Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Nikt nic?

Męczę się z tym beznadziejnym TIMERem w pompie, chcąc wymusić grzanie CWU kiedy ja chcę, a nie kiedy chce histereza. Gdzieś tu na forum znalazłem posty z przeszłości map78, gdzie pisał o sposobie tego obejścia, ale u mnie słabo to działa.

 

Drugi temat, ktoś ma i używa z Panasoniciem sterownik pokojowy Euroster? Konkretnie model 2026TXRXg. Chcę jednak przed zimą mieć sterownik pokojowy.

 

Ja mam tego właśnie Eurostera i działa wyśmienicie już 3 lata. Co do tej CWU to ja w ogóle obchodzę funkcje histerezy. Jeśli chcesz zrobić tak samo to ustaw sobie priorytet na CWU, pożądany czas grzania i wtedy zawsze gdy wzbudzisz moda Heat + Tank sekwencja rozpocznie się grzaniem CWU przez zadany czas. Potem mod zmieniasz na Heat i sobie grzeje CO. Na sterowniku możesz ustawić 6 modów na dobę więc bez problemu znajdziesz swoje ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie zrobiłem. Tzn. WYŁĄCZYŁEM priorytet dla HEAT (bo tak to jest realizowane w moim Panasonicu), ustawiłem na daną godzinę HEAT+TANK, opóznienie dla TANK 5min i... nic. O zadanej godzinie pompa nie zaczęła grzać CWU, bo trzymała ją histereza. Powoli zaczyna mnie to irytować.

 

O widzisz, fajnie że sprawdza się Tobie ten sterownik, bo cenę w porównaniu do tego od Panasa ma śmieszną. Eurosterem sterujesz CO a TIMERem w pompie CWU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim Panasie mam tak ustawione

Sterowanie ogrzewaniem przez sterownik w salonie

a grzanie na sterowniku na pompie

standardowo na pompie mam caly czas HEAT

w Timerze mam ustawione 3 programy

na kazdy dzien to samo:

1 - od 00:00 HEAT

2 - od 19:00 HEAT +TANK

3 - od 21:00 HEAT

 

i to mi zapewnia grzanie wody raz dziennie od 19 :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik mam wsunięty dokładnie w połowie zasobnika i raczej nie ma opcji go gdzieś przemieścić.

Raz, taki mam rozbiór - normalnie wodę ciepłą używam. Dwa - ciepło jest w miejscu gdzie siedzi zasobnik, więc straty też mniejsze. Co nie zmienia faktu, że chcę podgrzewać wodę nawet jak jej temp. spadnie o 1*C. A nie umiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś zna moc pompy SDC09F3E5 w temperaturze -15 stopni a najlepiej -20 ?

 

moc zależy od temp. w obiegu c.o. nie tylko od temp. zewnętrznej

dla 35oC i -15 to 5,9kw dla -20 ok. 20% mniej +3kw grzałka + ewentualna grzałka w zbiorniku c.w.u. (do grzania c.w.u.)

u mnie poniżej -15 jest statystycznie ok 70 godzin/rok

Edytowane przez mkm silesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego źródła ciepła nie dobiera się na warunki ekstremalne, bo wtedy w 95% czasu nie pracuje optymalnie.

Dużo rozsądniej zrobisz jak dobierzesz pompę do warunków -15 st.c

A wszystko poniżej tej temperatury uzupełnisz dodatkowymi grzałkami elektrycznymi.

Jak raz na 10 lat, przez tydzień pogrzejesz prądem to nie zbiedniejesz.

Nie ma sensu dopłacać kilku tysięcy, tylko dlatego by kupić mocniejsze urządzenie, które pokryje 100% zapotrzebowanie w ekstremalnych warunkach -25 st.c

 

COP powietrznej pompy poniżej -20 st.C oscyluje wokół 1,5 - 2. Gdzie tu sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80% zapotrzebowania na ciepło, czyli 80 % kWh za które płacimy, przypada na temperatury powyżej -2 stopni. - See more at: http://www.blog.karbon.com.pl/pc-powietrzna/jak-optymalnie-dobrac-moc-powietrznej-pompy-ciepla/#sthash.K4iVdpew.dpuf .

Poczytaj forum na str.132 oraz zrób kalkulację wg; http://www.panasonicproclub.com/PL_p...area-software/ a wszystko się Tobie wyjaśni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galmet MAXI do invertera to kompletna paranoja, ale jak już ktoś chce wydać kasę to:

jest to oryginalny zbiornik Panasonic 300L z wężownicą dedykowaną do pomp o mocy do 16kW.

 

Witam,

 

Prosiłbym o rozwinięcie tej kwestii.

 

300 litrowy zasobnik to zakup zbędny ze względu na pojemność czy wydajność wężownicy ?

 

Jaki zasobnik Pan sugeruje to inwertera o mocy 9-12 kW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...