Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Witam mam problem Tcap 12 kw nie grzeje mi wody powyżej 50 stopni zauważyłem że nie wykonuje sterylizacji i próbowałem po prostu ustawić tank na 70 stopni na próbę i nic mam wpiętą grzałka ale chyba ona ni działa jak jest podpięta do pompy jak wpinam ją bezpośrednio w gniazdko to czuję że grzeje

 

Masz 1h35 i nie możesz nagrzać cwu do 50 dla PC 12kW?

Podaj proszę pojemność zasobnika oraz powierzchnię wymiany

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To git , zrób tak :

wył pc pomarańczowym przyciskiem

Trzymaj długo przycisk service

Po wyskoczeniu okienka ,przewiń strzałkami w sekcji settings na sp2,

Zobacz jaka jest predkosc ( od 1 do 7)

Powinieneś mieć 2 lub 3

Zmiana predkosci :

Wciskasz select-zaczyna mrugać wartosc zmieniana

Strzałkami ustawiasz wymaganą wart - wciskasz set, jeśli wszystko jest ok , to predkosc przestsje mrugać

W tym trybie masz fizyczne włączenie pompy wodnej

Jesli wszystko ok , pomaranczowym wyl/ wlaczasz PC

Gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wył timer i przetestuj pracę na cwu , jeśli zadajesz 50 st ,to PC musi dobić na zas do 52 .

Włączy sie przy odczycie temp 42 st ( chyba , że masz histerezę na 3K )

Możesz grzać wodę prawie w całym zas ciepłej wody- a na to trzeba czasu. W cyklu automatycznym - wodę ciepłą masz zawsze dostępną i dogrzewasz p połowę szybciej, możesz spróbować parę dni i zobaczysz co Ci pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nastawione obecnie 52 i pokazuje mi jak nacisnę check bodajże 50 stopni, na razie nie chcę zmieniać żeby jednak grzać w II taryfie, jak pisałem problem jest tylko ze sterylizacją zobacze za jakieś 30min/1h co tam się dzieje po tym włączeniu na spd 3 - jak pisałęm pompa sama automatycznie włączyla się bez naciskania przycisku pomarańczowego

i jeszcze raz dzięki za poświęcony czas. Potem napiszę co się działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie problemow , proponuje lekko zmniejszyc Tcwu na np 50-rozumiesz : piłujesz PC na max swojej temp tj ok 57 st i tą temp musisz uzyskać 52st.

Jeśli Ci na tskiej temp zależy w taniej teryfie - to trzeba uruchomić booster i po temacie

Mam nadzieje , że pomogłem i będzie ok

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się wtrącić w dyskusję -

jeżeli w skrzynce elektrycznej w granicy działki mam zabezpieczenie C20 to na 1 fazową 9kW raczej ne mam co się nastawiać, zgadza się ?

 

Według wyliczeń wymagane byłoby zabezpieczenie C30.

 

Nie znam się ale w czy problem żebyś zmienił na c30 ja zwiększałem też tylko nie pamiętam czy nie na 25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...