Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

no i w 4h nabiło mi 11 'ilość WYŁ-WŁ' i 4godz czas pracy, w tym czasie były bodajże 4 defrosty więc max 8 włączeń/wyłączeń i prawdopodobnie 3 poza defrostem, czy myślisz że powinienem się też zainteresować kwestią taktowania? trochę pooglądałęm youtuba o tych włączeniach wyłączeniach i widzę że ludzie się tym mocno przejmują... Edytowane przez ocokaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się tym skoro tak jest program napisany, w mojej tcap zlicza pojedynczo, natomiast u syna w all in one 7kw też tak jest.

W tamtym roku jak została odpalona pod koniec grudnia i było wygrzewanie domu, do tego były bardzo długo warunki do defrostów, to pod koniec stycznia miała więcej załączeń niż godz pracy. A pompa pracowała non stop 24 na 24 bez wyłączę najniższą możliwą temperatura.

Jeden mądry tu na forum nazwał to taktowaniem, a ona tylko waliła defrosty.

Ale po roku pracy ma już więcej godz pracy niż załączeń.

Tak że spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i w 4h nabiło mi 11 'ilość WYŁ-WŁ' i 4godz czas pracy, w tym czasie były bodajże 4 defrosty więc max 8 włączeń/wyłączeń i prawdopodobnie 3 poza defrostem, czy myślisz że powinienem się też zainteresować kwestią taktowania? trochę pooglądałęm youtuba o tych włączeniach wyłączeniach i widzę że ludzie się tym mocno przejmują...

 

A może było tych defrostow 5 ?

Na defrosty za bardzo skutecznego lekarstwa nie ma , nawet jak pompą zmoduluje się do minimum to i tak jest szansa ,że się zaszroni,a ciepła wtedy za wiele nie wyprodukuje.

Taktowanie to co innego niż defrosty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam włączony cloud w aquarea i taką mi pokazuje temperature:

[ATTACH=CONFIG]467034[/ATTACH]

Budynek jest na etapie wykończenia, zamknięty, ocieplony. Podłogówka nie była regulowana, czekam na hydraulika. Czy takie temperatury jak powyżej są normalne? Nie ustawiałem ich sam, nie wiem skąd takie wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam włączony cloud w aquarea i taką mi pokazuje temperature:

[ATTACH=CONFIG]467034[/ATTACH]

Budynek jest na etapie wykończenia, zamknięty, ocieplony. Podłogówka nie była regulowana, czekam na hydraulika. Czy takie temperatury jak powyżej są normalne? Nie ustawiałem ich sam, nie wiem skąd takie wartości.[/Q

To jest temperatura z jaką grzeje CWU a nie CO więc wszystko jest w porządku

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może było tych defrostow 5 ?

Na defrosty za bardzo skutecznego lekarstwa nie ma , nawet jak pompą zmoduluje się do minimum to i tak jest szansa ,że się zaszroni,a ciepła wtedy za wiele nie wyprodukuje.

Taktowanie to co innego niż defrosty!

 

defrosty były 3 albo 4 więc max 8 nabić a pozostałe 3 to najwyraźniej start/stop pompy przy CO- obecnie mam deltę 5, czy powinienem ją raczej zmniejszyć czy zwiększyć, na logikę oba sposoby zmniejszą ilość włączeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to potwierdź , czy każde z osobna załączenie i wyłączenie sprężarki dodaje 1 ,bo wcale być tak nie musi . ( czyli przy wyłączonej sprężarce zawsze masz liczbę parzystą , a przy włączonej nieparzystą).

 

pompy panasonic zliaczają tylko włączenia sprężarki, więc każdy +1 do licznika to jeden cykl pompy wyłączenia i włączenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy went w jednostce zewn musi się zawsze kręcić jak jest minimalny przepływ np 10l/min dla CO? Czy tylko wodę mieli w podłodze a sprężarka wyłączona jak went nie pracuje?

 

Bo zauważyłem że niby jest przepływ a went nie pracuje co ustawione na 24/19st C

 

Wentylator pracuje tylko wtedy gdy chodzi sprężarka, jeżeli sprężarka się wyłącza to wentylator też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompy panasonic zliaczają tylko włączenia sprężarki, więc każdy +1 do licznika to jeden cykl pompy wyłączenia i włączenia

 

Tak , ludziom się pewnie wydaje że zlicza im dwa, kolega pewnie też ma omamy wzrokowe: https://forum.muratordom.pl/showthread.php?192315-Panasonic-Aquarea&p=8211934&viewfull=1#post8211934

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , ludziom się pewnie wydaje że zlicza im dwa, kolega pewnie też ma omamy wzrokowe: https://forum.muratordom.pl/showthread.php?192315-Panasonic-Aquarea&p=8211934&viewfull=1#post8211934

 

nie ma omamów tylko małe jednostki podczas 1 defrostu dwa razy wyłączają i włączają sprężarkę, dlatego w małych HP każdy defrost do +2 do licznika włączeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty zawsze mądrzejszy, pompa panasonic zawsze zlicza TYLKO WŁĄCZENIA. już wiele bzdur na temat działania tych pomp na tym forum przeczytałem,poza tym przeczytaj co sam napisałeś https://forum.muratordom.pl/showthread.php?192315-Panasonic-Aquarea&p=7996150&viewfull=1#post7996150

pompy z małymi agregatami robią defrost zawsze z 2 włączeniami bo fizycznie sprężarka 2 razy startuje

pompy z dużymi w zależności od typu defrostu, albo 1 włączenie albo w ogóle

Edytowane przez 1igor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od operatora szpadla to większość jest mądrzejsza , więc żaden powód do zaszczytu.

Moja zlicza tylko każde włączenie ,ale skoro ludzie piszą ,że im zlicza inaczej , to ja im wierzę ,bo nie ma powodu ,żeby nie wierzyć,tym bardziej ,że to nie są odosobnione przypadki.

 

jak ci brakuje argumentów to widzę zawsze obrażasz, niestety ale ci inni się mylą, i pompa PANASONIC NIGDY nie zlicza wyłączeń, tylko włączenia sprężarki, już wiele razy udowodniłem tym osobom że źle czytają, wystarczy w service cloud włączyć rejestrację która ma dużą rozdzielczość i pięknie widać kiedy i ile razy się sprężarka włącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...