Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Izolacja jest dobra, ewentualnie wentylacja ale już większość pomieszczeń zamknięta płytami na poddaszu i byłby pewnie problem. Mam w projekcie went. grawitacyjną.

 

Jak masz kominek to się nie przejmuj i bierz 9. Jak nie masz to się też nie przejmuj i bierz 9 - ona ma jeszcze grzałki, które ewentualnie te parę godzin w roku wspomogą pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

u mnie było w tym roku -22st i nie musiałem włączać grzałki (włączyłem raz na próbę ) ,PC pracowała wtedy z mniejszą mocą . Taka temperatura występuje tylko w nocy lub nad samym ranem-czy ktoś pamięta mróz w dzień większy niż -15st ?

Dom ma swoją akumulację i przez parę godzin się na pewno nie wychłodzi. U mnie sprawdził się T-cap 9kW , kupiłem z grzałkami o mocy 9kW ze względu na grzanie awaryjne (kiedy PC w ogóle nie działa)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Panas nie podaje mocy dla -20. Przynajmniej ja nie znalazłem.

Ktoś na forum pisał z opomiarowanym tcapem że przy -20st.C

moc to nie całe 9kW,przy -15st.C byla wyższa moc niż deklaruję producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Ktoś tu kiedyś pisał, że jest możliwość zmienić (zmniejszyć) histerezę dla grzania TANK w Panasonicu na 3*C. Gdzie to zmienić (niby jakiś przełącznik fizyczny w pompie), bo przy 8*C ciężko mi odpowiednio ustawić grzanie wody tym wspaniałym timerem.

Z góry wielkie dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś sanyo (przed wykupieniem przez P) podawało moc pierwszej generacji inwerterów przy -20 była ok 25% niższa od mocy przy -15

 

W takim razie 9(bo tyle Panas podaje dla -15)x0,75+3 daje 9,75kW. Czyli na styk. Oczywiście zakładając, że od tamtej pory nic się nie poprawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Ktoś tu kiedyś pisał, że jest możliwość zmienić (zmniejszyć) histerezę dla grzania TANK w Panasonicu na 3*C. Gdzie to zmienić (niby jakiś przełącznik fizyczny w pompie), bo przy 8*C ciężko mi odpowiednio ustawić grzanie wody tym wspaniałym timerem.

Z góry wielkie dzięki za info.

Nikt nic?

Męczę się z tym beznadziejnym TIMERem w pompie, chcąc wymusić grzanie CWU kiedy ja chcę, a nie kiedy chce histereza. Gdzieś tu na forum znalazłem posty z przeszłości map78, gdzie pisał o sposobie tego obejścia, ale u mnie słabo to działa.

 

Drugi temat, ktoś ma i używa z Panasoniciem sterownik pokojowy Euroster? Konkretnie model 2026TXRXg. Chcę jednak przed zimą mieć sterownik pokojowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...