochwalić wynikami, to ja ci odświeżę pamięć.

Nawet tego nie pamiętałem, ale szukałem innych zagadnień w tym temacie i to mi wpadło.

To dla przypomnienia post#12466. Przypomnę Ci, że to było zużycie za listopad 2022, gdzie moje było wtedy 351kWh.

Tylko sie moge domyśleć, że twoje zużycie w miesiącach mroźnych jeszcze bardziej będzie odbiegać od mojego.

Ja mogę mieć OZC - powyżej 7.6 ( tego nie sprawdzałem nigdy ) ale nie ty?

To tyle w temacie

Pozdrawiam

 

Chłopie nikt nie pisze tylko TY- Post rano i wieczorem

Nie chcę być niemiły ,ale czytając właśnie te twoje dwa ostatnie posty to mnie kolego rozwalasz.

Czy ty w ogóle chodziłeś do szkoły czy tylko pod ogrodzenie.

Co ty mi tam będziesz przypominał- na cholerę mi to jest potrzebne????

Masz 8,5kW OZC i tyle Bo właśnie tyle podawałeś

Ja mam 7,8kW dla ( -25/ 23,4/ przez 24/24 - i tyle

A zachowujesz się -------no nie chcę być niegrzeczny więc powiem ( pro tak

O dupę se te 351kWh można potłuc--- zapewne nie pojmujesz dlaczego???? Bo grzać można różnie to żaden odnośnik

I ta dziecinna wypowiedź . Cyt. -Ja mogę mieć OZC - powyżej 7.6 - i co z tego ??????????????????? Każdy może sobie poprawić parametry domu !!!!!!!

No pokazałeś szczyt Ty człowieku to popraw pracę PC a nie zajmuj się tematami na które mając parametry nie umiesz sobie przeliczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzisz, że gdyby miał dodatkowe 50l wody to te proporcje by się mocno zmieniły? Do podgrzania 50l wody o 10 st. potrzeba 0,58 kwh, więc żeby bufor znacząco pomógł z taktowaniem to musiałby mieć kilkaset litrów.

 

 

To nie moja teoria, tylko Panasonica. Moim zdaniem to nie będzie pracować dobrze, bo nie będzie z czego robić defrostów i będzie ciągle deice mode 2.

 

 

Natomiast mam inne pytanie do osób, które mają grzejniki i brak sprzęgła - czy podczas defrostu nie hałasują wam grzejniki? W końcu pompa wchodzi na max przepływ, a to chyba musi być słychać?

 

Słychać lekki szum, przepływu przy defroście. Mam same grzejnik bez sprzęgła, bufora itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś zawartość linka?

 

[ATTACH=CONFIG]463332[/ATTACH]

 

Wygląda, że po prostu seria HP i T-Cap doczekały się przejścia na czynnik R32 (seria K).

Te dwie serie (HP i T-Cap) już wcześniej były wysokowydajne. A i teraz mają grzać do +60*C, ale tylko do -10*C - więc chyba podobnie jak poprzednia seria.

Do tego inne farby - może bardziej matowe, że słabiej dźwięki odbijają

(-8 dB).

Ale całe w czarnym kolorze = blee.

(zwał jak zwał - wygląda na czarny)

 

A seria L - to czynnik R290 = propan.

Jak na razie PC na propanie były 2x droższe od tych na R32. Może Panasonic rozpocznie nową erę tańszych PC na R290 :confused:

 

Seria Tcap też już od dawna jest w R32 ale w monobloku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zawór upustowy różnicy ciśnień masz zamontowany?

 

A właśnie, czy taki zawór nie powinien wyeliminować szumów? W trakcie defrostu kiedy pompa pompuje na maxa część przepływu powinna iść przez taki zawór, więc przepływ przez grzejniki powinien być taki sam jak przy normalnej pracy, dobrze rozumuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór zwrotny lub klapa . Zresztą zwał jak zwał

Instalowany na zasilaniu powyżej pompki obiegowej dodatkowej .

Tak aby defrost był robiony na wodzie powrotnej przez ( sprzęglo, buforek ) podłączony równolegle

Defrost idzie bezszelestnie ( nie wiesz kiedy on jest ) a instalacja ( CO ) i pompka dalej pracuje i pcha wodę w układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podepne sie troche do grzejacych w taniej taryfie..

Czy pompka obiegowa lata Wam caly czas?

Mam t capa 9 kw 3f sama podlogowka, instalator zamontowal bufor 100 l a przed nim zawor trojdrozny. I teraz mam problem bo z zasobnika cuw szybko spada temp. Zauwazylem ze jak grzeje podloge to temp w zasobniku jest taka sama jak podlogi tj. zagrzalem cuw do np 45 stopni a jak przelacze na podloge to temp w zasobniku bardzo szybko wyrownuje sie z podloga???

Czy trojdrozny przepuszcza czy cos zle spiete? Nie mam zadnych klap ani zaworow zwrotnych.

Moze ktos cos podpowie.

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podepne sie troche do grzejacych w taniej taryfie..

Czy pompka obiegowa lata Wam caly czas?

Mam t capa 9 kw 3f sama podlogowka, instalator zamontowal bufor 100 l a przed nim zawor trojdrozny. I teraz mam problem bo z zasobnika cuw szybko spada temp. Zauwazylem ze jak grzeje podloge to temp w zasobniku jest taka sama jak podlogi tj. zagrzalem cuw do np 45 stopni a jak przelacze na podloge to temp w zasobniku bardzo szybko wyrownuje sie z podloga???

Czy trojdrozny przepuszcza czy cos zle spiete? Nie mam zadnych klap ani zaworow zwrotnych.

Moze ktos cos podpowie.

Pzd

 

Ja nie grzeję domu w II tar. tylko wtedy gdy dom tego potrzebuje tzn.

W domu ma być 22,6--23,4 Jak temp spada to PC napitala

 

Odnośnie Zaworu - Ten zawór powinien być automatyczny ( opisz go ) nie ma możliwości aby woda z ( CO ) mieszała się z wodą CWU

Jak na PC masz zadane grzanie ( CO ) to ten zawór powinien być zamknięty. ( trójdrożny )

Ciężko coś doradzić jak nie wiem jak to masz podłączone .

Zapodaj opis lub jakieś fotki- Lub opisz ten zawór bo nie wiem jaki ten instalator założył i czy w ogóle go dobrze założyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Mam problem z ciepłą wodą użytkową, nie wiem czy problem tkwi w instalacji wody czy w PC. Dzisiaj pierwszy raz rozgrzałem CWU do 45 stopni i z kranów leciała letnia woda na zmianę z zimną. Podniosłem na 50 i było trochę cieplej ale tylko na chwilę. Spuściłem chyba ze 100L i nic tylko chłodniej. Na moment od odkręcenia leciała 'bardzo ciepła' żeby nie powiedzieć gorąca, ale po chwili nadal była letnia i tylko chłodniejsza z czasem. Na wyjściu z PC rura z ciepła woda jest gorąca ale do kranow nie dociera. Problemu z ciśnieniem nie ma. Pompa cyrkulacyjna jeszcze nie wpięta. Co dziwne po spuszczenie takiej ilości wody, 'kranik' na wyswietlaczu PC wskazywał 49 stopni.

Nowy budynek, PC allinone 7kw J. Montaż w lipcu 2022

Jako ciekawostka startowała od 22 stopni doszła do 86 HZ i dosłownie po 10 minutach zalecza robić defrost.

Ktoś ma jakieś pomysły gdzie może tkwić problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Mam problem z ciepłą wodą użytkową, nie wiem czy problem tkwi w instalacji wody czy w PC. Dzisiaj pierwszy raz rozgrzałem CWU do 45 stopni i z kranów leciała letnia woda na zmianę z zimną. Podniosłem na 50 i było trochę cieplej ale tylko na chwilę. Spuściłem chyba ze 100L i nic tylko chłodniej. Na moment od odkręcenia leciała 'bardzo ciepła' żeby nie powiedzieć gorąca, ale po chwili nadal była letnia i tylko chłodniejsza z czasem. Na wyjściu z PC rura z ciepła woda jest gorąca ale do kranow nie dociera. Problemu z ciśnieniem nie ma. Pompa cyrkulacyjna jeszcze nie wpięta. Co dziwne po spuszczenie takiej ilości wody, 'kranik' na wyswietlaczu PC wskazywał 49 stopni.

Nowy budynek, PC allinone 7kw J. Montaż w lipcu 2022

Jako ciekawostka startowała od 22 stopni doszła do 86 HZ i dosłownie po 10 minutach zalecza robić defrost.

Ktoś ma jakieś pomysły gdzie może tkwić problem.

 

Ze wszystkich kranów ( baterii ) ???

Jakie te baterie są ? na wężyki czy dokręcane?

Mieszające czy dławikowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://iwomat.com/pl/p/Zawor-V4044F1034U-dzielacy-1-cal-3-drogowy-Honeywell/312

Taki mam zawor.

Tak kombinuje czy jak pompa nie chodzi to czy pompa obiegowa kreci caly czas i wychladza zbiornik. Cyrkulacja nie wpieta. Moze duze opory w podlogowce i przepuszcza na cuw?

 

Nie może iść woda z CWU w podłogę . Oczywiście realnie może lecz nie powinna.

Do czego zmierzam na starych układach ( CO ) tak było jedno zasilanie rozdzielone trójnikiem ale wtedy trzymało się ( na starych CO ) 70*C

Za dużo opisywania wię przestanę na tym opisywa ć stare ( CO)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...