Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Zgadza się, Panasonic 3~ ma sztywne 9kW aż do A-7W35 ;)

Zastanawia mnie, że Samsung w 1 i 3~ ma te same parametry aż do -7*C.

 

To nic nadzwyczajnego. Tak samo mają wszystkie wersje T-Cap Panasa. Wystarczy włożyć mocniejszą sprężarkę i odpowiednio ją wysterować...

Nie wiem ile kosztuje ten Samsung, ale jeżeli cenę ma dobrą to warto to przemyśleć, z tymże pod warunkiem, że jest tańszy od 3f Panasa, bo w przeciwnym wypadku nie ma się co zastanawiać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wersję AiO Panasonica, ale cenią się i jeśli padnie na tę markę, to raczej nie w wersji AiO niestety, bo wizualnie to moja bajka, ale ładna 'lodówka' w kotłowni niekoniecznie musi stać :) (Panasonic AiO 3~ jest droższy o 6k zł od 1~).

 

Samsung 3~ ceną bije na głowę Panasonica 3~ ale w wersji AiO (22k zł za Sams.). Czekam na wyceny tego drugiego w normalnej wersji, że tak to ujmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung 3~ ceną bije na głowę Panasonica 3~ ale w wersji AiO (22k zł za Sams.). Czekam na wyceny tego drugiego w normalnej wersji, że tak to ujmę.

 

Zweryfikuj moce ze swoim OZC i jeśli wyjdzie, że Samsung da radę to bierz Samsunga, po co przepłacać? Jeśli wyjdzie, że wypadałoby zainwestować w coś mocniejszego to jest T-Cap 1f lub zwykły Panas 3f, które są około 4-5tys. droższe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną rzeczą jaką bym zrobił przed ostateczną decyzją to zweryfikowałbym ceny części zamiennych do pompy. To był jeden z głównych powodów, dla których wybrałem panasonica. Sprężarka jak i płyty główne były 2,5 raza tańsze niż w mitsubishi i daikinie. Może samsung też ma korzystne ceny. Podobno te urządzenia nie psują się ale wolę wiedzieć ile mnie wyniesie ewentualna awaria.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zweryfikuj moce ze swoim OZC i jeśli wyjdzie, że Samsung da radę to bierz Samsunga, po co przepłacać? Jeśli wyjdzie, że wypadałoby zainwestować w coś mocniejszego to jest T-Cap 1f lub zwykły Panas 3f, które są około 4-5tys. droższe...

Wychodzi u mnie 74.5kWh/m2/rok (bez CWU).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Wychodzi u mnie 74.5kWh/m2/rok (bez CWU).

Moc grzewczą a nie zapotrzebowanie bo to co podałeś to zużycie energii na ogrzewanie a to z doborem mocy pompy nie ma nic wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt.

35W/m2 -> 4.3kW

 

Przy takim obciążeniu to możesz śmiało pójść i w najtańszą opcję, czyli panasonic 7kW AiO. Jak chcesz jechać 100%w taniej to wtedy ten samsung będzie pewnie lepszy. Ale nie przewymiaruj za mocno pompy, bo każdy dom ma ograniczoną zdolność akumulacji, a każda pompa ograniczoną zdolność modulacji;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym dodać do tego wyniku z 15% + CWU ;)

Apropos, jak np. taki Panasonic 9kW 1, czy też 3f moduluje?

 

Mój moduluje słabo;) Przy takich temp jak teraz ciężko jest mu już utrzymywać stałą niską temp zasilania i się nie wyłączać. Z drugiej strony nie mam ani płyty fundamentowej, ani nawet 100% podłogówki, więc możliwość akumulacji też jest ograniczona... Takie rzeczy dzieją się w domu o obciążeniu 8,6kW, to co dopiero będzie u Ciebie:confused: Dlatego jestem za ostrożnym doborem jednostki, przewymiarowanie OK, żeby lepiej gospodarować taryfami, ale z umiarem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...