Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

niby mniej a jednak więcej problemów, glikol paruje i po kilku latach trzeba uzupełniać i kontrolować ciśnienie. Monoblock jest dobry tylko gdy ktoś nie ma kotłowni i szuka każdego cm2 powierzchni do zaoszczędzenia.

 

Montowaliśmy nową serię panasonika więc poznałem wszystkie z i przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wyświetlaczu, jest temperatura zewnętrzna czyli pompa ma odczyt więc po co kolejny czujnik?

 

aha czyli czujnik jest wbudowany w jednostkę zewnetrzną? ja nie widziałem pompy tylko usłyszałem ,ze prawdopodobnie trzeba kabelek wypósić.A w tych SDC jednostkach też czujnik jest wbudowany???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby mniej a jednak więcej problemów, glikol paruje i po kilku latach trzeba uzupełniać i kontrolować ciśnienie. Monoblock jest dobry tylko gdy ktoś nie ma kotłowni i szuka każdego cm2 powierzchni do zaoszczędzenia.

 

Montowaliśmy nową serię panasonika więc poznałem wszystkie z i przeciw.

Jakiego monobloka montowałeś. T-CAPa, czy zwykłą WH-MDC09C3E8 ? Czy ceny są podobne czy droższe do dwu-jednostkowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
cześć,

taka sprawa w trybie COOL+TANK pompa nie grzeje mi zasobnika CWU - na wyświetlaczu zapala się BOSTER i woda zimna...

Jakieś pomysły na rozwiązanie?

 

Witam

 

Zapewne temperatura na czujniku (tym z fotki wyżej) przekroczyła 35*. Nawet jak nie jest wystawiony na słońce, lubi się nagrzać nawet od rozgrzanej obudowy jednostki zewnętrznej.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zapewne temperatura na czujniku (tym z fotki wyżej) przekroczyła 35*. Nawet jak nie jest wystawiony na słońce, lubi się nagrzać nawet od rozgrzanej obudowy jednostki zewnętrznej.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

 

NIe. Jednostka cały dzień w cieniu. Poza tym w nocy temp. na pewno poniżej 35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dostałem wycenę na PC PW Panasonica, czy mógłby ktoś doradzić czy to jest ok ?

1) Powietrzna pompa ciepła Panasonic Aquarea „C” WH-SDC09F3E5 +WH-UD09FE5 o mocy grzewczej 9kW - 13425,00zł,

- Czujnik temp. do zasobnika CWU - Panasonic 224,00zł,

- Grzałka podstawy jedn. zewn. CZ-NE1P - Panasonic 487,50zł,

- Zawór przełączający CO/CWU z siłownikiem - Siemens 427,00zł,

- Zasobnik CWU Galmet 300l 2120,00zł,

- Naczynie wzbiorcze do CWU + zawór bezp. 6bar 195,00zł,

- Licznik energii, elektroniczny w szafce 192,00zł,

materiał netto: 17070,50zł,

- Robocizna (montaż i uruchomienie) 1700,00zł,

- Dojazd (2 x 93km x 1zł) 186,00zł,

- suma netto: 18956,50zł

- brutto 20473,02zł.

 

2) Powietrzna pompa ciepła Panasonic Aquarea „C” WH-SDC09F3E8 +WH-UD09FE8 o mocy grzewczej 9kW 17025,00zł,

Czujnik temp. do zasobnika CWU - Panasonic 224,00zł,

Grzałka podstawy jedn. zewn. CZ-NE1P - Panasonic 487,50zł,

Zawór przełączający CO/CWU z siłownikiem - Siemens 427,00zł,

Zasobnik CWU Galmet 300l 2120,00zł,

Naczynie wzbiorcze do CWU + zawór bezp. 6bar 195,00zł,

Licznik energii, elektroniczny w szafce 192,00zł,

materiał netto: 20670,50zł,

Robocizna (montaż i uruchomienie) 1700,00zł,

Dojazd (2 x 93km x 1zł) 186,00zł,

suma netto: 22556,50zł.

brutto 24361,02zł.

Liczba osób mieszkających docelowo w domu 4 (dlatego te 300l ekstra zbiornik), obciążenie cieplne budynku wg OZC to 5,6 kW (wg naszego forumowego specjalisty od OZC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dostałem wycenę na PC PW Panasonica, czy mógłby ktoś doradzić czy to jest ok ?

1) Powietrzna pompa ciepła Panasonic Aquarea „C” WH-SDC09F3E5 +WH-UD09FE5 o mocy grzewczej 9kW - 13425,00zł,

- Czujnik temp. do zasobnika CWU - Panasonic 224,00zł,

- Grzałka podstawy jedn. zewn. CZ-NE1P - Panasonic 487,50zł,

- Zawór przełączający CO/CWU z siłownikiem - Siemens 427,00zł,

- Zasobnik CWU Galmet 300l 2120,00zł,

- Naczynie wzbiorcze do CWU + zawór bezp. 6bar 195,00zł,

- Licznik energii, elektroniczny w szafce 192,00zł,

materiał netto: 17070,50zł,

- Robocizna (montaż i uruchomienie) 1700,00zł,

- Dojazd (2 x 93km x 1zł) 186,00zł,

- suma netto: 18956,50zł

- brutto 20473,02zł.

 

2) Powietrzna pompa ciepła Panasonic Aquarea „C” WH-SDC09F3E8 +WH-UD09FE8 o mocy grzewczej 9kW 17025,00zł,

Czujnik temp. do zasobnika CWU - Panasonic 224,00zł,

Grzałka podstawy jedn. zewn. CZ-NE1P - Panasonic 487,50zł,

Zawór przełączający CO/CWU z siłownikiem - Siemens 427,00zł,

Zasobnik CWU Galmet 300l 2120,00zł,

Naczynie wzbiorcze do CWU + zawór bezp. 6bar 195,00zł,

Licznik energii, elektroniczny w szafce 192,00zł,

materiał netto: 20670,50zł,

Robocizna (montaż i uruchomienie) 1700,00zł,

Dojazd (2 x 93km x 1zł) 186,00zł,

suma netto: 22556,50zł.

brutto 24361,02zł.

Liczba osób mieszkających docelowo w domu 4 (dlatego te 300l ekstra zbiornik), obciążenie cieplne budynku wg OZC to 5,6 kW (wg naszego forumowego specjalisty od OZC).

 

brak pomp obiegowych, brak sprzęgła hydraulicznego, brak grzałki do CWU, brak mocowania na ścianę lub podstawy, brak naczynia CO, brak filtrów, brak zaworów, brak elementów instalacyjnych hydraulicznych, brak elementów elektrycznych i zabezpieczeń napięciowych, brak termostatu pokojowego, brak pomp obiegowych, brak rur chłodniczych.

Jak tak szczegółową wycenę dostałeś to mogli podać też numer uprawnień Urzędu Dozoru Technicznego do instalacji pomp ciepła, ale tego pewnie też brak.

 

Sporo elementów BRAK więc albo jest to próba reklamy albo ktoś próbuje Ci wcisnąć dobrą cenę a po przyjeździe i rozpoczęciu montażu będziesz co chwila jeździł do bankomatu bo będą wyciągać rączkę po kasę na to na tamto i na jeszcze parę innych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w cenie uruchomienie , Niech robią i uruchomią .Umowa obowiązuje . Po kilku takich realizacjach nie będzie miał kto serwisować.

Chociaż była taka firma ( tu znana) brali zaliczki na takie realizacje . I nawet uruchomiali niektóre

 

No właśnie umowa....

A gdzie tu mowa o umowie? myślę że to też pominęli, czyli będzie meilowe ustalenie bez dokładnie sporządzonej umowy z opisem kto za co odpowiada....

Umowa powinna zawierać dokładnie opisany zakres prac czyli od montażu przez uruchomienie i wpięcie do ogrzewania wraz z adnotacją iż instalujący potwierdza właściwy dobór urządzenia do budynku.( i wtedy skończy się sprzedawanie za małych pomp do za dużych budynków) Bo to właśnie firma instalacyjna ma się znać na doborze pompy do budynku i taka informacja powinna być w umowie, powinien być czas wykonania usługi, oraz min okresy gwarancji jakich udziela instalator.

Bo to co widzę powyżej to ceny na sprzęt bo dokładnego opisu do czego będzie służył i z jakim skutkiem.

Równie dobrze może się skończyć tym że przyjadą postawią i pojadą bo umowy nie było na podłączenie do CO oraz CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dziękuję za uwagi, wkleiłem tylko kosztorys, który wydał mi się istotny. Oczywiście że będzie umowa + faktura VAT,

 

"Oferta obejmuje usługę polegającą na dostawie i montażu powietrznej pompy ciepła Panasonic Aquarea, jako systemu grzewczego w budynku mieszkalnym "

-- Tutaj był w/w cennik--

"Koszt robocizny dotyczy podstawowego montażu pompy ciepła wraz z uruchomieniem, bez wykonania pozostałych elementów instalacji (rozdzielacze, instalacja). Koszt drobnego materiału instalacyjnego wynosi ok. 800–1100zł netto, rozliczenie następuje po montażu, zgodnie z wykorzystaniem (kwota zostanie doliczona do faktury). Opcjonalnie możemy zamontować grzałkę do zasobnika (dla celów wygrzewu antybakteryjnego) w cenie ok. 170zł.

Przedstawione ceny nie zawierają podatku VAT. Przy zakupie urządzenia z montażem istnieje możliwość zastosowania stawki VAT w wysokości 8% dla budownictwa mieszkalnego jednorodzinnego, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Przed montażem pompy ciepła należy przygotować podstawę do jednostki zewnętrznej oraz wykonać instalację centralnego ogrzewania i CWU."

Firma przedstawia swoje referencje (głównie obiekty przemysłowe typu sklepy Lidl/Biedronki, zespół elektrowni PAK"

Co do doboru pompy - dostałem taką informację, cytując:

"(...) rozwieję Pana wątpliwości dotyczące wyboru pomiędzy modelem 7 a 9kW: Pompa o mocy 7kW przy -15st.C ma moc ok. 4,6kW, natomiast 9kW przy tej samej temperaturze ok. 5,9kW. Pana OZC to ok. 5,7kW, wyliczone dla "naszej strefy klimatycznej" przy -18st.C. Reasumując pompa 7kW dołączy grzałkę przy ok. -8, -10st.C, natomiast 9kW dopiero przy ok. -18, -20. Wybór pozostawiam Panu. W celu potwierdzenia mojego wywodu, przesyłam wykresy z Service Manual'a."

Nie jest to firma krzak, została ona polecona kilkukrotnie na forum Muratora, chciałem przede wszystkim prosić o ocenę, czy kwoty są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to firma krzak, została ona polecona kilkukrotnie na forum Muratora, chciałem przede wszystkim prosić o ocenę, czy kwoty są ok.

 

Witam, jeśli jest to firma V. Pana K. z Konina, a patrząc na ofertę, jestem pewien że tak, to możesz śmiało brać. Facet konkretny i tak jak napisał, dojdzie koszt złączek, itp.,itd. w opisanej kwocie.

Montowali u mnie i mogę polecić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która pompa Panasonic Aquarea 9kW będzie lepsza: T-Cap 1 faza czy zwykła 9kW 3 fazy? Cena na korzyść t-cap, ale tylko ok 3 tys.

Czy znacie może firmę z Wrocławia Instal 3d?

 

Należy przeczytać ze zrozumieniem strony tego forum - minimum od nr ; 95 -130 , oraz zapoznać się z danymi z tabel ; http://www.panasonicproclub.com/uploads/PL/catalogues/katalogi/2015%20PL/EU%20AQUAREA%2015%20v2_PL_final.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...