Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Ale ja mam wyregulowaną podłogówkę i to bez bufora,nie wiem czy zajarzysz o co biega bo tego narazie nie doswiadczyłeś i śmiem twierdzić,ze podobnie jak r2req nie masz wyregulowanych przepływów skoro coś przegrzewasz :)

 

O wiele więcej m2 podłogówki pracuje bez konieczności bufora na jednej pompce:

 

Zatem do czego bufor tudzież sprzęgło ?

 

Mam tak samo jak kolega jak świeci słońce w zimę to od razu rośnie temperatura w domu 1-2 stopnie - to się nazywa zyski słoneczne jakbyś nie wiedział.

W tym samym czasie w drugiej części domu chodzi podłogówka bo tam nie ma zysków - okna na inną stronę świata - po cholera mam grzać cały dom?

Ale ty tego nie zrozumiesz po co bufor BO MASZ INNY DOM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam 0st na zewnątrz, temp zasilania 35st, temp powrotu 31st, częstotliwość 47Hz

Wychodzi grzewcza ok. 7,9kW. Zatem wygląda to na pracę z mocą zredukowaną (osiągnęła zadaną i zaczęła zwalniać?).

 

Masz może w notatkach:

- najwyższą zanotowaną deltę GZ i częstotliwość dla podobnych warunków

- najniższą zanotowaną deltę GZ i częstotliwość dla podobnych warunków

Jeśli notatek brak, to może (jeśli to nie kłopot) mógłbyś spróbować "przyłapać" ją na pracy z wyższą mocą (zanim zacznie ją redukować)?

 

Chyba, że już pracuje z nominalną 9kW, a faktyczny przepływ jest większy i wynosi 1,93m3/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Co Ciebie tak zaszokowało?

 

Że chcę sprawdzić jaki jest COP pompy w danych warunkach?

Moja niewiedza mnie zszokowala że nie mam cieplomierza czyli nie znam cop czyli jak by sie okazalo ze cop1 to znaczy że pompa nie działa o 3 lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja niewiedza mnie zszokowala że nie mam cieplomierza czyli nie znam cop czyli jak by sie okazalo ze cop1 to znaczy że pompa nie działa o 3 lat :)

 

może nie aż tak ale mogło by się okazać że pp25 (wew21 a może i 18 ) to jednak nie to...

Edytowane przez mkm silesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie aż tak ale mogło by się okazać że pp25 (wew21 a może i 18 ) to jednak nie to...

 

z ciekawości właśnie przed chwilą zmierzyłem u siebie, średnica zewn. = 32mm

 

 

dziś po kolejnym słonecznym dniu utwierdzam się w przekonaniu, że jedynym sensownym rozwiązaniem dot. wyrówania temperatu pomieszczeń mocno nasłonecznionych (parter) i tych trochę gorzej (piętro) jest zastosowanie 2 pomp (po 1 na każdą kondygnację) połączonych ze sprzęgłem i dać osobny sterownik na każde piętro

 

ps. po sezonie hydraulik zamieni mi listwy, tak aby pokazywały jednak przepływy

 

pozdrawiam,

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. po sezonie hydraulik zamieni mi listwy, tak aby pokazywały jednak przepływy

 

pozdrawiam,

Artur

Nie bardzo rozumie co ci da ta zmiana?

OK, będziesz widział przepływy, ale jak te wartości przełożysz na przegrzewający się parter.

Proponuję zacząć od dziś kręcić codziennie rotametrami o 1 obrót.

To nie kosztuje nic.

A efekt da wystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości właśnie przed chwilą zmierzyłem u siebie, średnica zewn. = 32mm

 

 

dziś po kolejnym słonecznym dniu utwierdzam się w przekonaniu, że jedynym sensownym rozwiązaniem dot. wyrówania temperatu pomieszczeń mocno nasłonecznionych (parter) i tych trochę gorzej (piętro) jest zastosowanie 2 pomp (po 1 na każdą kondygnację) połączonych ze sprzęgłem i dać osobny sterownik na każde piętro

 

ps. po sezonie hydraulik zamieni mi listwy, tak aby pokazywały jednak przepływy

 

pozdrawiam,

Artur

 

Jak masz pecha to są pp32 z ścinką 5,4 mm a więc fi wew 21 :yes:

Z kolei pex ma przewężenia na kształtkach...

Edytowane przez mkm silesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumie co ci da ta zmiana?

OK, będziesz widział przepływy, ale jak te wartości przełożysz na przegrzewający się parter.

Proponuję zacząć od dziś kręcić codziennie rotametrami o 1 obrót.

To nie kosztuje nic.

A efekt da wystarczający.

 

chyba wciąż nie ma zrozumienia problemu...

 

parter jest przegrzany a piętro niedogrzane w słoneczne dni

 

jak zacznę kombinować z rotametrami to skończy się tak, że w pochmurne dni parter będzie niedogrzany

 

pozdrawiam,

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja niewiedza mnie zszokowala że nie mam cieplomierza czyli nie znam cop czyli jak by sie okazalo ze cop1 to znaczy że pompa nie działa o 3 lat :)

 

Czyli kupowałeś swoją pompę tak: "Panie daj mi Pan pompe, obojętnie jaką, może być nawet z cop1, bo i tak tego nie da się sprawdzić, więc niech będzie cokolwiek"

 

Po co takie śmieci wypisujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Czyli kupowałeś swoją pompę tak: "Panie daj mi Pan pompe, obojętnie jaką, może być nawet z cop1, bo i tak tego nie da się sprawdzić, więc niech będzie cokolwiek"

 

Po co takie śmieci wypisujesz?

Kupowałem swoją pompę bo w eksploatacji była znacznie tańsza niż prąd bo chciałem dom grzać prądem(nie gazem ani nie węglem tylko właśnie prądem,bo prąd był najtańszy)

Do kalkulacji przyjąłem COP2,5 (szok,nie) i inwestycję max.20tys.zl.

Przy takich założeniach inwestycja w pompę "zwracalaby" się przez 6-7 lat czyli dla mnie do przyjęcia.

Jak widać copy srednioroczne są zdecydowanie wyższe niż 2,5 i to mnie całkowicie satysfakcjonuje a nie dbam o grosze czy dziesiątki po przecinku copow ;)

 

Dlatego pytanie skąd rwanie włosów z COP, o dziesiątki po przecinku copu.

 

Ale ja jestem luzak bo w ciągu miesiąca idzie mi z dymem 400zl czyli tyle ile wydaje na ogrzewanie w sezonie :D

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...