Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Hajnel, ja się do niczego nie zniżam. Jeżeli czytałeś moje posty od początku to powinieneś wiedzieć, że jestem przeciwnikiem buforów od zawsze...

Spoko co nie znaczy, że z buforem zawsze jest źle albo gorzej.

A to czy Ty wierzysz instalatorowi, który na tobie zarobił, czy niezależnej opinii użytkownika jest wyłącznie twoją sprawą.

Sam pisałeś o specyficznym przykładzie małego bufora, a robisz to samo, są różne domy różne instalacje.

Co do kwestii podnoszenia temperatury to zapewniam Cię, że jeżeli jesteś w stanie ją podnieść w krótkim czasie oznacza to ni mniej ni więcej, że coś jest nie tak. Pompa ciepła to nie jest kocioł z olbrzymim zapasem mocy żeby można było żonglować temperaturami. Prawidłowo dobrana i skonfigurowana pompa służy do utrzymywania zadanej temperatury, a nie do dynamicznej jej zmiany. Nie wiem jak długo już mieszkasz i użytkujesz pompę ciepła, ale jak zapewne wiesz ja wymieniłem źródło ciepła z kotła na ekogroszek 25kW na pompę 9kW, więc mam jakieś tam doświadczenie i spostrzeżenia, nie jednosezonowe i nie pozyskane z relacji klientów, a własne - więc możesz mi wierzyć i wyciągnąć z tego wnioski i korzyści dla siebie lub zaufać marketingowemu bełkotowi sprzedawców;) Tak to niestety wygląda...

Mam 25lat doświadczeń z kotłami na węgiel.. Martwiłbym się gdyby pompa 9kW nie była w stanie podnieść mi tej temp. o 1C w 5-6h. To jest dynamiczna zmiana?

Map skończmy już bo w gruncie rzeczy chyba się zgadamy, że bufor nie zawsze jest potrzebny ale czasem wręcz wskazany. Zależy od instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Mam 25lat doświadczeń z kotłami na węgiel.. Martwiłbym się gdyby pompa 9kW nie była w stanie podnieść mi tej temp. o 1C w 5-6h. To jest dynamiczna zmiana?.

Nie porównuj tego tak.

Na kotle ustawisz dowolną temp.zasilania od startu a przy pompie tak to nie działa i jeśli takiej pracy się spodziewales to masz inne wyobrażenie co do źródła ciepła i samej specyfiki nowych domów czy też niskotemperaturowych odbiorników ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj tego tak.

Na kotle ustawisz dowolną temp.zasilania od startu a przy pompie tak to nie działa i jeśli takiej pracy się spodziewales to masz inne wyobrażenie co do źródła ciepła i samej specyfiki nowych domów czy też niskotemperaturowych odbiorników ciepła.

 

nie możesz się na ten temat wypowiadać ponieważ twoja instalacja ma b. dużą bezwładność - rury bezpośrednio na płycie i wylewka cementowa.

przy anhydrytach reakcja jest po godzinie od włączenia po przestoju 7 godzinnym - taka informację zwrotna mam od klientów (nie od jednego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co stoi w kuchni?;) Niestety każde urządzenie w którym stoi woda, a nie jest grzejnikiem generuje straty i należy je uwzględnić. Widziałem parę wycen na takie sprzęgła 100l w okolicach 1300zł za sam materiał, a robocizna też pewnie nie jest za darmo... Myślałem, ze poprosiłeś o wycenę z i bez bufora, ale widzę, że zdałeś się całkowicie na "kunszt" naszego instalażyny;)

 

drogi kliencino mający bogate doświadczenie z jedną instalacją jedną pompą jednego producenta wyprodukowaną przed dyrektywą eurokomuny o pompach "energooszczędnych" gdzie np. pompa oznaczana jako 8 ma w rzeczywistości 7,5m podnoszenia

 

jaka jest strata postojowa zaizolowanego zbiornika 100l. o temp. wewnątrz 30oC jak na zewnątrz jest 22oC?

czy energia utracona w wyniku straty postojowej to grzeje atmosferę na zewnątrz budynku czy wewnątrz? nie błaźnij się

 

oczywiście wybór czy instalować należy do klienta zawsze może pędzić firmową obiegową na 7 biegu i dalej nie mieć przepływu albo mieć i przy okazji kawitację oby tylko ta pompa obiegowa plastikowa wytrzymała więcej niż 3 lata bo wtedy on klient dokłada do interesu 1300 a nie ja(+robota i vat)

potem może wytrzymać tylko rok bo tyle jest gwarancji na część zamienną

 

czy w twojej instalacji pompa obiegowa też jest plastikowa ?(dotyczy także Artura)

co powiesz kliencino nabywcom pomp A którzy bufor kupują już zainstalowany w jedn. wewnętrznej?

co wreszcie powiesz ludziom którym tak fachowo doradzałeś że mają teraz w warunkach zimowych (bo wtedy to się objawia) niedogrzane pomieszczenie z największymi oporami albo jak jeden z piszących tu całe piętro oraz niższy cop? - tak się rodzą mity że pc pw to działa ale nie w mrozy

 

P.s. hajnel instalację podłogówki liczył (i układał) sam ponieważ na co dzien się takimi rzeczami zajmuje w wersji makro dlatego jego rekomendacja jest dla mnie szczególnie cenna

Edytowane przez mkm silesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
drogi kliencino mający bogate doświadczenie z jedną instalacją jedną pompą jednego producenta wyprodukowaną przed dyrektywą eurokomuny o pompach "energooszczędnych" gdzie np. pompa oznaczana jako 8 ma w rzeczywistości 7,5m podnoszenia

 

jaka jest strata postojowa zaizolowanego zbiornika 100l. o temp. wewnątrz 30oC jak na zewnątrz jest 22oC?

czy energia utracona w wyniku straty postojowej to grzeje atmosferę na zewnątrz budynku czy wewnątrz? nie błaźnij się

 

oczywiście wybór czy instalować należy do klienta zawsze może pędzić firmową obiegową na 7 biegu i dalej nie mieć przepływu albo mieć i przy okazji kawitację oby tylko ta pompa obiegowa plastikowa wytrzymała więcej niż 3 lata bo wtedy on klient dokłada do interesu 1300 a nie ja(+robota i vat)

potem może wytrzymać tylko rok bo tyle jest gwarancji na część zamienną

 

czy w twojej instalacji pompa obiegowa też jest plastikowa ?(dotyczy także Artura)

co powiesz kliencino nabywcom pomp A którzy bufor kupują już zainstalowany w jedn. wewnętrznej?

co wreszcie powiesz ludziom którym tak fachowo doradzałeś że mają teraz w warunkach zimowych (bo wtedy to się objawia) niedogrzane pomieszczenie z największymi oporami albo jak jeden z piszących tu całe piętro oraz niższy cop? - tak się rodzą mity że pc pw to działa ale nie w mrozy

 

P.s. hajnel instalację podłogówki liczył (i układał) sam ponieważ na co dzien się takimi rzeczami zajmuje w wersji makro dlatego jego rekomendacja jest dla mnie szczególnie cenna

Dużo tego ale do mnie jedno to odpowiem,nie wiem z czego mam obiegowke czy z plastiku czy z miedzi czy z mosiądzu,mam stratosa z 3 fazowego t-capa.

Daje radę.

mkm,jesteś dobrym instalatorem godnym polecenia ale drogim,gdybyś mi zaoferował bufor tudzież sprzęgło ja osobiście bym się na to nie zgodził.

 

Co do hajnela,dziwią mnie jego spostrzeżenia na temat wahań temperatury w domu tym bardziej że mamy podobną technologię budowy.

Nie mam pojęcia czym to jest spowodowane ale reakcje domu sa całkowicie rożne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo tego ale do mnie jedno to odpowiem,nie wiem z czego mam obiegowke czy z plastiku czy z miedzi czy z mosiądzu,mam stratosa z 3 fazowego t-capa.

Daje radę.

mkm,jesteś dobrym instalatorem godnym polecenia ale drogim,gdybyś mi zaoferował bufor tudzież sprzęgło ja osobiście bym się na to nie zgodził.

 

Co do hajnela,dziwią mnie jego spostrzeżenia na temat wahań temperatury w domu tym bardziej że mamy podobną technologię budowy.

Nie mam pojęcia czym to jest spowodowane ale reakcje domu sa całkowicie rożne.

 

Pierwszy sezon grzewczy w nowym nie zamieszkanym domu.

 

Jak bym chciał być najtańszy to musiałbym robić na najtańszych materiałach (pocieniać odchudzać itd oszczędzać nawet na głupich otulinach) już zapomniałeś jak miałeś pocieniona instalacje i zmostkowany czujnik przepływu?

 

Do czego prowadzi konkurencja w stylu zrobić jak najtaniej? Do tego że w końcu przesadzisz i spartolisz instalacje sam masz do teraz instalację freonową w papierowej niby otulinie gdzie jest na rurze ok 100oC rury biegną na zewnątrz i jakoś map i ty nie martwisz się o straty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam takie pytanko do kol fachmanów, w łazience mam podłogówkę z oddzielnym obiegiem i pompką- chodzi o to , że kiedy przejdę na bypass , to pompka ta mieli wodę na zamkniętym obiegu CO z PC ( przełączony zawór trójdrożny na CWU).

Przed tą pompką jest zawór mieszający , a za nią inny zawór wpięty równolegle.

Pytanie : czy w/w pompka może tak pracować bez ryzyka uszkodzenia ?

Jeszcze się nie zdecyfowałem na ominięcie bufora, robię próby i analizuję różne warianty oraz argumenty za i przeciw.

Będę wdzięczny za fachowe porady

Tymczasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Mam założony przełącznik termostatyczny na rurę zasilającą - warunek jest prosty : jeśli jest odpowiednio ciepła woda , to wtedy będzie podane zasilanie sterowania pompki podłogówki.

Miałem wątpliwość jak pracuje ten układ kiedy się zrobi przerwę w obwodzie przepływu.

Rozumiem , że niezależnie od otwarcia zaworu mieszającego - będzie ok ?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem Tcap 12 kw nie grzeje mi wody powyżej 50 stopni zauważyłem że nie wykonuje sterylizacji i próbowałem po prostu ustawić tank na 70 stopni na próbę i nic mam wpiętą grzałka ale chyba ona ni działa jak jest podpięta do pompy jak wpinam ją bezpośrednio w gniazdko to czuję że grzeje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...